Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Rękodzieło naszą pasją!

Dnia 21.11.2018r. uczniowie klasy II uczestniczyli w warsztatach pt. „Haft i zdobienie regionalne oraz plecionkarstwo w ramach realizacji projektu: „Rękodzieło naszą pasją. Poszerzamy naszą wiedzę i dzielimy się ni”, poprowadzone przez dwóch ekspertów Stowarzyszenia Rękodzielników „Zagórzańscy pasjonaci", których głównym celem była nauka dzieci i zapoznanie z plecionkarstwem oraz rozpowszechnienie innych dziedzin rękodzielniczych takich jak: bibułkarstwo, koronkarstwo, haft i zdobienia regionalne.

Podczas zajęć dzieci poznały techniki wyszywania gorsetu zagórzańskiego koralikami, zaprezentowane przez Panią Małgorzatę oraz koronkowe serwetki i ozdoby Pani Elżbiety.

Pierwszą pracą uczniów było wyklejenie cekinami gorsetu. Każdy z nich tworzył własny projekt gorsetu zagórzańskiego. Do dyspozycji dzieci miały kolorowe błyszczące cekiny i koraliki.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w teatrze

Dnia 15.11.2018 r. przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce Zdroju. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Karius i Baktus” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki.

Dzieci obejrzały  uroczy, mądry oraz zabawny  spektakl  o dwóch tajemniczych osobnikach, harcujących w buzi pewnego, małego chłopca. Wymieniona dwójka – Karius i Baktus- to nie kto inny, jak bakterie, które mieszkają w buzi Marka. Chłopiec nie lubi myć zębów, dlatego nasze bakterie mają raj na ziemi i spokojnie demolują zęby malucha, który cukierki pochłania kilogramami. Pewnego dnia Marek musi iść do dentysty….

Czytaj więcej...

Niepodległa od 100 lat!

 Dzień 11 listopada 2018 roku to ważna z wielu powodów data. Najważniejsza jednak dlatego, że właśnie w tym dniu przypadło 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska po 123 latach wróciła na mapę świata, stała się wolnym krajem. Piętno wojen, zaborów i walk wyzwoleńczych zostało odciśnięte i przez długie lata towarzyszyło naszej ojczyźnie, jednak w kraju niepodległym żyło się już inaczej.

Dlatego też nasza szkoła postanowiła uczcić ten dzień wyjątkowo. W niedzielę o godzinie 15 wszyscy zgromadziliśmy się na naszej sali gimnastycznej, aby być świadkami przepięknej lekcji historii. Klasy VI i VII wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Marią Fryc i Panią Anną Kołodziejczyk przygotowały wspaniały program słowno – muzyczny, w którym nie zabrakło przejmujących wierszy, wzruszających piosenek i Polski jako królowej wolności. Każdy patriota - i ten duży i mały patrzył na ten występ jak oczarowany.

Po części artystycznej głos zabrali uczniowie poszczególnych klas, którzy przygotowali wykonania przepięknych patriotycznych utworów  Ostatnia część to występ naszej wspaniałej orkiestry dętej Echo Gór z Kasinki Małej. Piękne i nowoczesne aranżacje spodobały się wszystkim zebranym.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej.

11 listopada to dla nas, Polaków jeden z najważniejszych dni w kalendarzu. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. Podczas zajęć edukacyjno – wychowawczych uczniowie zapoznali się z historią tego święta i poznali drogę Polski do odzyskania niepodległości. Wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli również w rozmowach, w czasie których kształtowano postawy patriotyczne, poprzez rozwijanie poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej oraz emocjonalnych uczuć w  stosunku do Ojczyzny, a także wyrażenie szacunku dla symboli narodowych. Uczniowie z zapałem przygotowywali świetlicowe dekoracje na tę okoliczność, Podczas zajęć plastyczno – technicznych powstały piękne flagi i mapy Polski. Dzieci wykonały także biało – czerwone kotyliony, którymi przyozdobiono salę świetlicową. Powstało też duże godło Rzeczypospolitej Polskiej wypełnione kulkami z bibuły, które pięknie prezentuje się przed wejściem do świetlicy.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
23 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało
162 dni