Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wnukowie dziadkom, dziadkowie wnukom- czyli o radosnym święcie połączonym z wspólnym kolędowaniem całej naszej szkolnej rodziny!

Dzień 14 stycznia 2018 roku zapisze się na kartach historii naszej szkoły jako wyjątkowy czas. Wyjątkowy z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, że w tym dniu nasza szkoła stała się miejscem, które zgromadziło wszystkie babcie i dziadków naszych uczniów. A wszystko to za sprawą kolędowania połączonego z występami uczniów dla swoich dziadków na kilka dni przed ich świętem, które w naszej tradycji obchodzone jest hucznie 21 i 22 stycznia.

Przybyli nie tylko dziadkowie. Obecnością zaszczycił nas także Pan Wójt Bolesław Żaba, Pani Przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Kania, Proboszcz naszej parafii ks. prałat Tadeusz Dziedzic oraz Pani sołtys Helena Kania. Dzień ten miał kilka głównych punktów. Na początku Pani Dyrektor Czesława Łabuz przywitała wszystkich zgromadzonych gości.  Złożyła życzenia noworoczne  i życzyła dziadkom wielu cudownych chwil spędzonych wspólnie z wnukami. Zaprosiła także wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.  Występy rozpoczęło przedstawienie naszej najmłodszej grupy przedszkolnej, która pod przewodnictwem swojej wychowawczyni  Pani Barbary Chorągwickiej oraz z pomocą Pani Karoliny Staszewskiej przygotowała wspaniałe wierszyki i tańce, które bardzo spodobały się wszystkim dziadkom. Kolejną grupą były nasze pięciolatki, które wystawiły na scenie mini-jasełka. Widok swoich wnuków przebranych za postaci z Ewangelii tj. Maryję, Józefa, pastuszków czy aniołów wzruszył serce niejednej babci i dziadka siedzącego na widowni. Nad przebiegiem występu czuwała Pani Sylwia Wąchała. Na koniec zaprezentowała się najstarsza grupa przedszkolna, której występ przygotowywała Pani Dorota Stożek.

Czytaj więcej...

Opatrunek na ratunek

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „OPATRUNEK NA RATUNEK”. Głównym organizatorem akcji jest FUNDACJA HUMANITARNA REDEMPTORIS MISSIO w POZNANIU, która wspiera szpitale misyjne w Afryce.  

Organizacja ta pomaga głównie tym, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

Od początku grudnia zbierano środki opatrunkowe dla szpitali w Afryce.  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie gromadzili środki opatrunkowe, strzykawki, igły i rękawice w specjalnie przygotowanych pudełkach w klasach oraz w szkolnej świetlicy. Następnie wszystko zostało przeliczone i posegregowane. W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać:

Czytaj więcej...

Turniej o puchar prezesa PZPN Zbigniewa Bońka – UKS Zenit Kasinka Mała z vice mistrzostwem powiatu !!!

W dniu 4.01.2018 celem popularyzacji piłki nożnej, rywalizacji sportowej w okresie zimowym oraz selekcji utalentowanej młodzieży, zostały zorganizowane rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN w kategoriach wiekowych U-12 i U-11 na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

W roczniku 2007 – U11 w turnieju udział wzięło aż 11 drużyn, zespół z Kasinki Małej trafił do grupy C razem z Halnym Kamienica, Płomieniem Limanowa i AP Bonito Mszana Dolna.

Czytaj więcej...

Jezus malusieńki leży wśród stajenki…

Jak co roku w przeddzień przerwy świątecznej, w atmosferze bożonarodzeniowej, odbywa się szkolna wigilia. Na naszej sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz przedstawiciele rodziców, aby wspólnie pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Szkolną Wigilię rozpoczęliśmy od obejrzenia pięknych Jasełek w wykonaniu klasy  IVb . Pani Grażyna Słowik, która czuwała nad przebiegiem całej uroczystości dopilnowała, żeby wszyscy jej wychowankowie przedstawili swoją rolę jak najlepiej potrafią. Dodatkowym elementem, który pomógł w lepszym przeżyciu tego wydarzenia był występ chóru szkolnego, który akompaniował i pomagał przy wykonywaniu przepięknych, bożonarodzeniowych kolęd śpiewanych wspólnie przez nauczycieli i uczniów. Potem nastąpiło odczytanie fragmentu Pisma Świętego, opisującego narodzenie Syna Bożego oraz refleksja nad tym wydarzeniem.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor, Tomir, Uniegost
Do końca roku zostało
99 dni