Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Milion za życie !

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o udzielnie wsparcia finansowego naszemu rodakowi Konradowi Nawarze z Olszówki. Ten 22-letni chłopak od dwóch lat zmaga się z poważną chorobą nowotworową i bardzo potrzebuje naszej pomocy. Do jego leczenia wykorzystano już wszystkie dostępne w Polsce możliwości. Jedyna szansą na jego wyleczenie jest kosztowna terapia w Izraelu. Szkolne Koło Wolontariatu w dniach 8 i 9 listopada 2018 roku będzie prowadziło zbiórkę środków finansowych , które zostaną przekazane w całości na leczenie Konrada . Istnieje też możliwość wsparcia naszej akcji podczas obchodów uroczystości Odzyskania Niepodległości, która odbędzie się w naszej szkole dnia 11 listopada 2018 roku od godz. 15.00 lub poprzez bezpośrednie wpłaty na konto chłopca, podane na plakatach oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji i pomoc chłopcu! Wspólnie możemy mu podarować szansę na życie!

Dyrektor Szkoły

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowejnr 2 w Kasince Małej

serdecznie zapraszają mieszkańców Kasinki Małej oraz wszystkich chętnych,

którzy zachcieliby wspólnie z nami świętować 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

na uroczystą akademię w dniu 11 listopada 2018 r. o godzinie 15:00.

 

Uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej.

 

Dyrektor szkoły: Czesława Łabuz

Korowód świetych połączony z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Czy dziś można być świętym?

Gdybyśmy mieli liczyć wyłącznie na ludzkie siły,

 cel ten rzeczywiście zdawałby się nieosiągalny.”

(Jan Paweł II)

 

W poniedziałek, 29 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej odbyła się wielka uroczystość. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była siostra Anna Gromada, która zadbała o to, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostał w naszych sercach.

Przygotowania do uroczystości trwały bardzo długo, gdyż wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik.  Klasa IVb wraz ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Łabuz przygotowała przepiękny program słowno- muzyczny upamiętniający losy świętych w obliczu niepodległej Polski. Dodatkowo podniosłego charakteru całej uroczystości dodawały narodowe tańce przygotowane z uczniami przez Panią mgr Sylwię Dąbrowę.

Czytaj więcej...

Ku Niepodległej

Kolejnym z działań, które z powodzeniem, od listopada zeszłego roku, realizujemy w szkole w ramach projektu „Rok dla Niepodległej” był zaprezentowany przez grupę artystyczną Rekonstrukto program pt. „Ku Niepodległej - zajęcia o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Obejrzeliśmy go 25 października w dwóch grupach wiekowych; uczniów klas młodszych i młodzieży klas IV - VIII

Podczas występu, który stał się ożywioną lekcją historii artyści omówili okresy powstania kościuszkowskiego, czasu Księstwa Warszawskiego, zrywy powstania listopadowego i styczniowego, aż po lata I wojny światowej. Ilustrując barwną opowieść licznymi rekwizytami oddali sytuację i nastroje społeczeństwa polskiego w okresie zaborów. Mundury wojskowe z epoki oraz bogata kolekcja replik broni były okazją do prób fechtunku, walki z użyciem broni oraz ewakuacji rannych z pola bitwy przez ofiarne sanitariuszki. Prowadzący podkreślili tym samym istotną rolę i zadania kobiet w walce narodowo wyzwoleńczej Polaków oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Szeroko rozbudowany został wątek dotyczący odzyskania przez nasz kraj niepodległości w roku 1918, w tym rola marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
23 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało
162 dni