Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Czwartaki podbijają Kraków!

W dniu 7 listopada 2017 roku uczniowie klasy 4a i 4b wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Grażyną Słowik i Panią Pauliną Gibadło wzięli udział wycieczce do Krakowa. Jako pierwszy punkt programu uczniowie odwiedzili HistoryLand, gdzie na makietach złożonych z ponad miliona klocków lego poznawali historię Polski i Polaków. W krakowskim centrum można było przenieść się w samo serce bitwy pod Grunwaldem. Usłyszeć szarżę wojsk, a ledwie kilka minut później być zupełnie gdzie indziej. Uczniowie mogli stanąć za sterem okrętu wojennego po Oliwią i poczuć na twarzy morską bryzę. Albo spojrzeć z lotu ptaka na klasztor na Jasnej Górze. Do tej pory znali te wydarzenia i miejsca jedynie ze szkolnych podręczników. W HistoryLandzie natomiast poczuli emocje podobne do tych, które towarzyszyły ich uczestnikom. Teraz już wiedzą, że przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów.

Czytaj więcej...

Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej w Krakowie

Dnia 4 listopada 2017 roku chór i zespół instrumentalny  Szkoły Podstawowej nr  2 im Juliana Tuwima w Kasince Małej udał się na Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej w Krakowie. Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało „Nasze dziedzictwo – Polska” – są to słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział na Krakowskich Błoniach w 1979 roku.

O godzinie 8.00 wyjechaliśmy z pod szkoły. O godzinie 9.15 dotarliśmy na miejsce, a następnie udaliśmy się do szatni, aby przygotować się do występu. Jury zadecydowało, że zaśpiewamy „Polskie Kwiaty” i „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec występu dostaliśmy gromkie brawa i Pani Małgosia była z nas bardzo zadowolona. Po występie udaliśmy się na słodki poczęstunek, a po poszliśmy się przebrać. Nagrodą za nasz występ było wejście do kina na film pt. „Między nami wampirami”.

Czytaj więcej...

Kraków jesienią….

25 października 2017 roku klasa I wyjechała na swoją pierwszą szkolną wycieczkę.  Celem wyjazdu był Kraków, a dokładniej poznanie dziejów miasta Krakowa , Legendy O Smoku Wawelskim  oraz poznanie nowej techniki plastycznej – ceramiki. 

Swoją przygodę rozpoczęliśmy od przywitania się z Wawelskim Smokiem  i wysłuchania kilku legend, które wprowadziły wielkie poruszenie wśród pierwszaków.  Idąc śladami smoków.. kolejnym punktem wycieczki były „Smocze warsztaty”  - warsztaty ceramiczne. Doświadczenie oraz wysoki poziom artystyczny instruktorów zachęcił uczniów klasy I do natychmiastowego działania.  Głównymi celami zajęć ceramicznych było rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie im drogi jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem. Osiągnięcie tych celów było możliwe dzięki dyscyplinie uczniów  ich aktywności  oraz kreatywności.  Instruktorzy pokazali jak dopasowywać kształty, budować właściwe proporcje, łączyć kolory, dostrzegać różnice w odcieniach i strukturze materii.

Czytaj więcej...

Idźmy naprzód z nadzieją!

Tegoroczna uroczystość Dnia Papieskiego w naszej szkole miała miejsce 26 października. Święty Jan Paweł II często mówił o nadziei i jej znaczeniu w naszym życiu. Głosił m.in. że "potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości" oraz że "nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemnościjakie panują w naszych sercach".

W tym dniu w naszej szkole szczególnie dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II, Jego nauczanie oraz świętość. Dziękowali wszyscy. Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie wraz z pocztem sztandarowym . Szczególną rolę odegrała w tym dniu klasa IVa, która wraz z swoją wychowawczynią Panią Pauliną Gibadło przygotowała wspaniały i dający wiele do myślenia program słowno - muzyczny, w którym przybliżył obecnym na uroczystości  najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II i Jego refleksje o nadziei

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor, Tomir, Uniegost
Do końca roku zostało
99 dni