Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wizyta policji w szkole

12 października 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie Policjantów, z uczniami klas szkoły podstawowej i przedszkola na temat: bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Uczniowie zostali także poinformowani o negatywnych skutkach zażywania środków odurzających, jak również przypomniano o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, szczególnie uwrażliwił uczniów na korzystanie i zamieszczanie różnych osobistych informacji na portalach społecznościowych. Należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom. Policjanci wyjaśnili również co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych.

Na zakończenie wizyty Policjantów w szkole uczniowie mogli wsiąść do policyjnego radiowozu i na chwilę poczuć się jak funkcjonariusze policji na służbie. Radość z tego faktu towarzyszyła nie tylko przedszkolakom, ale także naszym siódmoklasistom.

 

Paulina Gibadło i Jolanta Franczak

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni