Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Bożonarodzeniowa kartka- konkurs świetlicowy

Dnia 20 grudnia 2017 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs świetlicowy „Bożonarodzeniowa kartka”. Uczestnikami konkursu mogli być wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają w tym roku szkolnym na zajęcia świetlicowe. Organizatorem konkursu była Pani Jolanta Franczak i Pani Paulina Gibadło. Jury podczas oceniania prac konkursowych brało pod uwagę staranność wykonania pracy, ciekawy i oryginalny pomysł oraz piękne i własnoręcznie napisane życzenia wewnątrz.

Pierwsze miejsce powędrowało do Patryka Klimary z klasy 1, drugą lokatę zajęło rodzeństwo Ziębów-Tomasz, Emilia i Kinga. Na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Nawara z klasy III. Dodatkowo wyróżnienie powędrowało w ręce Magdaleny Drabik z klasy 3b.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni za swoją pracę i otrzymali dyplomy i drobne upominki. Jedna z kartek stała się gwiazdowym prezentem od dzieci świetlicowych dla uczennicy naszej szkoły Natalii Drabik, która pobiera lekcje w domu.

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej świecą przykładem

Czas jesienno – zimowy to okres szczególnie niebezpieczny dla osób poruszających się po drogach. Opady deszczu i śniegu, szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają widoczność kierowcom, do tego dochodzą jeszcze prace budowlane związane z budową chodników.  Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo pieszych. Dlatego tak ważne jest aby w tym okresie zwiększać świadomość mieszkańców, a w szczególności dzieci odnośnie noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszego na drodze znacząco wpływając na jego bezpieczeństwo.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej, wzięła udział w akcji „ Odblaskowa szkoła ” i „ Bezpieczny Powiat Limanowski ”. W ramach tych akcji podjęła szereg inicjatyw i działań mających na celu uświadamianie dzieciom i rodzicom zagrożeń związanych z poruszaniem się po  drodze po zmierzchu bez odblasków.

W trakcie trwania akcji w szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny „ Widoczny pieszy – bezpieczny pieszy”, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie z klas 4-7 przygotowali prace plastyczne, które zostały wywieszone w szkole i pełnią funkcję edukacyjną dla dzieci i rodziców.

Czytaj więcej...

Julian Tuwim w roli głównej!

Dzień 6 grudnia od wielu lat jest w naszej szkole dniem wyjątkowym. Nie tylko dlatego, że jest to dzień urodzin świętego Mikołaja, ale przede wszystkim dlatego, że tego dnia swoje  święto obchodzi nasza szkoła, która nosi imię Juliana Tuwima.

Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy zgromadzili się na Sali gimnastycznej.Uroczystości Święta Szkoły zainaugurował występ klasy VII, która wraz ze swoją wychowawczynią Panią mgr  Wiolettą Kowalczyk przygotowała uroczysty apel upamiętniający życie i twórczość naszego patrona. Po wspaniałej akademii nastąpiła druga część świętowania, mianowicie w klasach I-III oraz IV-VII przeprowadzono konkursy recytatorskie, które miały na celu przypomnienie utworów wybitnego poety, którym Tuwim niewątpliwie był i którym pozostanie. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem i chęcią wzięli udział w zabawie, którą potraktowali bardzo poważnie. Były uśmiechy zwycięzców, ale też duma tych, którzy mimo ,że nie zdobyli żadnego miejsca w konkursie popisali się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi i zostali docenieni przez nauczycieli drobnymi upominkami i dyplomem. Nasze przedszkolaki natomiast z okazji Dnia Patrona wykonały prace plastyczne, które będą zdobić ich oddziały przedszkolne jeszcze przez długi czas. Każdy uczestnik przedszkolnego konkursu otrzymał dyplom i pamiątkowy upominek. Ale czy to już koniec? Oczywiście, że nie! Świętowanie trwało nadal. Tym razem podzieliliśmy się na oddziały między klasowe i czekaliśmy w swoich salach na wizyty Świętego Mikołaja. A ten przyszedł! I to z wieloma prezentami dla wszystkich. Dziękujemy także Radzie Rodziców, która przygotowała dla naszych uczniów słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Czary mary! Andrzejkowe czary!

Czas Andrzejek już nadchodzi,
w szkole o to się rozchodzi.
Bo Andrzejki - czas niezwykły,
a do tego już przywykły,
w szkole wszystkie ananasy -
no dosłownie - z każdej klasy!

 

30 listopada 2017 roku nasza duża sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Dziewczyny z klas starszych zadbały o magiczny nastrój tego dnia za sprawą wróżb i przepowiedni. A samorząd uczniowski pod kierownictwem swojego opiekuna Pana Mateusza Dąbrowy piękne i klimatycznie udekorował salę.


Zabawę zaczęły przedszkolaki, potem przyszedł czas na klasy młodsze, a popołudnie należało do najstarszej braci naszej szkoły. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy z utęsknieniem czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Wszyscy bawili się wesoło na szkolnej dyskotece. Zmęczeni i głodni uczniowie mogli uzupełnić swoje siły na jadalni, w której rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Dodatkowo rada rodziców zadbała o to, żeby podczas całej dyskoteki uczniom nie zabrakło słodyczy w postaci przepysznej waty cukrowej.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor, Tomir, Uniegost
Do końca roku zostało
99 dni