Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036
Drukuj

Koło przyrodnicze klas młodszych

 ZAPRASZAMY!!!

Prowadząca mgr  Elżbieta Jakubiak


Koło skupia uczniów klasy II, którzy  realizują  program edukacji środowiskowej pn.  „Czym skorupka za młodu nasiąknie… czyli jak pokochać przyrodę żeby ona pokochała nas opracowany w Gorczańskim Parku Narodowym.

Główny cel programu - kształtowanie aktywnych postaw przyjaznych dla środowiska jest osiągany przez rozwijanie dziecięcej wrażliwości na przyrodę i budowanie poczucia odpowiedzialności za jej stan.
   Tematyka kolejnych zajęć jest związana z rocznym cyklem życia przyrody i dotyczy rodzimych gatunków i ekosystemów, z którymi uczniowie spotykają się we własnym otoczeniu. Wszystkie zajęcia mają charakter interaktywny i są oparte na osobistym doświadczeniu w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, po której przewodnikiem jest… Robaczek Podglądaczek

 

Drukuj

Koło historyczne

 KOŁO HISTORYCZNE

Prowadząca mgr Maria Fryc

Koło historyczne początkowo w swoich kręgach skupiało uczniów przygotowujących się do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, którego uczniowie, dzisiaj już absolwenci, byli laureatami i finalistami.
W dalszym ciągu ważnym zadaniem koła jest przygotowanie do konkursów i rozwijanie zainteresowań oraz realizowanie własnych pasji. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi. Uczniowie korzystają z różnych informacji; literatury popularno- naukowej, czasopism, filmów, programów multimedialnych i zasobów internetowych. W ramach zajęć organizowane są wycieczki, występy  artystyczne, wyjścia do muzeów itp.

 

ZAPRASZAMY!

Drukuj

Koło miłośników języka angielskiego w klasach starszych

 KOŁO MIŁOŚNIKÓW JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Prowadząca mgr Anna Kołodziejczyk

W bieżącym roku szkolnym koło języka angielskiego adresowane jest do uczniów klas V i VI. Dzieci, pracując metodami aktywnymi oraz wykorzystując bazę multimedialną szkoły, doskonalą umiejętności przydatne na sprawdzianie zewnętrznym oraz konkursie przedmiotowym z języka angielskiego. Mają oni okazję do zetknięcia się z autentycznymi wytworami sztuki brytyjskiej i amerykańskiej poprzez pracę z popularnymi tekstami piosenek, oglądanie filmów i bajek w angielskiej wersji językowej, czytanie opowiadań oraz odpowiednio dostosowanych do wieku powieści.  Na zajęciach panuje mila i twórcza atmosfera, która inspiruje i motywuje uczestników do pracy nad zgłębianiem tajników języka angielskiego. Wszystkich pragnących przyłączyć się do przyjaznych  zmagań z językiem obcym.

 TAK WYGLĄDAJĄ NASZE ZAJĘCIA

ZAPRASZAMY!

 

Drukuj

Koło przyrodnicze klas starszych

 KOŁO PRZYRODNICZE ZAPRASZA!

Prowadząca mgr Maria Fryc

Koło przyrodnicze działa w szkole „prawie od zawsze” i wciąż cieszy się dużym powodzeniem, o czym świadczy jego duża liczba uczestników. Kierunek działania koła wciąż jest ten sam; uczniowie pod kierunkiem opiekuna dokonują obserwacji i „odkryć” przyrodniczych, analizują zmiany środowiska, prowadzą pełna dokumentację, korzystają z programów multimedialnych i zasobów internetowych, posługują się różnymi rodzajami map a nawet unowocześniają mapy topograficzne okolicy oraz przygotowują się do konkursów. Poszerzają swoje wiadomości i umiejętności, a tym samym realizują swoje pasje i zainteresowania.

 

DBAJMY O NASZE ŚRODOWISKO

 

 

Drukuj

Koło matematyczne

 KOŁO MATEMATYCZNE WITA!

 

Prowadząca mgr Maria Kurowska

W każdej szkole istnieją uczniowie posiadający szczególne zdolności matematyczne. Z myślą o takich uczniach prowadzę koło matematyczne, które odbywa się od września do czerwca jedną godzinę w tygodniu. Udział w nim biorą uczniowie, którzy samodzielnie lub po konsultacji z nauczycielem, zgłosili się w czasie działalności koła. Staram się pokazać uczniom piękno przedmiotu jakim jest matematyka, różnorodność jej zastosowań, podkreślić znaczenie w życiu codziennym oraz stworzyć dzieciom warunki do samodzielnego pokonywania trudności  i osiągnięcia satysfakcji z twórczej i ambitnej pracy. W ramach koła uczniowie przygotowują się także do konkursów matematycznych: Małopolskiego Konkursu Matematycznego oraz Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Aby wzbudzić zainteresowanie tym przedmiotem sięgam po nowatorskie, efektywne rozwiązania. Możliwość korzystania z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które posiada szkoła takich jak: programy multimedialne, projektory, dostęp do Internetu, gry dydaktyczne, różnorodne tablice matematyczne i wiele innych bardzo pomaga w uczeniu tak trudnego przedmiotu jakim jest niewątpliwie matematyka. Stosowanie nowoczesnych technologii motywuje uczniów do pracy, sprzyja zainteresowaniu się nauką, wyzwala ogromną aktywność i chęć poznania, przyspiesza i ułatwia nabywanie różnorodnych umiejętności oraz wyzwala twórczość.

 Tak właśnie wyglądają nasze zajęcia

 

Matematyczne ciekawostki

ZAPRASZAMY!

 

Więcej artykułów…

  1. Koło języka polskiego
Dzisiaj jest
Wtorek
23 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało
162 dni