Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

VII edycja Konkursu „Zawód nie zawodzi”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej zgłosiła swoje uczestnictwo w konkursie promującego zawody techniczno - informatyczne "Zawód nie zawodzi". Jest to VII odsłona tego konkursu, którego odbiorcami są uczniowie wybranych szkół podstawowych w Polsce!

Konkurs "Zawód nie zawodzi" skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i oddziałów klas gimnazjalnych zaproszonych do jego VII edycji. Jego głównym celem jest rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań techniczno – informatycznych.

Czytaj więcej...

Rodzice uczniów klasy VIII

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej zaprasza

 rodziców na zebranie, które odbędzie się 27.02.2019 r./ środa/ na godz.16.00.

 

Tematem spotkania będzie:

  1. Omówienie warunków przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty.

  2. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

  3. Sprawy organizacyjne.

 

Zaprasza Dyrektor Szkoły Czesława Łabuz
oraz wychowawca Wioletta Kowalczyk

Zabawa karnawałowa

Dzień 14 lutego w naszej szkole, był okazją do podwójnego świętowania. W Święto Zakochanych na twarzach wszystkich gościły uśmiechy, gdyż Poczta Walentynkowa obdarowywała uczniów wspaniałymi dowodami przyjaźni i sympatii. Oprócz tego, w tym dniu odbyła się, wyczekiwana przez wszystkich, zabawa karnawałowa.

Sala gimnastyczna cały dzień mieniła się różnymi barwami dekoracji oraz wymyślnych strojów, które zaprezentowali nasi uczniowie. W szkole można było spotkać księżniczki, wróżki, piratów, czarownice, strażaków, kowbojów, pszczółki a także superbohaterów tj. Spiderman czy Batman.

Czytaj więcej...

Babciom i Dziadkom – serca pełne miłości ofiarowują wnuczęta

13 lutego uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami przygotowali spotkanie z okazji Dnia Babciu i Dziadka. Trochę spóźniona, przez termin ferii zimowych, uroczystość, nie straciła nic a nic ze swej serdeczności. Miała bowiem wielkie walentynkowe serce w tle. Wśród licznie zgromadzonych gości – drogich Seniorów – głównych adresatów wystąpień i prezentacji dziecięcych witaliśmy także Dyrektor szkoły – p. Czesławę Łabuz, Wójta Gminy Mszana Dolna – p. Bolesława Żabę oraz księdza proboszcza – Tadeusza Dziedzica.

W programie artystycznym znalazły się dedykowane Babciom i Dziadkom wiersze, piosenki i tańce oraz zapierający dech w piersiach pokaz akrobatyczny uczniów klasy pierwszej, inscenizacja „Czerwonego Kapturka”, którą zaprezentowała klasa II oraz humorystyczna interpretacja telewizyjnej „Familiady” w wykonaniu trzecioklasistów.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
25 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało
251 dni