Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Jestem dumny, że jestem Polakiem!

W ramach projektu niepodległościowego realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej pod nazwą „Jestem dumny, że jestem Polakiem” uczniowie klas III, V i VIII wzięli udział w lekcji muzealnej.

Wyjazd miał miejsce 18 września, a lekcje muzealne odbyły się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jedna z lekcji historycznych, w których nasi uczniowie wzięli udział nosiła nazwę Barwa i Broń. Podczas tych zajęć uczniowie mogli podziwiać nie tylko piękne eksponaty, ale przede wszystkim dowiedzieć się od specjalistów jak to się stało, że Polska najpierw zniknęła z mapy świata na 123 lata, a potem w jakich okolicznościach udało się jej odzyskać upragnioną niepodległość.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu na orliku w Kasince Małej

W dniu 09.09.2018 na orliku w Kasince Małej odbyła się już II edycja ogólnopolskiej imprezy sportowej pod nazwą „ Dzień Sportu na orliku”. Jest to wyjątkowa akcja mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To właśnie tego dnia na orlikach w całej Polsce, od godziny 11:00 do 15:30 odbywały się zajęcia sportowe organizowane przez animatorów. Na orliku w Kasince Małej w związku z bardzo dużym zainteresowaniem, niedzielna impreza została podzielona na dwie części. W pierwszej części uczestnicy po krótkiej rozgrzewce oraz grach i zabawach ruchowych zostali podzieleni na 6 zespołów rywalizujących w turnieju piłki ręcznej. W drugiej części na orliku i boisku sportowym pojawili się młodzi zawodnicy klubu sportowego Zenit którzy rozegrali turniej piłki nożnej. Przez cały czas trwania imprezy nie zabrakło tego co najpiękniejsze w sporcie – emocji, akcji, pięknych bramek a przede wszystkim uśmiechów i radości na twarzach dzieci. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek – były to bransoletki, worki na sprzęt sportowy, bidony a najlepsi zawodnicy turnieju piłkarskiego otrzymali piłki do piłki nożnej.

Czytaj więcej...

Witaj szkoło!

3 września 2018 roku po prawie dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej mury naszej szkoły znów zatętniły życiem! Wszystko to za sprawą uczniów, którzy pełni wakacyjnych wrażeń i z walizką pięknych wspomnień tak licznie przybyli na rozpoczęcie roku szkolnego.

Jak zawsze rozpoczęcie roku zainaugurowała uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz z Kasinki Małej. Następnie nastąpiła część artystyczna, w której uczniowie klasy Va i Vb z pomocą swoich wychowawców Pani Pauliny Gibadło i Pana Mateusza Dąbrowy przedstawili montaż słowno-muzyczny, który był pożegnaniem z wakacjami , ale nawiązywał przede wszystkim do rocznicy 1 września 1939 roku. Wśród pięknych słów nie zabrakło także pamięci o Roku dla Niepodległej, którym został rok 2018.

Po występie artystycznym głos zabrała Pani Dyrektor mgr Czesława Łabuz i przedstawiła najważniejsze inicjatywy, które będą podejmowane w roku szkolnym 2018/2019. Wszyscy uczniowie poznali też swoich wychowawców, a dzieci z przedszkola sale, w których będą się uczyć. Po części oficjalnej na sali gimnastycznej uczniowie udali się do swoich klas, a stamtąd do domów, gdzie cieszyli się z ostatniego wolnego dnia przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

Nie martwcie się! Kolejne wakacje już za 10 miesięcy

Czytaj więcej...

Udział pocztu sztandarowego w obchodach 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

„Pamiętajmy o przeszłości, działajmy w teraźniejszości, myślmy o przyszłości…”

W piękne niedzielne popołudnie w odpowiedzi na zaproszenie Wójta Gminy Mszana Dolna pana Bolesława Żaba i Przewodniczącej Rady Gminy pani Aleksandry Kania, poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających poległych i zmarłych żołnierzy 24 Pułku Ułanów z Kraśnika z jednostki kawalerii Wojska Polskiego i 10 Brygady Kawalerii Zmotoryzowanej, którzy zginęli w walce z najeźdźcą na terenie Gminy Mszana Dolna w Kasinie Wielkiej.

Na początku uroczystości wiązanki kwiatów na pomniku złożył Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Aleksandrą Kania, Radni Powiatowi oraz Dyrektor ZPO pani Janina Ziemianin wraz z uczniami szkoły. Przy pomniku odprawiona została msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Jan Zając ze Śnieżnicy.  Ksiądz Jan w homilii wspomniał bohaterów walk, którzy oddali życie za naszą wolność. Po mszy świętej został przedstawiony krótki program artystyczny i głos zabrali przedstawiciele władz gminy i powiatu.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
20 marca 2019
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksandra, Ambroży, Anatol, Bogusław, Cyriaka, Eufemia, Klaudia, Patrycjusz, Ruprecht, Wasyl, Wincenty
Do końca roku zostało
287 dni