Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Spotkanie z rodzicami

 

22 listopada miała miejsce w  naszej szkole wywiadówka. Omawiane były na niej najważniejsze dla szkoły inicjatywy i działania podjęte w mijających 3 miesiącach nauki . Poruszono także sprawy statutu szkoły, a przede wszystkim zmiany zachodzące w obszarze oceniania zachowania. Dodatkowo ważnym punktem podczas przebiegu spotkania było wystąpienie Pani psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Limanowej, która uświadamiała i przypominała rodzicom naszych uczniów o najważniejszych elementach, które powinny towarzyszyć podczas nauki ich pociech zarówno w szkole jak i w domu. Rodzice bardzo otwarcie przyjęli wszelkie rady i sugestie specjalisty, co mamy nadzieję przełoży się na lepsze wyniki w nauce.

Czytaj więcej...

Akcja Sprzątanie Świata

W tym roku później niż zwyczaj przystąpiliśmy do akcji Sprzątania Świata. Wpłynęły na to: deszczowa pogoda i trwające przy drodze powiatowej prace związane z budową chodnika.  Ograniczyło to zatem obszar zaplanowanych porządków, które z konieczności  zawęziliśmy do terenów  sportowych przy Orliku i boisku LKS Zenit.

Czytaj więcej...

Jesteśmy częścią „Bezpiecznego Powiatu Limanowskiego”

W poprzedzających nadejście zimy, szarych, dżdżystych dniach jesiennej pluchy przedstawiciele Powiatu Limanowskiego uczestniczą w prelekcjach na terenie  szkół, podczas których przekazują uczestnikom spotkań, poprawiające widoczność pieszego na drodze, emblematy odblaskowe, pochodzące z realizowanego programu pn. „Bezpieczny Powiat Limanowski”.

13 listopada br. do naszej szkoły przybyła radna powiatowa - p. Ewa Filipiak wraz z grupą działaczy Auto Moto Klubu Limanowa, wyposażając uczniów klas I – III w odblaskowe kamizelki oraz przeprowadzając pokaz udzielania pierwszej, przedmedycznej pomocy.

Niezwykle pożądana społecznie akcja wpisuje się w realizowaną w naszej szkole politykę bezpieczeństwa i uzupełnia harmonogram realizowanych projektów: „Odblaskowa szkoła” i  „Akademia Bezpieczeństwa Puchatka”, w której uczestniczą nasi wychowankowie.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!

Łańcuch twych kajdan stał sie tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był twą stolicą

sto lat, swym własnym dźwignęłas się duchem.

/L.Staff/

 

Dzień 11 listopada to data dla Polski wyjątkowa. Przede wszystkim dlatego, że po ponad 123 latach niewoli odzyskaliśmy utraconą wolność i niepodległość.

W naszej szkole jak co roku świętowaliśmy tę radosną datę ze szczególnym oddaniem i jak przystało na charakter tego świętą z powagą i szacunkiem. Klasa VI z pomocą swojej wychowawczyni Pani Anny Kołodziejczyk przygotowała przepiękną i wzruszającą akademię. W każdym słowie zawartym w recytowanych wierszach czuć było troskę, miłość, radość i wielki szacunek dla tych, którzy polegli  w obronie naszej Ojczyzny  po to, abyśmy my dzisiaj mogli żyć w wolnym i pięknym kraju. Dzięki temu, że na akademii wystąpiły również dzieci z oddziałów przedszkolnych można było na własne oczy przekonać się, że aby być prawdziwym patriotą niekoniecznie trzeba być kimś „dużym”. Wzruszający występ naszych przedszkolaków wspaniale oddał charakter tego święta i pokazał, że polskość nosi się w sercu. Z tego miejsca należy podziękować wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych Pani Dorocie Stożek, Pani Barbarze Chorągwickiej i Pani Sylwii Wąchale, które przygotowały swoich wychowanków do tego ważnego występu.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor, Tomir, Uniegost
Do końca roku zostało
99 dni