Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Grzybobranie.

Obecny rok szkolny obfituje w naszej placówce w bogactwo działań innowacyjnych. Jednym z nich jest działanie pn. „Pan Tadeusz” – przewodnikiem po historii, tradycjach i przyrodzie mojej wsi, które realizowane będzie w klasie 3. Marzeniem autorki jest pomóc uczniom odkryć Kasinkę jako miejsce tajemnicze i bogate kulturowo i przyrodniczo. Wsparciem tej edukacyjnej wędrówki po rodzinnej wsi będzie „Pan Tadeusz” – książka niezwykła – być może ostatnia, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy.

Założeniem planowanej innowacji są działania edukacyjne łączące historię i współczesność. Autorka zaplanowała wykorzystanie „Pana Tadeusza” jako tekstu dawnego, ale inspirującego nowoczesne postrzeganie i myślenie o tradycji, patriotyzmie, tożsamości kulturowej i przyrodniczych walorach Kasinki Małej.

Czytaj więcej...

Zebranie z rodzicami

Dnia 19 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami.

Wywiadówka ogólna rozpoczęła się od prelekcji Stanisława Steca- aspiranta Komendy Policji w Mszanie Dolnej na temat bezpieczeństwa naszych dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły oraz na temat dopalaczy i środków uzależniających.

Kolejnym punktem było wystąpienie Pani Dyrektor Czesławy Łabuz, która przedstawiła plany rozwoju naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019.

Po zebraniu ogólnym rodzice udali się z wychowawcami do klas, gdzie wspólnie zostały omówione najważniejsze kwestie wychowawcze na rozpoczynający się nowy rok szkolny.

Czytaj więcej...

Jestem dumny, że jestem Polakiem!

W ramach projektu niepodległościowego realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej pod nazwą „Jestem dumny, że jestem Polakiem” uczniowie klas III, V i VIII wzięli udział w lekcji muzealnej.

Wyjazd miał miejsce 18 września, a lekcje muzealne odbyły się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jedna z lekcji historycznych, w których nasi uczniowie wzięli udział nosiła nazwę Barwa i Broń. Podczas tych zajęć uczniowie mogli podziwiać nie tylko piękne eksponaty, ale przede wszystkim dowiedzieć się od specjalistów jak to się stało, że Polska najpierw zniknęła z mapy świata na 123 lata, a potem w jakich okolicznościach udało się jej odzyskać upragnioną niepodległość.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu na orliku w Kasince Małej

W dniu 09.09.2018 na orliku w Kasince Małej odbyła się już II edycja ogólnopolskiej imprezy sportowej pod nazwą „ Dzień Sportu na orliku”. Jest to wyjątkowa akcja mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To właśnie tego dnia na orlikach w całej Polsce, od godziny 11:00 do 15:30 odbywały się zajęcia sportowe organizowane przez animatorów. Na orliku w Kasince Małej w związku z bardzo dużym zainteresowaniem, niedzielna impreza została podzielona na dwie części. W pierwszej części uczestnicy po krótkiej rozgrzewce oraz grach i zabawach ruchowych zostali podzieleni na 6 zespołów rywalizujących w turnieju piłki ręcznej. W drugiej części na orliku i boisku sportowym pojawili się młodzi zawodnicy klubu sportowego Zenit którzy rozegrali turniej piłki nożnej. Przez cały czas trwania imprezy nie zabrakło tego co najpiękniejsze w sporcie – emocji, akcji, pięknych bramek a przede wszystkim uśmiechów i radości na twarzach dzieci. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek – były to bransoletki, worki na sprzęt sportowy, bidony a najlepsi zawodnicy turnieju piłkarskiego otrzymali piłki do piłki nożnej.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
21 maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
225 dni