Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Święto Niepodległości

Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!

Łańcuch twych kajdan stał sie tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był twą stolicą

sto lat, swym własnym dźwignęłas się duchem.

/L.Staff/

 

Dzień 11 listopada to data dla Polski wyjątkowa. Przede wszystkim dlatego, że po ponad 123 latach niewoli odzyskaliśmy utraconą wolność i niepodległość.

W naszej szkole jak co roku świętowaliśmy tę radosną datę ze szczególnym oddaniem i jak przystało na charakter tego świętą z powagą i szacunkiem. Klasa VI z pomocą swojej wychowawczyni Pani Anny Kołodziejczyk przygotowała przepiękną i wzruszającą akademię. W każdym słowie zawartym w recytowanych wierszach czuć było troskę, miłość, radość i wielki szacunek dla tych, którzy polegli  w obronie naszej Ojczyzny  po to, abyśmy my dzisiaj mogli żyć w wolnym i pięknym kraju. Dzięki temu, że na akademii wystąpiły również dzieci z oddziałów przedszkolnych można było na własne oczy przekonać się, że aby być prawdziwym patriotą niekoniecznie trzeba być kimś „dużym”. Wzruszający występ naszych przedszkolaków wspaniale oddał charakter tego święta i pokazał, że polskość nosi się w sercu. Z tego miejsca należy podziękować wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych Pani Dorocie Stożek, Pani Barbarze Chorągwickiej i Pani Sylwii Wąchale, które przygotowały swoich wychowanków do tego ważnego występu.

Siostra Anna Gromada zajęła się oprawą plastyczną akademii, zaś Pani Małgorzata Jędrysek stroną muzyczną.

Na tym jednak nie skończyło się nasze świętowanie.  W sobotę 11 listopada sztandar naszej szkoły pod opieką Pana Mateusza Dąbrowy, Pani Agnieszki Wróbel i Pani Pauliny Gibadło wziął udział w uroczystości patriotycznej, która rozpoczęła o godz. 10.00 na rynku w Mszanie Dolnej, gdzie członkowie Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec” przeczytali apel poległych. Przed uroczystym przemarszem do kościoła złożone zostały także wieńce na mogiłach tych, którzy oddali swoje życie za niepodległość Polski.
O godz. 11.00 w kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbyła się uroczysta  msza święta, w której wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły z pocztem sztandarowym na czele.  Obchody Święta Niepodległości z naszym udziałem zakończyły się w parku miejskim, gdzie  miał odbyć się otwarty Bieg Niepodległościowy.

 

 

 

Paulina Gibadło

 

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni