Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dzień z życia podróżnika

Wycieczkę na Sarnią Skałę (1377 m.n.p.m), zorganizowaną przez Panią Paulinę Gibadło i Pana Mateusza Dabrowę rozpoczynamy z parkingu koło skoczni zakopiańskiej - Wielka Krokiew. Początkowo poruszamy się czarnym szlakiem idąc ścieżką pod Reglami. Szlak prowadzi skrajem lasu, podczas spaceru możemy podziwiać widoki na piękną panoramę Zakopanego. Po około 15 minutach dochodzimy do rozwidlenia szlaków i nadal kierujemy się czarnym szlakiem w kierunku wejścia do Doliny Białego. Od tego miejsca do wejścia do doliny mamy kolejne 10 minut. Po dokonaniu opłaty wejściowej i obowiązkowo przybicia pieczątek podążamy szlakiem żółtym dnem Doliny Białego, która jest niesamowita. Dolina wprawdzie nie jest długa, gdyż sięga do około 2,5 km długości, ale dostarcza turyście niesamowitych wrażeń. Spacer nią jest bardzo przyjemny. Podążamy bowiem wzdłuż Białego Potoku wśród wznoszących się nad naszymi głowami skał. Co jakiś czas przekraczamy potok przy użyciu drewnianych. Po krótkim odpoczynku kierujemy się, nadal szlakiem żółtym, lekko w górę i przechodzimy przez las. Po około 15 minutach dochodzimy do miejsca, z którego jak na dłoni widać nasz cel - prosto przed nami w górze Sarnia Skała. Od tego miejsca zaczynają się przewyższenia. Początkowo są to kilkuminutowe podejścia, a następnie wygładzenia terenu umożliwiające odpoczynek. Po 15-20 minutach pokonywania przewyższeń dochodzimy do mostku, przy którym warto odpocząć, oczywiście jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej, czeka nas bowiem spory wysiłek. Po odpoczynku rozpoczynamy wędrówkę lasem po dość stromym, miejscami śliskim podłożu - kamienie przeplecione z korzeniami drzew i wyślizganymi skałami.

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantem

9 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Policjantem Panem Adrianem Walczakiem, z uczniami klas szkoły podstawowej i przedszkola na temat: Bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły.

Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, szczególnie uwrażliwił uczniów na korzystanie i zamieszczanie różnych osobistych informacji na portalach społecznościowych. Należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom.

Czytaj więcej...

Witaminowy zawrót głowy

Koniec września to czas na ostatnie już jesienne zbiory w ogrodzie warzywnym. Realizacja „Programu dla szkół” czyli bezpłatnego spożywania w szkole produktów mlecznych, warzyw i owoców nakłada na nauczycieli obowiązek realizacji zadań towarzyszących, których celem jest promocja spożywania zdrowej żywności, a takimi warzywa i owoce są niewątpliwie.

27 września klasa trzecia udała się na wycieczkę do ogrodu państwa Słońskich. Po przekroczeniu ogrodowej furtki naszym oczom ukazał się prawdziwy owocowo – warzywny skarbiec. Czegóż tu nie było! Kapusta w czterech odsłonach: czerwona, włoska, brukselka i biała. Tylko skąd nazwa biała dla zielonej główki? – pyta Tomek.

Mickiewicz w Panu Tadeuszu widać też miał dylemat skoro wplótł w swój poemat zdanie:

Tu kapusta, sędziwe schylając łysiny,

Siedzi i zda się dumać o losach jarzyny;

Czytaj więcej...

Dzień Przedszkolaka

Dnia 28 września 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej obchodziły Dzień Przedszkolaka. To był wyjątkowy czas. Już o godzinie 9.00przedszkolaki z wszystkich grup spotkały się na sali gimnastycznej, która została specjalnie przygotowana do tej uroczystości i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania hymnu przedszkolaka.

Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach prowadzonych przez pana Mariusza – dziecięcego animatora, którego gościliśmy w naszym przedszkolu z inicjatywy naszej Pani Dyrektor mgr Czesławy Łabuz.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
21 maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
225 dni