Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Szkolne kolędowanie

Tradycyjnie w naszej szkole odbyło się coroczne, rodzinne kolędowanie. Wspólnie zebraliśmy się w niedzielę o godzinie 14:00, by razem podsumować okres świąteczny. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęła Pani Dyrektor - Czesława Łabuz, która powitała zebranych gości i zaprosiła do aktywnego uczestnictwa we wspólnym kolędowaniu.

Uczniowie z tej okazji przygotowali bogaty i różnorodny repertuar, który zaprezentowali obecnym na sali rodzicom, babciom i dziadkom. Podczas naszej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Wójta Gminy Mszana Dolna – Pana Bolesława Żabę oraz Panią Sołtys wsi Kasinka Mała – Helenę Kanię.

Uczniów występujących na uroczystości wspierał szkolny chór, któremu przewodziła Pani Małgorzata Jędrysek. Uczniowie zaprezentowali ciekawsze programy, które były prezentowane przez nich w ciągu pierwszego semestru szkolnego. Atmosferę wspólnego kolędowania spotęgował występ Kasińczańskich Zbójów, którzy swoim występem zachwycili publiczność. Na zakończenie naszej uroczystości wystąpiła orkiestra dęta Echo Gór, która zaprezentowała godzinny koncert pieśni i kolęd.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla naszych kochanych babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 21 stycznia 2020 roku w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbyła się wspaniała uroczystość – mianowicie Dzień Babci i Dziadka. Na wstępie pani Dyrektor mgr Czesława Łabuz przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przedszkolaki z grup ,,Jeżyki” oraz „Wiewiórki” przedstawiły „Jasełka” dla zaproszonych gości. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie oraz kolędnicy. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały znane kolędy, ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe.

Czytaj więcej...

Babciom i Dziadkom w podzięce.

Dzień Babci i Dzień Dziadka – to święta niezwykłe, święta inne niż wszystkie, bo dedykowane wyjątkowo bliskim nam osobom, którzy jak podpowiada nam nasze doświadczenie i … Internet; „dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Miejsce, gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, jeśli tego właśnie potrzebują. I nie mówią im, co powinni zrobić, bo to aż w nadmiarze otrzymują od rodziców. Pozwalają wnukom samym rozwiązywać swoje problemy.”  

Tradycją stało się, że w naszej szkole obchodzimy to święto szczególnie uroczyście. 22 stycznia br. przygotowali je uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami. Jakże wyczekiwanym Gościom, którzy tłumnie przybyli do nas nie tylko z Kasinki ale i z okolicznych gmin, młodzi artyści zaprezentowali się w szerokim wachlarzu aktorskich, wokalnych i tanecznych prezentacji.

Czytaj więcej...

Zbiórka na rzecz chorej Marysi Miąsko

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie włączyć się w zbiórkę na rzecz chorej Marysi Miąsko z Raciechowic. Marysia choruje na Rdzeniowy Zanik Mięśni

Rdzeniowy zanik mięśni to jedna z najokrutniejszych chorób genetycznych, która powoduje, że organizm dziewczynki nie produkuje białka budującego komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym, nerwy ulegają degeneracji, nie wysyłają impulsów do mięśni, a te z czasem zanikają. Problem w SMA dotyczy wszystkich mięśni, nie tylko tych odpowiedzialnych za ruch, ale również tych odpowiedzialnych za przełykanie, oddychanie, za życie…

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
29 maja 2020
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria Magdalena, Teodor, Teodozja
Do końca roku zostało
217 dni