Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Naturalność - wyróżniona w Limanowej

O tym, że warto brać udział w konkursach wiedzą doskonale uczniowie. Tym razem nasza szkoła wzięła udział w IV edycji konkursu fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat” organizowanego przez Miejska Bibliotekę Publiczna i Starostwo Powiatowe w Limanowej pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego. Celem konkursu była promocja najpiękniejszym miejsc i walorów regionu, uchwycenie na fotografii przyrodniczych zjawisk, urokliwych zakątków i architektonicznych perełek.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie „człowiek”, gdzie dominował portret i czarno-białe ujęcie tematu oraz „pejzaż”. Obecni na podsumowaniu Jan Puchała - starosta i Mieczysław Uryga – wicestarosta wyrazili uznanie za duże zaangażowanie uczestników konkursu. Dyrektor biblioteki – Joanna Michalik podziękowała szkołom, które tak licznie odpowiedziały na zaproszenie.

Czytaj więcej...

Wigilijny nastał czas!

Nie ma chyba bardziej oczekiwanego czasu niż ten świąteczny. W każdym domu pachnie pysznymi wypiekami, rodzice uwijają się ze świątecznymi przygotowaniam, a choinka już czeka, żeby ustroić ją w przepiękne lampki i zawiesić na niej bombki.

W naszej szkole jak co roku czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa zakończyła szkolna wigilia, która odbyła się 21 grudnia 2018 roku jak zawsze na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Czesława Łabuz przywitała wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, rodziców i pracowników szkoły oraz zaprosiła na Jasełka, które w tym roku przygotowała klasa 4a wraz ze swoim wychowawcą Panią Sylwią Dąbrową.

Przepiękna inscenizacja narodzenia małego Jezusa w ubogiej stajence betlejemskiej na każdym z nas zrobiła ogromne wrażenie. Cudowne stroje, rekwizyty oraz przejmujące wierszyki wszystkich wprawiły w cudowny, świąteczny nastrój. Za co z serca dziękujemy uczniom klasy 4a oraz Pani Sylwii.

Czytaj więcej...

Wycieczka klas piątych śladami zapomnianych już zawodów

We wtorek 11 grudnia obie klasy piątek uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Krakowa. Najpierw wybraliśmy się do kina, gdzie po udanym filmie przejechaliśmy do Centrum Szkła i Ceramiki mieszczącego się na ulicy Lipowej 3.

Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw uczniowie ze swoimi opiekunami Panią Pauliną Gibadło, Panem Mateuszem Dąbrową i Panią Moniką Olesek wzięli udział w pokazie powstawania szkła. Uczniów szczególnie zaciekawił piec, w którym ciągle topi się szkło oraz także tzw. rozprężarkę , gdzie szkło hartuje się przez 48 h po uzyskaniu nadaniu mu wcześniej odpowiedniego kształtu. Potem sami uczniowie mogli „wydmuchać” sobie swoje pierwsze szkło. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Uczniowie na własnej skórze przekonali się, że zawód hutnika to bardzo trudna i odpowiedzialna praca oraz profesja, który powoli odchodzi w zapomnienie.

Czytaj więcej...

Julian Tuwim jest patronem, szkoła z tego cieszy się !

Każde Mikołajki w naszej szkole są wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że z niecierpliwością oczekujemy na wizytę świętego Mikołaja, ale także dlatego, ze dzień 6 grudnia jest czasem, kiedy imieniny obchodzi patron naszej szkoły- Julian Tuwim.

W tym roku ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Cały czas oczekiwania na wizytę specjalnego gościa uczniowie spędzili na sali gimnastycznej . Najpierw wspaniałą akademię przygotowała klasa 5a i klasa 5b, których uczniowie w prostych słowach i autorskich piosenkach przybliżyli życie i twórczość naszego patrona, a na koniec zaprezentowali zabawną inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Oklaskom nie było końca!

Po części artystycznej rozpoczęliśmy turniej 1 z 10, którego tematyka dotyczyła wyłącznie życia i twórczości naszego patrona. Każda klasa miała w tej zabawie swojego reprezentanta, dzięki czemu rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta , bo każdy chciał wygrać! Mistrzem wiedzy o Julianie Tuwimie została w tym roku uczennica klasy 4a- Milena Drabik, której serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
23 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało
162 dni