Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Kto ty jesteś ? Polak mały ! Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Nauczyciela

Dnia 11 października 2017 roku wszyscy uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej naszej szkoły, aby uczcić święto swoich nauczycieli. Uczniowie, oprócz życzeń i podziękowań skierowanych w stronę nauczycieli, przedstawili program artystyczny, w którym wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom za ich trud.
Dyrektor, pani Czesława Łabuz  podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom za ich rzetelną pracę na rzecz szkoły, za trud jaki wkładają w wychowanie i naukę swoich uczniów. Szczególnie wyróżniający się nauczyciele oraz pracownicy obsługi zostali nagrodzeni oraz otrzymali podziękowania za swoją pracę.
Dzień Nauczyciela to podwójne święto dla uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu zostali pasowani na uczniów szkoły i złożyli uroczyste ślubowanie. Zanim jednak zostali przyjęci w poczet braci szkolnej musieli wykazać się wieloma umiejętnościami: recytacją wierszy, znajomością cyfr, liter, zasad ruchu drogowego i prawidłowego zachowania się w szkole.

Ze swoich uczniów szczególnie dumna była wychowawczyni klasy pierwszej pani Małgorzata Jędrysek. Po wypowiedzeniu słów ślubowania, pasowaniu na ucznia dokonanym przez panią dyrektor Czesławę Łabuz i panią Przewodniczącą Rady Gminy Panią Aleksandrę Kanię stali się prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. Pierwszaki obdarowane zostały słodkimi upominkami oraz książkami. Rodzice z okazji ślubowania swoich dzieci przygotowali smaczny poczęstunek.
Nie wolno zapominać, że Dzień Edukacji Narodowej, to święto przede wszystkim nauczycieli, ale także uczniów. Tych, którzy uczą i tych, którzy na tę wiedzę są otwarci tak jak uczniowie naszej szkoły.

Paulina Gibadło

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni