Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Święto drzewa – Drzewo moim przyjacielem

20 października gościliśmy w naszej szkole pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego. Spotkanie odbyło się w ramach 15 edycji Święta Drzewa, którego tegoroczne hasło brzmi:  „Drzewo moim przyjacielem”.  Uczestnicy zajęć świetlicowych mieli okazję posłuchać na czym polega praca leśnika w terenie, jakie gatunki drzew rośną na terenie GPN i jak odróżnić poszczególne gatunki drzew, zwłaszcza iglastych. Następnie uczniowie wyszli  przed szkołę by posadzić drzewka – cztery tuje szmaragdowe. Pan leśniczy poinstruował uczniów jak prawidłowo to zrobić  i wreszcie nadszedł moment kulminacyjny – samodzielne posadzenie nowego iglaka. Na pamiątkę tego dendrologicznego wydarzenia każdy ogrodnik pozował do zdjęcia  ze swoją roślinką.

Na zakończenie spotkania nasi Goście  zachęcali wszystkich do częstego przebywania wśród drzew, a także do obserwacji przepięknej przyrody naszej okolicy.

To nie koniec naszej leśnej  przygody.  Piątkowe spotkanie poprzedziły przygotowania, w ramach których „świetliczaki” z grupy popołudniowej wykonały plakaty reklamujące święto i to one dumnie witały pracowników GPN. Dalsza cześć dopiero przed nami. Każdy z uczestników projektu sadzenia drzewek będzie mógł nadać mu nazwę, zaś drzewko zasadzone przez p. Agnieszkę Dorczak- pomysłodawcę i organizatora akcji – nazwiemy imieniem, na które rozpisany będzie wśród uczestników świetlicy konkurs.

Za radą naszych Gości planujemy dokonywanie pomiarów drzewka i systematyczne analizowanie jego przyrostu. To dopiero będzie  frajda obserwować, kto rośnie szybciej: ogrodnicy czy ich rośliny?

  

Agnieszka Dorczak

Elżbieta Jakubiak

Dzisiaj jest
Środa
20 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna, Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela, Sylwery
Do końca roku zostało
195 dni