Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Witaj Maj, Trzeci Maj!

Rozwiń skrzydła, orle biały –

i koroną złotą świeć.

Do przeszłości Polski całej

w sercach naszych miłość wznieć!

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole już tradycją, dzięki której dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić rolę takich słów jak ojczyzna i patriotyzm oraz przybliżyć fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież.

Klasa IVb, która wraz ze swoim wychowawcą Panem Mateuszem Dąbrową przygotowała akademię, przypomniała tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśniła, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, „Mazurka Dąbrowskiego”, daty 3 maja 1791 oraz nazwisk Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy

"Warszawo, ty moja Warszawo!
Tyś treścią mych marzeń i snów,
radosnych przechodniów twych lawą,
ulicznym rozgwarem i wrzawą,
Ty wołasz mnie, wołasz stęskniona
upojnych piosenek i słów.
Jak bardzo dziś pragnę zobaczyć Cię znów,
o moja Warszawo wyśniona…"

/Albert Harris/

 

Trzy długie, kwietniowe dni uczniowie z klasy V, VI i VII oraz ich opiekunowie Pani Dyrektor Czesława Łabuz, Pani Maria Fryc, Pani Anna Kołodziejczyk i Pan Mateusz Dąbrowa spędzili w stolicy Polski. 18, 19 i 20 kwietnia wypełnione były po brzegi słoneczną pogodą, wspaniałymi widokami, zabytkami i atrakcjami. Oczywiście, jak wszystko co dobre i one minęły błyskawicznie. Zostały piękne wspomnienia, tęsknota i liczne pamiątkowe zdjęcia, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.  

W ramach podziękowania Pani Dyrektor za organizację wycieczki uczniowie klasy VI i V przygotowali prezentacje multimedialne z własnymi wspomnieniami o Warszawie, które zaprezentowali podczas zebrania z rodzicami 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Lekarzom i pielęgniarkom w podzięce

Gratulować, dziękować to mało
Najpiękniejszy kwiat nic nie znaczy
Trzeba pojąć całą głębię tej służby
Ofiarnej, codziennej pracy...”

 

Tymi słowami, w imieniu całej społeczności szkolnej, dziękowali Pani Doktor Danucie Mrażek i Pani Pielęgniarce Marysi Lis, uczniowie klasy 2, którzy zaprezentowali widowisko pt. „Królewna Śmieszka”

Coroczne spotkanie organizowane w naszej szkole z okazji Dnia Służby Zdrowia jest okazją do przekazania wszystkim lekarzom i pielęgniarkom podziękowań za pracę, którą wykonują, za ich wiedzę, profesjonalizm i doświadczenie, za niesienie bezzwłocznej pomocy, a przede wszystkim za poświęcenie i oddanie dla pacjentów oraz za ich szczęśliwe powroty do zdrowia.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2  im. Juliana Tuwima w Kasince Małej  informuje rodziców, iż dnia 24.04.2018 roku (wtorek) o godz. 15:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Na spotkanie została zaproszona Pani Wiesława Bubula, dietetyk, kierownik Sekcji Żywienia przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej.  W przygotowanej prelekcji przybliży zagadnienie zdrowego odżywiania, udzieli wskazówek oraz rad jak pozbyć się z niezdrowych nawyków żywieniowych.

Zachęcam wszystkich rodziców do udziału w zebraniu ze względu na ważność omawianej problematyki oraz skorzystanie z możliwości spotkania z tak doświadczonym specjalistą.

                  Dyrektor szkoły

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni