Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Czary mary! Andrzejkowe czary!

Czas Andrzejek już nadchodzi,
w szkole o to się rozchodzi.
Bo Andrzejki - czas niezwykły,
a do tego już przywykły,
w szkole wszystkie ananasy -
no dosłownie - z każdej klasy!

 

30 listopada 2017 roku nasza duża sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Dziewczyny z klas starszych zadbały o magiczny nastrój tego dnia za sprawą wróżb i przepowiedni. A samorząd uczniowski pod kierownictwem swojego opiekuna Pana Mateusza Dąbrowy piękne i klimatycznie udekorował salę.


Zabawę zaczęły przedszkolaki, potem przyszedł czas na klasy młodsze, a popołudnie należało do najstarszej braci naszej szkoły. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy z utęsknieniem czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Wszyscy bawili się wesoło na szkolnej dyskotece. Zmęczeni i głodni uczniowie mogli uzupełnić swoje siły na jadalni, w której rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Dodatkowo rada rodziców zadbała o to, żeby podczas całej dyskoteki uczniom nie zabrakło słodyczy w postaci przepysznej waty cukrowej.Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.


Paulina Gibadło

Jolanta Franczak

Sylwia Wąchała


Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni