Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Turniej o puchar prezesa PZPN Zbigniewa Bońka – UKS Zenit Kasinka Mała z vice mistrzostwem powiatu !!!

W dniu 4.01.2018 celem popularyzacji piłki nożnej, rywalizacji sportowej w okresie zimowym oraz selekcji utalentowanej młodzieży, zostały zorganizowane rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN w kategoriach wiekowych U-12 i U-11 na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

W roczniku 2007 – U11 w turnieju udział wzięło aż 11 drużyn, zespół z Kasinki Małej trafił do grupy C razem z Halnym Kamienica, Płomieniem Limanowa i AP Bonito Mszana Dolna.

Czytaj więcej...

Jezus malusieńki leży wśród stajenki…

Jak co roku w przeddzień przerwy świątecznej, w atmosferze bożonarodzeniowej, odbywa się szkolna wigilia. Na naszej sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz przedstawiciele rodziców, aby wspólnie pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Szkolną Wigilię rozpoczęliśmy od obejrzenia pięknych Jasełek w wykonaniu klasy  IVb . Pani Grażyna Słowik, która czuwała nad przebiegiem całej uroczystości dopilnowała, żeby wszyscy jej wychowankowie przedstawili swoją rolę jak najlepiej potrafią. Dodatkowym elementem, który pomógł w lepszym przeżyciu tego wydarzenia był występ chóru szkolnego, który akompaniował i pomagał przy wykonywaniu przepięknych, bożonarodzeniowych kolęd śpiewanych wspólnie przez nauczycieli i uczniów. Potem nastąpiło odczytanie fragmentu Pisma Świętego, opisującego narodzenie Syna Bożego oraz refleksja nad tym wydarzeniem.

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowa kartka- konkurs świetlicowy

Dnia 20 grudnia 2017 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs świetlicowy „Bożonarodzeniowa kartka”. Uczestnikami konkursu mogli być wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają w tym roku szkolnym na zajęcia świetlicowe. Organizatorem konkursu była Pani Jolanta Franczak i Pani Paulina Gibadło. Jury podczas oceniania prac konkursowych brało pod uwagę staranność wykonania pracy, ciekawy i oryginalny pomysł oraz piękne i własnoręcznie napisane życzenia wewnątrz.

Pierwsze miejsce powędrowało do Patryka Klimary z klasy 1, drugą lokatę zajęło rodzeństwo Ziębów-Tomasz, Emilia i Kinga. Na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Nawara z klasy III. Dodatkowo wyróżnienie powędrowało w ręce Magdaleny Drabik z klasy 3b.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni za swoją pracę i otrzymali dyplomy i drobne upominki. Jedna z kartek stała się gwiazdowym prezentem od dzieci świetlicowych dla uczennicy naszej szkoły Natalii Drabik, która pobiera lekcje w domu.

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej świecą przykładem

Czas jesienno – zimowy to okres szczególnie niebezpieczny dla osób poruszających się po drogach. Opady deszczu i śniegu, szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają widoczność kierowcom, do tego dochodzą jeszcze prace budowlane związane z budową chodników.  Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo pieszych. Dlatego tak ważne jest aby w tym okresie zwiększać świadomość mieszkańców, a w szczególności dzieci odnośnie noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszego na drodze znacząco wpływając na jego bezpieczeństwo.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej, wzięła udział w akcji „ Odblaskowa szkoła ” i „ Bezpieczny Powiat Limanowski ”. W ramach tych akcji podjęła szereg inicjatyw i działań mających na celu uświadamianie dzieciom i rodzicom zagrożeń związanych z poruszaniem się po  drodze po zmierzchu bez odblasków.

W trakcie trwania akcji w szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny „ Widoczny pieszy – bezpieczny pieszy”, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie z klas 4-7 przygotowali prace plastyczne, które zostały wywieszone w szkole i pełnią funkcję edukacyjną dla dzieci i rodziców.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
25 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor
Do końca roku zostało
310 dni