Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej w Krakowie

Dnia 4 listopada 2017 roku chór i zespół instrumentalny  Szkoły Podstawowej nr  2 im Juliana Tuwima w Kasince Małej udał się na Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej w Krakowie. Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało „Nasze dziedzictwo – Polska” – są to słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział na Krakowskich Błoniach w 1979 roku.

O godzinie 8.00 wyjechaliśmy z pod szkoły. O godzinie 9.15 dotarliśmy na miejsce, a następnie udaliśmy się do szatni, aby przygotować się do występu. Jury zadecydowało, że zaśpiewamy „Polskie Kwiaty” i „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec występu dostaliśmy gromkie brawa i Pani Małgosia była z nas bardzo zadowolona. Po występie udaliśmy się na słodki poczęstunek, a po poszliśmy się przebrać. Nagrodą za nasz występ było wejście do kina na film pt. „Między nami wampirami”.

Po zakończeniu seansu, który wszystkim się bardzo podobał wspólnie podziękowaliśmy opiekunom za ta atrakcję. W drodze do Kasinki wstąpiliśmy do McDonalda, który był kolejną atrakcją naszego wyjazdu. Po tej niespodziance udaliśmy się prosto do domu. Po drodze wspólnie śpiewaliśmy różne piosenki. Na koniec pożegnaliśmy się i podziękowaliśmy za ten wspaniały wyjazd Pani Małgosi oraz naszym opiekunom Pani Małgorzacie Łabuz oraz Pani Elżbiecie Karpierz.

Mamy nadzieję, że takich wyjazdów będzie więcej. Wszyscy mocno trzymamy kciuki za wyniki. Każdy z nas powinien być zadowolony bo zaśpiewaliśmy to pięknie.

Opracowały:

Ania Nawara

Natasza Strug

Zuzanna Piwowar

 

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni