Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Szkoła pamięta

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie się w przyszłość”

Jan Paweł II

Szkoła pamięta …

Październik rozpalił w naszej szkole światełka inicjatyw związanych  z przystąpieniem do ogłoszonej przez MEN akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, o ludziach związanych z historią naszego kraju, regionu oraz najbliższej nam, naszej wiejskiej społeczności.

Pamięć tę rozbudzaliśmy i ożywialiśmy poprzez uczestnictwo w licznych wycieczkach; m.in. podróże  „śladami historii”  na Kopiec Kościuszki w Krakowie, piesze rajdy Szlakami Papieskimi na Szczebel i Lubogoszcz, przybliżającymi  nam postać Wielkiego Polaka i jego myśl, że „każde pokolenie powinno zdawać sobie sprawę, iż wolność nie polega na tym, żeby robić, co nam się żywnie podoba, ale na prawie robienia tego, co należy”

Czytaj więcej...

Jesienią w Rabce

24 października, korzystając z wyjątkowo słonecznej aury, klasy młodsze wybrały się na wycieczkę do Rabki. Głównym celem tego „jesiennego wypadu” było obejrzenie spektaklu pt. „Karius i Baktus”, który to idealnie wpisuje się w realizację konkursu „Na sportowo jest zdrowo – szkolny program wychowania zdrowotnego”, do którego planujemy przystąpić oraz do działań naszej palcówki w ramach „Szkoły promującej zdrowie”.

Pełen humoru ale zarazem niosący prozdrowotne przesłanie spektakl był też dla nas swoistym pożegnaniem ze starym pomieszczeniem teatru. Jak zapewnili nas pracownicy, w następnym sezonie, „Rabcio” będzie nas gościł już w nowym gmachu. Obejrzeliśmy przy okazji tę nowoczesną budowlę, niestety tylko z zewnątrz, gdyż wokół trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Cieszy nas ta wiadomość bardzo bowiem tak prestiżowa instytucja kulturalna w „mieście dzieci” zasługuje na godną siedzibę.

Czytaj więcej...

Wycieczka na Szczebel

Dnia 18 października zorganizowana została wycieczka klas IV, Va oraz Vb na Szczebel – jedną z gór naszego pięknego Beskidu Wyspowego. Uczniowie klasy IV, Va i Vb, pod okiem wychowawczyń Pani Grażyny Słowik, Pani Sylwii Dąbrowy i Pani Małgorzaty Łabuz wraz z Panem Mateuszem Dąbrową, wyruszyli autokarem z samego rana, aby dotrzeć na szczyt góry i móc napawać się pięknym widokiem na Kasinkę Małą i okolice. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy u podnóża góry od strony Glisnego gdzie dojechaliśmy autokarem. Spacer na szczyt trwał ponad godzinę, jednak wszyscy dzielnie dali sobie radę i bez żadnych przeszkód dotarli do celu. Na miejscu mieliśmy okazję zobaczyć pomnik poświęcony pamięci Jana Pawła II, a także miejsce skąd startują paralotniarze. Dzięki temu, że pogoda była przepiękna również i widoki, które mogliśmy podziwiać ze szczytu zapierały dech w piersiach, wielu z nas udało się dostrzec naszą szkołę i inne miejsca bliskie naszym sercom. Po wspólnych zabawach, ognisku i licznych zdjęciach wróciliśmy pojedzeni i zadowoleni do szkoły.

Czytaj więcej...

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek2019

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

5-20 października – To wtedy odbył się Europejski Tydzień Kodowania. W tym czasie uczniowie klas IV – VIII wraz z nauczycielką informatyki Panią Grażyną Słowik mieli okazję do sprawdzenia swoich sił i umiejętności w kodowaniu. Dużą popularnością cieszyły się roboty - Photony, które zostały zakupione przez nasza szkołę – uczniowie mieli mnóstwo pomysłów na tworzenie programów, czemu towarzyszyło dużo radości oraz zainteresowania w szczególności ze strony osób, które miały styczność z Photonami pierwszy raz. Uczniowie bardzo chętnie korzystali również z innej formy możliwości kodowania jaką wspólnie wybraliśmy, a było to kodowanie w Minecrafcie na stronie code.org.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
12 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni