Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

XII Przegląd Kolędniczy Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna

W sobotę w Olszówce odbył się XII Konkurs Grup Kolędniczych gminy Mszana Dolna, prezentujących bożonarodzeniowe zwyczaje kolędnicze regionu Zagórza. Szkołę Podstawową nr 2 w Kasince Małej reprezentowała "Grupa z turoniem" licząca 12 kolędników. 

Szkołę reprezentowali:
Stanisław Jakubiak z klasy I. - pastuszek
Dawid Szczypka z klasy II. - pastuszek
Bartłomiej Oleksiński z klasy IV.- żyd
Wojciech Haras z klasy IV. - pastuszek
Mateusz Bierowiec z klasy IV. - pastuszek
Piotr Płoskonka  z klasy IV. - pastuszek
Krzysztof Chałon z klasy VI. - pastuszek
Sławomir Michalak z klasy VI.- gospodarz
Kamil Skolarus z klasy VI. - turoń

Czytaj więcej...

Kolędowanie na Glisnym

06 stycznia 2014 roku, w Święto Trzech Króli, zespół regionalny działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odwiedził Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Glisnem. Uczniowie naszej szkoły jak i młodzież gimnazjalna uświetnili śpiewem i grą na instrumentach Mszę Świętą sprawowaną przez ks. prałata Jana Franczaka oraz  rektora kościoła ks. Andrzeja Sawulskiego. Ten dzień wpisuje się w te najbardziej radosne w historii naszych występów. Szczodre przyjęcie przez gospodarza kościoła ks. rektora Andrzeja Sawulskiego oraz mieszkańców Glisnego na zawsze pozostanie miłym wspomnieniem. Wszystkim osobom, które nas przyjęły gorąco dziękujemy i życzymy wiele radości i błogosławieństwa Bożego.

Czytaj więcej...

Koncert finałowy konkursu Julian Tuwim - festiwal wierszy i piosenek

Festiwal wierszy i piosenek Juliana Tuwima dobiegł końca. 16 grudnia 2013 roku w Pałacu Jerzmanowskich przy ul. Górników 27 w Krakowie odbył się Koncert Finałowy Konkursu Julian Tuwim. Kasinkę Małą reprezentowała uczennica klasy III Zuzanna Piwowar. Zuzia wygrała wcześniejsze eliminacje do konkursu i razem z uczniami krakowskich szkół wzięła udział w pięknym i podniosłym Koncercie na cześć Juliana Tuwima. Gratulujemy Zuzi udziału w tak prestiżowym wydarzeniu muzycznym. Jesteśmy dumni, że uczniowie Kasinki Małej błyszczą na krakowskich scenach rozsławiając Kasinkę Małą oraz Imię Szkoły Podstawowej nr 2.

Czytaj więcej...

Wigilia szkolna

W przeddzień przerwy świątecznej cała szkoła spotkała się na uroczystości bożonarodzeniowej, którą rozpoczęły jasełka przygotowane przez uczniów klas starszych pod kierunkiem p. Agnieszki Świerk. Wprowadzeni w radosny nastrój wspaniałym widowiskiem, po wspólnej modlitwie i połamaniu się opłatkiem, któremu towarzyszyły świąteczne życzenia, spożyliśmy przygotowany przez Radę Rodziców wigilijny obiad. Spotkanie zakończył koncert kolęd, które przygotowały zespoły klasowe oraz rozdanie prezentów, czekających na każdego ucznia pod szkolną choinką.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
20 września 2020
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni