Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Witaj szkoło!

3 września 2018 roku po prawie dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej mury naszej szkoły znów zatętniły życiem! Wszystko to za sprawą uczniów, którzy pełni wakacyjnych wrażeń i z walizką pięknych wspomnień tak licznie przybyli na rozpoczęcie roku szkolnego.

Jak zawsze rozpoczęcie roku zainaugurowała uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz z Kasinki Małej. Następnie nastąpiła część artystyczna, w której uczniowie klasy Va i Vb z pomocą swoich wychowawców Pani Pauliny Gibadło i Pana Mateusza Dąbrowy przedstawili montaż słowno-muzyczny, który był pożegnaniem z wakacjami , ale nawiązywał przede wszystkim do rocznicy 1 września 1939 roku. Wśród pięknych słów nie zabrakło także pamięci o Roku dla Niepodległej, którym został rok 2018.

Po występie artystycznym głos zabrała Pani Dyrektor mgr Czesława Łabuz i przedstawiła najważniejsze inicjatywy, które będą podejmowane w roku szkolnym 2018/2019. Wszyscy uczniowie poznali też swoich wychowawców, a dzieci z przedszkola sale, w których będą się uczyć. Po części oficjalnej na sali gimnastycznej uczniowie udali się do swoich klas, a stamtąd do domów, gdzie cieszyli się z ostatniego wolnego dnia przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

Nie martwcie się! Kolejne wakacje już za 10 miesięcy

Czytaj więcej...

Udział pocztu sztandarowego w obchodach 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

„Pamiętajmy o przeszłości, działajmy w teraźniejszości, myślmy o przyszłości…”

W piękne niedzielne popołudnie w odpowiedzi na zaproszenie Wójta Gminy Mszana Dolna pana Bolesława Żaba i Przewodniczącej Rady Gminy pani Aleksandry Kania, poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających poległych i zmarłych żołnierzy 24 Pułku Ułanów z Kraśnika z jednostki kawalerii Wojska Polskiego i 10 Brygady Kawalerii Zmotoryzowanej, którzy zginęli w walce z najeźdźcą na terenie Gminy Mszana Dolna w Kasinie Wielkiej.

Na początku uroczystości wiązanki kwiatów na pomniku złożył Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Aleksandrą Kania, Radni Powiatowi oraz Dyrektor ZPO pani Janina Ziemianin wraz z uczniami szkoły. Przy pomniku odprawiona została msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Jan Zając ze Śnieżnicy.  Ksiądz Jan w homilii wspomniał bohaterów walk, którzy oddali życie za naszą wolność. Po mszy świętej został przedstawiony krótki program artystyczny i głos zabrali przedstawiciele władz gminy i powiatu.

Czytaj więcej...

Organizacja dnia rozpoczęcia roku szkolnego 3 września 2018 r.

9.00 – 10.00 Udział społeczności szkolnej we Mszy Świętej 

10.10 – 11.10 Uroczysta inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej

  • powitanie społeczności szkolnej i lokalnej przez dyrektora szkoły p. Czesławę Łabuz,

  • część artystyczna w wykonaniu uczniów klas Va i Vb,

  • przemówienie dyrektora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego /przedstawienie grona pedagogicznego, omówienie organizacji pracy szkoły oraz kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019

    Czytaj więcej...

Adaptacja 2018

Dyrektor Szkoły wraz z wychowawczyniami oddziałów przedszkolnych

serdecznie zapraszają dzieci przedszkolne na dni adaptacyjne,

które odbędą się w dniach 22 i 23 sierpnia 2018 r. w godzinach 9.00 - 11.00.

Dzisiaj jest
Wtorek
21 maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
225 dni