Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Na gościnnej Orawie

Orawa, Orawa, na Orawie...”   Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, położony malowniczo u podnóża Babiej Góry przywitał nas jesienną aurą. Uczniowie klasy drugiej i obu klas trzecich już od kilku dni z niecierpliwością oczekiwali na zapowiedziane atrakcje. Niewątpliwie największą z nich był udział w warsztatach „Od ziarna do chleba”.

 Pod okiem instruktora mogliśmy samodzielnie wymłócić cepami zboże, i to poszło nam bardzo sprawnie, zemleć go na żarnach, które obracały się tak cięęęężko, by wreszcie ze zmielonej mąki przemieszanej trochę ze sklepową „zamojską” zarobić  ciasto na placki.   Z wyrobionego ciasta każdy mógł przygotować sobie własny kawałek i rozklepać „moskala”, który zaraz powędrował na rozgrzaną blachę. W oczekiwaniu na placek, który zaczynał smakowicie pachnieć, degustowaliśmy zbożową kawę z mlekiem – takie swoiste orawskie cappuccino.

Po zajęciach warsztatowych zwiedzaliśmy obiekty mieszkalne : chałupy średniozamożnych chłopów, dwór Moniaków, olejarnię, tartak i młyn oraz kuźnię. Na koniec podziwialiśmy przeniesiony tutaj z Tokarni kościółek.

Czytaj więcej...

Sieć

W dniu 5 października 2017 w naszej szkole odbył się spektakl ”SIEĆ” poruszający problem istnienia w Internecie, problem przemocy i agresji w sieci, a także ukazujący rolę rodziny, przyjaciół oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi.

Internet jest jedną z form spędzania wolnego  czasu, bez której nikt teraz chyba nie wyobraża sobie życia. A jego skutki uboczne i możliwości destruktywnego użycia, manipulacji są równie potężne jak jego użytkowe funkcje.

Celem tego spektaklu była przestroga, zwrócenie uwagi ucznia, że Internet jest czymś wspaniałym, nieodzownym i potrzebnym nam jak światło, ale złe korzystanie z internetu może okazać się krzywdzące. Internet też może nam uczynić krzywdę lub my za jego pośrednictwem możemy zrobić krzywdę innym.   

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Przedszkolaka w przedszkolu !

Dnia 28 września 2017 r. już po raz czwarty w naszej szkole na zajęciach integracyjnychz okazji „Światowego Dnia Przedszkolaka” spotkały się dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z swoimi  rodzicami. Uroczystość, na którą wszystkie przedszkolaki czekały z niecierpliwością już od kilku dni rozpoczęła się od wystąpienia Pani dyrektor Czesławy Łabuz, która przywitała wszystkich gości, a przedszkolakom złożyła życzenia z okazji ich święta. Następnie przyszedł czas na krótki program artystyczny, który zaprezentowały dzieci ze wszystkich trzech grup przedszkolnych.

Po części oficjalnej, wszystkie „Misie”, „Zajączki” oraz „Wiewiórki” – bo tak nazywają się nasze przedszkolaki - wraz ze swoimi rodzicami, przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Dzieci z uśmiechniętymi buziami śpiewały ulubione piosenki oraz  brały udział w różnych zabawach integracyjnych i pląsach. Po wyczynach tanecznych nadszedł czas na słodki poczęstunek, który został przygotowany wspólnie z rodzicami, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w sprawy szkolne.

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Poniedziałek 4 września był dla uczniów dniem wyjątkowym. Wrócili oni z bowiem z wakacji pełni sił i  energii, by móc zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w nauce, realizować zainteresowania, odkrywać swoje pasje i talenty.

W naszej szkole rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 przybrało bardzo uroczysty wymiar, bowiem jej próg został przekroczony nie tylko przez uczniów szkoły podstawowej, pierwszoklasistów, ich rodziców i nauczycieli, ale także na sali gimnastycznej naszej szkoły została odprawiona Msza Święta. Po przerwie wakacyjnej, zgromadzonych uczniów i rodziców w powitała dyrektor szkoły mgr Czesława Łabuz, która przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące przeprowadzonych remontów w szkole oraz organizacji nowego roku szkolnego.

Aby podnieść rangę tak ważnej uroczystości jaką jest rozpoczęcie roku szkolnego, klasa V przy pomocy swojej wychowawczyni Pani Marii Fryc zaprezentowała wspaniały program artystyczny , który swoim zasięgiem objął również pamięć o wydarzeniach z dnia 1 września 1939 roku.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
20 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna, Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela, Sylwery
Do końca roku zostało
195 dni