Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Niech żyje ogniowa straż, co broni mienia i nas...

We czwartek 18 maja gościliśmy w naszej szkole druhów strażaków, którym z okazji niedawnego święta i przede wszystkim w podzięce za trud i ofiarną pracę na rzecz społeczeństwa chcieliśmy podziękować.

Gośćmi honorowymi byli dh Marek Szczypka – Naczelnik kasinczańskiej OSP, a zarazem Komendant Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP W Mszanie Dolnej oraz dh Przemysław Cież -  Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu – ojciec naszych uczennic: Emilki i Dominiki.

Program artystyczny, który wprowadził nas w tematykę bezpieczeństwa  przygotowali uczniowie klasy I. Ta najmniejsza liczebnie grupa szkolna stanęła na wysokości powierzonego im zadania i z zaangażowaniem wcieliła się w role  przedstawienia pt. „Przygody Iskierki i Płomyka”.   Pierwszoklasiści błysnęli sprawnością recytatorska i wokalną,  a umiejętności bojowe w obsłudze klasowego wozu pożarniczego każą przypuszczać, iż rośnie nowy narybek strażacki.

Czytaj więcej...

Dzień Służby Zdrowia

Akademię z okazji Dnia Służby Zdrowia przygotowała Pani Jolanta Wójcik wraz ze swoimi wychowankami- klasą IIb. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Konstytucja 3 Maja

„Nauczmy się na pamięć tego kraju, litera po literze, a dzień po dniu,

Co oczy po horyzont ogarniają, co zdarzyć się nam może tylko tu

W złocistym lipcu czy zielonym maju, od wschodu Słońca aż po nocy cień

Nauczmy się na pamięć tego kraju, jednego na całym świecie, jak własny dzień”.

/Zbigniew Stawecki/

 

Tymi słowami, 28 kwietnia 2017 r. rozpoczęła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W historyczne wydarzenia wprowadziła nas klasa V, która wzięła na siebie trudne zadanie ukazania rysu historycznego oraz wagi, jaką dla państwa i społeczeństwa Polskiego miało uchwalenie pierwszej w Europie Konstytucji, stanowiącej próbę ratowania kraju z upadku. W pięknych wierszach i pieśniach uczniowie ukazali miłość do Polski, postawę szacunku i oddania własnej Ojczyźnie. Wartości te podkreśliła również Pani Dyrektor Czesława Łabuz, która w końcowym wystąpieniu zauważyła, iż cała społeczność szkoły swym odświętnym ubiorem, biało-czerwonymi kotylionami oraz  godna postawą zaświadczyła o dumie z tego, że jesteśmy Polakami.

Czytaj więcej...

Kto Ty jesteś? GÓROL MAŁY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Góralskie cytanie”. Jego celem jest promowanie gwary zagórzańskiej wśród dzieci i młodzieży z naszych szkół.

Warto spróbować swoich sił,  w tym co  jest przecież dla nas naturalne. W przygotowaniu się do konkursu będą  Wam pomagać nauczyciele, ale jeśli macie babcie i dziadków warto by ich zapytać:

 Jak to kiedysi się godało na wsi?

 

 Dla każdego uczestnika konkursu przewidziana nagroda.

Serdecznie zapraszamy!

 Szczegółowy regulamin konkursu na naszej stronie internetowej oraz na gazetce szkolnej.

Dzisiaj jest
Czwartek
22 marca 2018
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało
285 dni