Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Za kolędę dziękujemy...

Święta Bożego Narodzenie to czas, w którym spotykamy się w gronie rodzinnym, rozmawiamy a przede wszystkim śpiewamy kolędy. Śpiewanie kolęd jest nieodzownym elementem Bożego Narodzenia. Pierwsze wzmianki dotyczące kolędowania pojawiają się już w starożytności. Również w naszej szkole mieliśmy możliwość kultywowania tej jakże pięknej tradycji. Dnia 26.01.2014 r. nasza wielka rodzina jaką jest społeczność szkolna, a więc: nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz wszyscy Ci, którym leży na sercu dobro naszych dzieci, zebrali się w sali gimnastycznej, aby podziwiać talenty aktorskie swoich pociech. Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania przez uczniów Jasełek, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastój. Następnie po licznych owacjach nasza droga publiczność z zapartym tchem obejrzała Sejmik uczniowski, na którym podjęto uchwałę dotyczącą nadania naszej szkole sztandaru. Na zakończenie uroczystości "Grupa z turoniem" licząca 12 kolędników  zaprezentowała  bożonarodzeniowe zwyczaje kolędnicze regionu Zagórza.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

We czwartek, 23 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole jedna z najmilszych uroczystości – Dzień Babci i Dziadka. Wnuki z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I – III przygotowały występ artystyczny nawiązujący w swej wymowie do obchodzonego święta, zaś drugą część spotkania wypełnił program, który z takim sukcesem zaprezentowany z okazji wręczenia szkole sztandaru, chcieliśmy pokazać Seniorom. Tłumnie przybyli Goście z wielką radością przyjęli także występ grupy kolędniczej – laureatów III miejsca w Przeglądzie Kolędniczym Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna w Olszówce. Po pokazach scenicznych uczniowie klas młodszych obdarowali swoje Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami i wzięli udział we wspólnym kolędowaniu. Podziękowania należą się Radzie Rodziców, która przygotowała na tę okazję smaczny poczęstunek.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w Olszówce

15 stycznia 2014r. w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Mszana Dolna.      

Przedszkolaki z grupy sześciolatków w składzie: Karolinka Bierowiec, Julcia Chałon, Madzia Drab, Patrysia Marciniak, Patrysia Nawara, Dorotka Ptaszkowska, Weroniczka Skolarus, a także Damianek Kotarba, Michałek Mucha, Dawidek Stożek zaprezentowały przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni  Pani Renaty Szczypki oraz  Pani Małgorzaty Jędrysek (oprawa muzyczna)  pastorałkę pt. Śliczna Panienka jako Jutrzenka. Pomimo niewielkiej tremy, która pojawiła się tuż po wejściu na scenę dzieci  zaśpiewały najlepiej, jak tylko potrafiły miłą dla ucha pastorałkę. Niemal anielskie głosy naszych przedszkolaków wspierane były grą na instrumentach.

Czytaj więcej...

Kolędowanie po zagórzańsku

A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” (Mt 3, 16-17).

W Niedzielę Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2014 roku, zespół regionalny działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej uświetnił śpiewem i grą na instrumentach Mszę Świętą sprawowaną w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kasince Małej. Tradycyjne oraz regionalne kolędy i pastorałki zaprezentowane po Mszy Świętej przez dzieci oraz młodzież gimnazjalną, spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony wiernych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego kolędowania.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
3 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Konstantyn, Laurencjusz, Wawrzyniec, Laurentyn, Laurentyna, Leszek, Paula, Tamara
Do końca roku zostało
212 dni