Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

"DRZEWO RECENZJI - WARTO CZY NE WARTO PRZECZYTAĆ..."

Joanna Ptaszkowska– uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej została laureatką krakowskiego konkursu literackiego - "DRZEWO RECENZJI - WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ...”.
Patronat honorowy nad tym konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak.

Joanna Ptaszkowska napisała recenzję książki pt. „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej. Jej praca porównywana była z tekstami nie tylko rówieśników, ale także gimnazjalistów. Okazała się na tyle ciekawa, oryginalna i wartościowa, by zdobyć jedną z trzech głównych nagród w tej kategorii wiekowej.

Dziewczynka już w klasie V otrzymała wyróżnienie za własne opowiadanie w Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży w Słupsku.

W tamtym roku zdobyła II miejsce w poetyckim VII Konkursie Powiatowym im. Zosi Smreczyńskiej „W marzeń zachwycie”. Ponadto jest finalistką tegorocznego Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

Gratulujemy i życzymy dalej powodzenia, szczególnie w pisaniu!

Czytaj więcej...

Hej strażacy ochotnicy znani w całej okolicy!

Z okazji dnia świętego Floriana patronującego naszym strażakom, który przypada 4 maja Pani Dyrektor Czesława Łabuz zaprosiła do naszej szkoły Pana Marka Szczypkę- naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasince Małej pełniącego równocześnie funkcję komendanta miejsko-gminnego ZOSP w Mszanie Dolnej.

Występ artystyczny przygotowała klasa IVa wraz ze swoją wychowawczynią Panią Pauliną Gibadło. Nie zabrakło zabawnych wierszyków, pełnych dowcipu ,ale zarazem prawdziwych i poruszających tematy związane z bezpieczeństwem ważne dla każdego dziecka. Wśród wierszy i piosenek nie mogło zabraknąć także życzeń dla naszych oddanych strażaków. Dziękowaliśmy im za trud i poświecenie. Za to, że dzięki ich pracy lokalna społeczność może spać spokojnie. Życzyliśmy samych sukcesów zawodowych i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Pani dyrektor w imieniu wszystkich dzieci i pracowników szkoły także złożyła na ręce Pana Marka wyrazy ogromnego podziwu i szczere podziękowanie za niebywałą odwagę i pomoc, której niejednokrotnie i  zupełnie bezinteresownie udzielili naszej szkole w trudnych chwilach.

Czytaj więcej...

Wywiadówka

W dniu 24 kwietnia odbyło się w naszej szkole zebranie z rodzicami, na które zaproszona była Pani dietetyk Wiesława Bubula- kierownik do Spraw Żywienia przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

Przybliżyła rodzicom naszych uczniów ważne tematy, które dotyczą racjonalnego i pełnowartościowego odżywiania się ich dzieci. Poruszone również zostały tematy chorób wynikających z niezdrowego jedzenia oraz tych, których możemy się nabawić jedząc rzeczy niedostosowane do naszego organizmu i trybu życia. Opowiedziała rodzicom również o zagrożeniach wynikających z nadwagi czy niedowagi ich dzieci oraz wpływu tych społecznych zjawisk na komfort życia i warunki uczenia się. Na koniec przedstawiła przykładowy, tygodniowy plan żywienia, który zawierał wszystkie zracjonalizowane i potrzebne w naszej diecie składniki . Dzięki zaproszeniu Pani dietetyk prze Panią Dyrektor i szkolnego pedagoga, rodzice mieli także możliwość bezpłatnych i indywidualnych konsultacji z dietetykiem, na które jak wiadomo w publicznych poradniach trzeba długo czekać.

Czytaj więcej...

Kwiatki, bratki i stokrotki … czyli akcja z okazji DNIA ZIEMI

 

W ramach Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, szkolna świetlica wraz ze swoimi opiekunami Panią Jolantą Franczak i Panią Pauliną Gibadło oraz z naszym szkolnym biologiem Panią Agnieszką Dorczak ogłosiły akcję, w której uczniowie naszej szkoły mogli zrobić coś dobrego dla środowiska.

Mianowicie każdy z nich mógł przynieść do szkoły kwiatka, który upiększył nasz przyszkolny ogródek i stał się jego ozdobą. Akcja sadzenia roślin przebiegła pod opieką nauczycieli, a radość z dobrze wykonanej pracy jest dla uczniów najważniejszą nagrodą!

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni