Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Idźmy naprzód z nadzieją!

Tegoroczna uroczystość Dnia Papieskiego w naszej szkole miała miejsce 26 października. Święty Jan Paweł II często mówił o nadziei i jej znaczeniu w naszym życiu. Głosił m.in. że "potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości" oraz że "nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemnościjakie panują w naszych sercach".

W tym dniu w naszej szkole szczególnie dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II, Jego nauczanie oraz świętość. Dziękowali wszyscy. Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie wraz z pocztem sztandarowym . Szczególną rolę odegrała w tym dniu klasa IVa, która wraz z swoją wychowawczynią Panią Pauliną Gibadło przygotowała wspaniały i dający wiele do myślenia program słowno - muzyczny, w którym przybliżył obecnym na uroczystości  najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II i Jego refleksje o nadziei

. Uczniowie poprzez wiersze i piosenki ukazali widzom obraz niestrudzonego pielgrzyma, orędownika pokoju i miłości, człowieka, który lubił chodzić po górskich szlakach oraz mistrza, który zachęca nas do życia w świętości. Podziękowania za ten wspaniały program artystyczny należą się także Pani Małgorzacie Jędrysek, która wraz z szkolnym chórem, zadbała o oprawę muzyczną przedstawienia.

Po pięknej akademii kolejnym punktem w programie był „Korowód Świętych”. Uczniowie przebrani za wybrane postacie świętych przedstawiali sią całej społeczności szkolnej i prezentowali ich życiorysy. Opiekę nad tym wydarzeniem objęła Siostra Anna Gromada. Za rok kolejne takie wydarzenie i kolejne chwile pełne wzruszeń i niezapomnianych przeżyć.

,,Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać"

 

Jolanta Franczak

Paulina Gibadło

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni