Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Sieć

W dniu 5 października 2017 w naszej szkole odbył się spektakl ”SIEĆ” poruszający problem istnienia w Internecie, problem przemocy i agresji w sieci, a także ukazujący rolę rodziny, przyjaciół oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi.

Internet jest jedną z form spędzania wolnego  czasu, bez której nikt teraz chyba nie wyobraża sobie życia. A jego skutki uboczne i możliwości destruktywnego użycia, manipulacji są równie potężne jak jego użytkowe funkcje.

Celem tego spektaklu była przestroga, zwrócenie uwagi ucznia, że Internet jest czymś wspaniałym, nieodzownym i potrzebnym nam jak światło, ale złe korzystanie z internetu może okazać się krzywdzące. Internet też może nam uczynić krzywdę lub my za jego pośrednictwem możemy zrobić krzywdę innym.   

                                                        

Główna bohaterka spektaklu nastolatka, Kasia wpada w swoim mniemaniu na świetny pomysł. Chce zostać królową Internetu. I jak to nastolatka z głową pełną marzeń i ambicji, postanawia osiągnąć swój cel poprzez kręcenie telefonem komórkowym śmiesznych i interesujących filmików.  Liczy na to, że filmiki zdobędą wymarzone poparcie i zachwyt. Czyli lajki. A tymczasem…

Spektakl pełen humoru, ale i skłaniający do głębokich przemyśleń - co w życiu jest najważniejsze? Kult pieniądza, władzy i pięknego wizerunku w dzisiejszych czasach przesłania wartości duchowe, a zaburzone relacje z rówieśnikami i rodziną rzutują na całokształt życia.

                                                                                         Pedagog szkolny  

                                                                                         Jolanta Franczak


Dzisiaj jest
Sobota
19 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara
Do końca roku zostało
347 dni