Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Mikołajki w historycznym klimacie...- wycieczka klasy VI i VII do Krakowa

 5 grudnia 2018 r. pojechaliśmy wraz z klasą VII do Krakowa z okazji Mikołajek i to właśnie był nasz prezent.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od filmu „Dziadek do orzechów. Cztery królestwa”. Film był bardzo ciekawy. Zawierał wątki fantastyczne i przygodowe. Główna bohaterka musiała stawić czoła trudnym wyzwaniom, które na nią czekały. Po skończonym seansie poszliśmy na małe co nieco do KFC.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Krakowie. Podczas lekcji muzalnej na tema I wojny światowej zdobyliśmy nowe i ciekawe informacje oraz poznaliśmy fascynujące ciekawostki. Nie zabrakło również zadań grupowych, w których rozwiązywaliśmy zadania i polecenia.

W czasie zdobywania kolejnej porcji wiedzy nie można było przeoczyć interesująco wyglądających zabytków, nie tylko z okresu pierwszej wojny światowej, ale również dużo starszych. Chłopców głównie interesowała broń i mundury, a dziewczyny zachwycały się biżuterią i strojami.

Czytaj więcej...

SKS on TOUR !!!

Uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej po zakwalifikowaniu się do SKS on tour w poniedziałek 3.12.2018 wybrali się do Krakowa gdzie na hali Cracovii razem z swoimi rówieśnikami z całej Małopolski mogli spędzić czas w sportowej atmosferze. Głównym założeniem „SKS on Tour” jest realizacja tzw. obwodów stacyjnych, podczas których uczestnicy poznają nowe formy aktywności oraz poddawani są testom sprawności fizycznej. Obwód stacyjny polega na tym, że dzieci podchodzą grupami do kolejnych stacji, gdzie wykonują różne zadania. Ale zadania proponowane przez organizatorów cyklu „SKS on Tour” to zupełna nowość dla uczniów i opiekunów. W Krakowie mieliśmy możliwość spróbować swoich sił m.in. speed-ballu (odbijanie piłeczki przymocowanej linką do statywu), wioślarstwie (czyli ćwiczeniach na ergonometrze), deskorolce, biegu wahadłowym z fotokomórką, reflekso-mierzu, platformie dynamometrycznej. Z takimi ćwiczeniami młodzież w większości spotkała się po raz pierwszy. Wszystko trwało kilka godzin i miało formę świetnej zabawy.

Czytaj więcej...

Mikołajki dla MUKOLUDKÓW!

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Polskim Towarzystwem do Walki z Mukowiscydozą zorganizowało w szkole świąteczną zbiórkę słodyczy, które zostały przekazane i posłużą przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z tą niezwykle trudną chorobą.

Bardzo dziękujemy za tak liczne zaangażowanie się w akcję wszystkim naszym uczniom i rodzicom. Jeden nie może nic, ale razem możemy wszystko! Po raz kolejny udowodniliście, że nie jesteście obojętni na ludzką krzywdę !

Dziękujemy!

Czytaj więcej...

Andrzejkowych wróżb czar!

Nasza sala gimnastyczna w czwartek 29 listopada zamieniła się we wspaniałe, pełne dekoracji i stolików do wróżb miejsce. Najpierw zabawę andrzejkową rozpoczęły przedszkolaki, które w rytm skocznych piosenek wraz ze swoimi wychowawczyniami rozgrzały szkolny parkiet do czerwoności. Później prym w tańcu wiodły klasy młodsze, którym również nie brakowało pomysłów na zabawy . Dzień zakończyły klasy starsze, które także świetnie się bawiły, a ich wychowawcy nie zostawali w tyle i dzielnie wspierali swoich uczniów podczas parkietowych pląsów.

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, która przygotowała w ten dzień słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
23 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało
162 dni