Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Czary mary! Andrzejkowe czary!

Czas Andrzejek już nadchodzi,
w szkole o to się rozchodzi.
Bo Andrzejki - czas niezwykły,
a do tego już przywykły,
w szkole wszystkie ananasy -
no dosłownie - z każdej klasy!

 

30 listopada 2017 roku nasza duża sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Dziewczyny z klas starszych zadbały o magiczny nastrój tego dnia za sprawą wróżb i przepowiedni. A samorząd uczniowski pod kierownictwem swojego opiekuna Pana Mateusza Dąbrowy piękne i klimatycznie udekorował salę.


Zabawę zaczęły przedszkolaki, potem przyszedł czas na klasy młodsze, a popołudnie należało do najstarszej braci naszej szkoły. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy z utęsknieniem czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Wszyscy bawili się wesoło na szkolnej dyskotece. Zmęczeni i głodni uczniowie mogli uzupełnić swoje siły na jadalni, w której rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Dodatkowo rada rodziców zadbała o to, żeby podczas całej dyskoteki uczniom nie zabrakło słodyczy w postaci przepysznej waty cukrowej.Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.


Paulina Gibadło

Jolanta Franczak

Sylwia Wąchała


Dzisiaj jest
Środa
20 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna, Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela, Sylwery
Do końca roku zostało
195 dni