Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW !!!

Przełom marca i kwietnia był dla uczniów naszej szkoły intensywny pod względem sportowym, uczniowie naszej szkoły na zajęciach SKS i orliku przygotowywali się do zawodów sportowych w mini piłkę ręczną i mini siatkówkę .Pierwsi zmagania sportowe w mini piłkę siatkową rozpoczęli chłopcy. Zawody gminne w których udział wzięło 7 zespołów odbyły się na Łostówce. Nasza drużyna trafiła do grupy z Kasiną Wielką, Lubomierzem 2 i Kasinką Małą. Po emocjonujących meczach, wygranej z Kasiną Wielką 2:0  i minimalnych porażkach w tie-breakach 15:13 z Lubomierzem i 17:15 z Kasinką Małą nr 1 nasi chłopcy zajęli 3 miejsce w grupie i odpadli z dalszej rywalizacji. Warto dodać że pierwsze miejsce w tych zawodach zajęła Olszówka. Troszkę lepiej poszło dziewczynom – turniej gminny odbywał się w Lubomierzu a nasze siatkarki po przegraniu z Lubomierzem 2 i wygraniu meczy z Kasiną Wielką i Łostówką zostały sklasyfikowane na miejscu 3.

Czytaj więcej...

Czas Wielkanocy

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijan, obchodzone na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Choć poprzedza go dość smutny okres Wielkiego Postu, same święta to czas radości i odnowy, tym bardziej, że zwiastują nadejście wiosny.

12 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W tym roku program artystyczny zaprezentowała klasa III b pod kierunkiem wychowawczyni mgr M. Knapczyk. Siostra A. Gromada wykonała przepiękna dekorację, która przeniosła wszystkich zgromadzonych do magicznej, wiosennej krainy oraz zaopatrzyła młodych aktorów w stroje nawiązujące do minionych wydarzeń. W główną rolę - Jonatana wcielił się Karol Górecki. Gościem honorowym akademii był ks. proboszcz Krzysztof Chromy, który pochwalił występujących uczniów za grę aktorską oraz przybliżenie jakże ważnych dla nas wszystkich wydarzeń. Podczas uroczystości nie zabrakło oryginalnej oprawy muzycznej nad która czuwała mgr M. Jędrysek. Chór szkolny zaprezentował m.in. takie pieśni jak: „Pan jest pasterzem”, „Mój mistrzu”, „Jezus zwyciężył”, „Król, królów” oraz wesołe „Pisanki kraszanki”. W centralnym punkcie przedstawienia znalazła się piosenka Arki Noego „Na drugi brzeg”, w której urzekli nas swoim głosem soliści: Julia Chałon, Roksana Mądrala oraz Michał Mucha ufnie śpiewając „Zabierzesz mnie na drugi brzeg, za Tobą będę do Nieba biegł…”.

Czytaj więcej...

Dni otwarte w oddziałach przedszkolnych

Dni otwarte w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbyły się w dniach: 29.03., 03.04. oraz 04.04.2017 r. Podczas tych dni dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal i placu zabaw, uczestniczyły w ciekawych zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez naszą Panią Dyrektor Czesławę Łabuz oraz nagrody-niespodzianki.

Pierwszego dnia (tj.29.03.2017 r.) dzieci wraz z rodzicami poznawały salę 6-latków. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że nasze przedszkole, jest bardzo dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, projektor, telewizor, laptop, kserokopiarka), ładne mebelki i zabawki. Jest to miejsce, gdzie można wspaniale spędzać czas.

Czytaj więcej...

Katyń

Akademię upamiętniającą wydarzenia katyńskie przygotowała Pani Maria Fryc wraz z uczniami należącymi do koła historycznego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
22 marca 2018
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało
285 dni