Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Święto drzewa – Drzewo moim przyjacielem

20 października gościliśmy w naszej szkole pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego. Spotkanie odbyło się w ramach 15 edycji Święta Drzewa, którego tegoroczne hasło brzmi:  „Drzewo moim przyjacielem”.  Uczestnicy zajęć świetlicowych mieli okazję posłuchać na czym polega praca leśnika w terenie, jakie gatunki drzew rośną na terenie GPN i jak odróżnić poszczególne gatunki drzew, zwłaszcza iglastych. Następnie uczniowie wyszli  przed szkołę by posadzić drzewka – cztery tuje szmaragdowe. Pan leśniczy poinstruował uczniów jak prawidłowo to zrobić  i wreszcie nadszedł moment kulminacyjny – samodzielne posadzenie nowego iglaka. Na pamiątkę tego dendrologicznego wydarzenia każdy ogrodnik pozował do zdjęcia  ze swoją roślinką.

Czytaj więcej...

”PROGRAM W SZKOLE”

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci bezpłatnie otrzymują owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz biorą udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzonych przez szkoły podstawowe mające poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Czytaj więcej...

Wizyta policji w szkole

12 października 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie Policjantów, z uczniami klas szkoły podstawowej i przedszkola na temat: bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Uczniowie zostali także poinformowani o negatywnych skutkach zażywania środków odurzających, jak również przypomniano o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, szczególnie uwrażliwił uczniów na korzystanie i zamieszczanie różnych osobistych informacji na portalach społecznościowych. Należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom. Policjanci wyjaśnili również co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych.

Czytaj więcej...

Kto ty jesteś ? Polak mały ! Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Nauczyciela

Dnia 11 października 2017 roku wszyscy uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej naszej szkoły, aby uczcić święto swoich nauczycieli. Uczniowie, oprócz życzeń i podziękowań skierowanych w stronę nauczycieli, przedstawili program artystyczny, w którym wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom za ich trud.
Dyrektor, pani Czesława Łabuz  podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom za ich rzetelną pracę na rzecz szkoły, za trud jaki wkładają w wychowanie i naukę swoich uczniów. Szczególnie wyróżniający się nauczyciele oraz pracownicy obsługi zostali nagrodzeni oraz otrzymali podziękowania za swoją pracę.
Dzień Nauczyciela to podwójne święto dla uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu zostali pasowani na uczniów szkoły i złożyli uroczyste ślubowanie. Zanim jednak zostali przyjęci w poczet braci szkolnej musieli wykazać się wieloma umiejętnościami: recytacją wierszy, znajomością cyfr, liter, zasad ruchu drogowego i prawidłowego zachowania się w szkole.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
20 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna, Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela, Sylwery
Do końca roku zostało
195 dni