Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

20 czerwca 2017 r. w naszej szkole,  już po raz piąty, odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „My favourite English song”. Swoje zdolności zaprezentowało 28  uczniów,  z siedmiu szkół podstawowych,  z terenu Gminy Mszana Dolna.  Mieliśmy okazję podziwiać nie tylko talenty wokalne, taneczne i językowe uczestników, ale także umiejętności gry na instrumentach. Podczas tegorocznej edycji konkursu w ławie jury zasiedli: Pan Piotr Lulek - przedstawiciel Gminy Mszana Dolna, Pani Beata Chlipała oraz Pani Anna Kawula - nauczycielki języka angielskiego. Występy młodych artystów oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasach młodszych I miejsce wywalczyła Oliwia Kościelniak – uczennica Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce. II miejsce zdobyła Aleksandra Druzgała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. III miejsce przypadło  duetowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej w składzie: Anna Nawara i Julia Kucharzak. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu.

Uczniowie klas starszych oceniani byli w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. W kategorii solistów: I miejsce wyśpiewał sobie uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu  Jakub Kuczaj. II miejsce otrzymała Agnieszka Kaleta z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. III miejsce równorzędnie wywalczyło dwoje uczniów: Wioletta Gil ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Patryk Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. W tej kategorii wyróżniony został Piotr Żmuda z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce.

W kategorii zespoły bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Olszówki. Zespół w składzie: Jakub Niedojad, Karolina Kraus, Katarzyna Wacławik, Kacper Biernat, Adam Urbańczyk zajął I miejsce. Na II miejscu ex aequo znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej: Aleksandra Filipiak i Monika Polańska oraz Szkoły Podstawowej nr 2 również z Kasinki Małej: Zuzanna Piwowar i Gabriela Masłowiec. III miejsce zajął duet ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu - Izabela Pajdzik i Natalia Wojtyczka. W tej kategorii przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymał duet z Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej – Aleksandra Rapacz, Wiktoria Wojtyczka oraz zespół ze Szkoły Podstawowej w Łętowem w składzie: Roksana Flig, Julia Kuczaj, Lena Pietrzak, Oliwia Potoniec, Martyna Węglarz.

Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych występów. Szczególne podziękowania  za zaangażowanie i ogrom pracy, jaki włożyli w przygotowanie swoich uczniów kierujemy ku nauczycielom: Pani Beacie Knowie-Tylce pracownikowi ZSiP w Olszówce, Pani Magdalenie Smoleń z SP nr 2 w Lubomierzu, Pani Annie Bielak z SP w Łętowem, Pani Beacie Chlipale z ZPO w Kasinie Wielkiej, Pani Annie Kawuli z SP nr 3 w Kasince Małej, Paniom Małgorzacie Jędrysek i Annie Kołodziejczyk z SP nr 2 w Kasince Małej oraz Panu Zbigniewowi Wcisło z ZPO w Mszanie Górnej.

Po obejrzeniu wszystkich występów, gdy jury udało się na obrady, gospodarze imprezy  zaprosili gości do obejrzenia  pokazów tanecznych przygotowanych przez uczniów klas V, VI, II a i III b, którzy pod kierunkiem Pani Marii Kurowskiej, Pani Renaty Szczypki i Pani Małgorzaty Knapczyk przygotowali układy do piosenek „ Let’s twist again”, „Oczy zielone”, „Cool me down”,„Fly”. W ostatni taniec prowadzony przez Panią Renatę włączyli się wszyscy uczestnicy konkursu oraz widzowie, tworząc wspaniałe widowisko pełne radości i spontaniczności. Następnie wszyscy udali się na wspólny poczęstunek.

Pani Dyrektor Czesława Łabuz, gospodarz  i organizator imprezy, wyraziła swoje uznanie dla młodych artystów oraz nauczycieli, którzy włożyli tyle pracy w przygotowanie swoich uczniów do uczestnictwa w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Kasince Małej. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w większym gronie. Szczególne ukłony kierujemy w stronę  Pana Bolesława Żaby Wójta Gminy Mszana Dolna, który objął nasz konkurs Honorowym Patronatem. 

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i motywacji do rozwijania swoich zainteresowań zarówno muzycznych, jak i językowych. Do zobaczenia za rok!

red. A. Kołodziejczyk i A. Świerk

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni