Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

RAZEM NA ŚWIĘTA

 

Maleńka miłość zbawi świat

 maleńką miłość chrońmy z lękiem

 Dziś ziemia drży i niebo drży

 Od tej miłości maleńkiej”

 

W przygotowaniach do Bożego Narodzenia nasza szkoła przystąpiła do ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Razem na święta”.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły:

  • wykonali kartki świąteczne, pięknie ozdobione z życzeniami dla rodziców, bliskich i sąsiadów;

  • odwiedzili niepełnosprawną uczennicę w jej domu z kolędą, życzeniami i upominkami pod choinkę;

  • zebrali „Słodycze dla Mukoludków” i przekazali Fundacji wspierającej dzieci chore na mukowiscydozę;

  • brali udział w akcji tworzenia „Łańcucha Dobra”, symbolicznej łączności z dziećmi chorymi na dystrofię mięśniową;

    Czytaj więcej...

Jasełka

Dnia 20.12.2019 roku, jak co roku w naszej szkole, odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku zostały przygotowane przez 25 uczniów klasy III, prowadzonych przez Panią M. Jędrysek.

            O wyznaczonej godzinie wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej. Po zajęciu miejsc rozpoczęło się przedstawienie. Aktorzy wystąpili w pięknych, nowych strojach. Wszyscy uczestnicy podziwiali przygotowanie występujących, którzy nauczyli się niezwykle długich i poważnych ról. Całemu przedsięwzięciu akompaniował chór, składający się z 70 uczniów klas I –VIII. Uczniowie uświetnili akademię, grając na trąbkach, saksofonach, gitarach, akordeonach, fletach oraz skrzypcach.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W WIELICZCE

19 grudnia 2019 roku uczniowie klas II oraz III wraz ze swoimi wychowawczyniami, wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Kopalnia uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce.

Podczas wycieczki trasą turystyczną „Śladami legend” z przewodnikiem  dzieci mogły podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe  podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dały maluchom wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, wierzeniach. Na trasie uczniowie pokonali 800 schodów, z czego na starcie już 380.

Śladami legend wielickiej kopalni” to wspaniała trasa łącząca edukację z zabawą i aktywnym zwiedzaniem podziemi Kopalni Soli „Wieliczka”. Program pozwolił uczniom na zapoznanie się z naukową wiedzą ale i pomógł wypracować umiejętności pracy w grupie, rozwijając przy tym wyobraźnię i logiczne myślenie uczniów. Szczegółowy plan wycieczki obejmował także rozwiązywanie rozmaitych quizów, tropienie śladów Skarbnika,  rywalizację  w  konkurencjach związanych z dawnymi pracami górniczymi jak toczenie bałwana. Na zakończenie przygody nastąpiło wybranie Księżnej, wykopanie dla niej pierścienia oraz uroczyste rozdanie pamiątkowych dyplomów dla wędrowców.

Czytaj więcej...

Zacznij dzień z mszana.pl

Kto z nas przy porannej kawie nie lubi zrobić sobie przeglądu informacji „z kraju i ze świata” – dosłownie i w przenośni? Coraz częściej papierową wersję gazety zastępujemy jej wydaniami elektronicznymi, sprawdzamy media społecznościowe i lokalne portale internetowe. I bardzo dobrze. Tzw. światopogląd, a przede wszystkim własne zdanie, trzeba wyrabiać na podstawie wielu źródeł, ale i zdrowego rozsądku. Sam – i służbowo i prywatnie - korzystam z wielu informacji opublikowanych w różnych mediach. Cieszy mnie fakt, że przedstawiciele organizacji pozarządowych, zespołów nieformalnych, szkół, czy inni mieszkańcy naszej Gminy chcą podzielić się swoimi osiągnieciami lub podejmowanymi inicjatywami i przesyłają materiał do publikacji na stronie www.mszana.pl (zaproszenia na imprezy, relacje z nich, udział w konkursach, promocja Gminy podczas różnorodnych wyjazdów, sukcesy sportowe etc.). Oczywiście ich publikacja obwarowana jest różnymi przepisami, ale przy odrobinie współpracy wszystko uda się pomyślnie zakończyć i pochwalić na gminnej stronie podejmowanymi działaniami.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni