Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wszystkie dzieci nasze są! – czyli Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień 1 czerwca 2017 roku w  oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej był innym dniem niż zwykle. Dzieci niecierpliwie czekały, aby zgromadzić się wspólnie na placu zabaw i wziąć udział w zabawie z okazji ich święta, która była przygotowana i prowadzona przez panie wychowawczynie pracujące w oddziałach przedszkolnych. Pogoda dopisała, humory również, ale nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę ilość przygotowanych dla dzieci atrakcji.

Na początku wspólnej zabawy dzieci powitała Pani dyrektor Czesława Łabuz, która złożyła im życzenia z okazji ich święta, a tym samym uroczyście rozpoczęła obchody Dnia Dziecka. Następnie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami udały się poza teren szkoły na piknik, który sprawił im wiele radości.

Czytaj więcej...

Przedszkolna edukacja przyrodnicza

W majowe dni dzieci z oddziałów przedszkolnych zasadziły na terenie przyszkolnym piękne, kolorowe kwiaty. Każda grupa otrzymała od pań rękawiczki ochronne oraz wszelkie potrzebne narzędzia ogrodnicze. Nasza inicjatywa z całą pewnością nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych cudownych rodziców, którzy dostarczyli nam sadzonek, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Pomysł sadzenia roślin bardzo spodobał się dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem, niczym prawdziwi ogrodnicy, sadzili przyniesione rośliny.

Mamy nadzieję, że akcja sadzenia kwiatów wokół przedszkola zainspirowała dzieci do troski o środowisko naturalne, a piękne rabatki dostarczą wrażeń estetycznych wszystkim tym, którzy odwiedzają naszą szkołę. Jesteśmy pewni, że każdy przedszkolak zadba o to, aby wspólnie z rodzicami założyć własny, kwiatowy ogród.

Czytaj więcej...

XVII Kraina Radości

XVII Kraina Radości w obiektywie pani Małgosi...  Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Czytaj więcej...

Pasowanie uczniów klasy 1 na czytelników. Klasowy Dzień Matki i Dzień Ojca

W środę, 24 maja uczniowie klasy 1, którzy jeszcze nie tak dawno poznawali pierwsze litery zostali przyjęci w szeregi czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Marii Fryc – bibliotekarza szkolnego.

Pierwszoklasiści, którym w tym doniosłym wydarzeniu towarzyszyli rodzice, wysłuchali programu artystycznego, po którym przewodnikiem była Pani Książka i towarzyszące jej bajkowe postacie. Uczniowie celująco zdali egzamin przygotowany przez starszych kolegów, rozpoznając książkowych bohaterów i prawidłowo rozwiązując przygotowane przez nich zagadki. Kulminacyjnym punktem spotkania było uroczyste ślubowanie oraz Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki, którego Wielką Księgą Bajek dokonała Dyrektor szkoły, p. Czesława Łabuz, a potwierdzeniem było wręczenie dyplomu.  

Dumni młodzi czytelnicy otrzymali na pamiątkę zakładki do książek oraz regulamin biblioteki, którego  obiecali sumiennie przestrzegać.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
22 marca 2018
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało
285 dni