Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Jesteśmy częścią „Bezpiecznego Powiatu Limanowskiego”

W poprzedzających nadejście zimy, szarych, dżdżystych dniach jesiennej pluchy przedstawiciele Powiatu Limanowskiego uczestniczą w prelekcjach na terenie  szkół, podczas których przekazują uczestnikom spotkań, poprawiające widoczność pieszego na drodze, emblematy odblaskowe, pochodzące z realizowanego programu pn. „Bezpieczny Powiat Limanowski”.

13 listopada br. do naszej szkoły przybyła radna powiatowa - p. Ewa Filipiak wraz z grupą działaczy Auto Moto Klubu Limanowa, wyposażając uczniów klas I – III w odblaskowe kamizelki oraz przeprowadzając pokaz udzielania pierwszej, przedmedycznej pomocy.

Niezwykle pożądana społecznie akcja wpisuje się w realizowaną w naszej szkole politykę bezpieczeństwa i uzupełnia harmonogram realizowanych projektów: „Odblaskowa szkoła” i  „Akademia Bezpieczeństwa Puchatka”, w której uczestniczą nasi wychowankowie.

 

Poniedziałkowe spotkanie było niestety zbyt krótkie by każdy z chętnych uczestników mógł, pod okiem instruktora, przećwiczyć wszystkie elementy „łańcucha przeżycia”. Szkoła posiada jednak sprzęt konieczny do wykonywania czynności ratowniczych, a przeszkolony koordynator ds. bezpieczeństwa – p. Mateusz uzupełni wiedzę uczniów tym zakresie.

We wtorek z uczniami klas młodszych spotkała się dyrektor szkoły – p. Czesława Łabuz, która wręczyła odblaskowe kamizelki nieobecnym na spotkaniu. Pani dyrektor zobowiązała  też uczniów do  codziennego noszenia kamizelek i ich poszanowania, gdyż jako własność szkoły mają służyć poprawieniu bezpieczeństwa uczniów będących uczestnikami ruchu drogowego, zwłaszcza teraz gdy w najbliższym sąsiedztwie szkoły trwają prace przy budowie chodnika, co wiąże się z dużymi utrudnieniami dla jadących i dla pieszych.

Pani Ewie i wolontariuszom powiatowej akcji dziękujemy za jej zainicjowanie i przeprowadzenie.

 

red.E. Jakubiak

 

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni