Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Czwartaki podbijają Kraków!

W dniu 7 listopada 2017 roku uczniowie klasy 4a i 4b wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Grażyną Słowik i Panią Pauliną Gibadło wzięli udział wycieczce do Krakowa. Jako pierwszy punkt programu uczniowie odwiedzili HistoryLand, gdzie na makietach złożonych z ponad miliona klocków lego poznawali historię Polski i Polaków. W krakowskim centrum można było przenieść się w samo serce bitwy pod Grunwaldem. Usłyszeć szarżę wojsk, a ledwie kilka minut później być zupełnie gdzie indziej. Uczniowie mogli stanąć za sterem okrętu wojennego po Oliwią i poczuć na twarzy morską bryzę. Albo spojrzeć z lotu ptaka na klasztor na Jasnej Górze. Do tej pory znali te wydarzenia i miejsca jedynie ze szkolnych podręczników. W HistoryLandzie natomiast poczuli emocje podobne do tych, które towarzyszyły ich uczestnikom. Teraz już wiedzą, że przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów.

Następnie wybraliśmy się całą grupą na krótki spacer po Krakowskim Rynku, po którym oprowadziła nas bardzo miła pani przewodnik. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od murów miejskich ze słynną Bramą Floriańską i Barbakanem, a na „deser” został nam Rynek Główny. W trakcie zwiedzania szliśmy głównymi ulicami Starego Miasta takimi jak: ulica Floriańska, Grodzka, Kanonicza, przechodziliśmy koło romańskiego Kościoła św. Andrzeja i barokowego św. Piotra i Pawła. Udało nam się także poznać historię najsłynniejszego teatru krakowskiego im. Juliusza Słowackiego oraz poznać kilka legend związanych ze Starym Miastem.

 

Na sam koniec zostawiliśmy sobie odpoczynek po ciekawym i pełnym wrażeń dniu. Obejrzeliśmy film w kinie Cinema City Zakopianka. Dziękujemy naszej pani wicedyrektor Renacie Szczypce za to, że była z nami i towarzyszyła nam w przeżywaniu tylu wspaniałych emocji tego dnia.

Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do swoich domów.

Paulina Gibadło

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni