Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wywiadówka

W dniu 24 kwietnia odbyło się w naszej szkole zebranie z rodzicami, na które zaproszona była Pani dietetyk Wiesława Bubula- kierownik do Spraw Żywienia przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

Przybliżyła rodzicom naszych uczniów ważne tematy, które dotyczą racjonalnego i pełnowartościowego odżywiania się ich dzieci. Poruszone również zostały tematy chorób wynikających z niezdrowego jedzenia oraz tych, których możemy się nabawić jedząc rzeczy niedostosowane do naszego organizmu i trybu życia. Opowiedziała rodzicom również o zagrożeniach wynikających z nadwagi czy niedowagi ich dzieci oraz wpływu tych społecznych zjawisk na komfort życia i warunki uczenia się. Na koniec przedstawiła przykładowy, tygodniowy plan żywienia, który zawierał wszystkie zracjonalizowane i potrzebne w naszej diecie składniki . Dzięki zaproszeniu Pani dietetyk prze Panią Dyrektor i szkolnego pedagoga, rodzice mieli także możliwość bezpłatnych i indywidualnych konsultacji z dietetykiem, na które jak wiadomo w publicznych poradniach trzeba długo czekać.

Czytaj więcej...

Kwiatki, bratki i stokrotki … czyli akcja z okazji DNIA ZIEMI

 

W ramach Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, szkolna świetlica wraz ze swoimi opiekunami Panią Jolantą Franczak i Panią Pauliną Gibadło oraz z naszym szkolnym biologiem Panią Agnieszką Dorczak ogłosiły akcję, w której uczniowie naszej szkoły mogli zrobić coś dobrego dla środowiska.

Mianowicie każdy z nich mógł przynieść do szkoły kwiatka, który upiększył nasz przyszkolny ogródek i stał się jego ozdobą. Akcja sadzenia roślin przebiegła pod opieką nauczycieli, a radość z dobrze wykonanej pracy jest dla uczniów najważniejszą nagrodą!

Czytaj więcej...

Witaj Maj, Trzeci Maj!

Rozwiń skrzydła, orle biały –

i koroną złotą świeć.

Do przeszłości Polski całej

w sercach naszych miłość wznieć!

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole już tradycją, dzięki której dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić rolę takich słów jak ojczyzna i patriotyzm oraz przybliżyć fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież.

Klasa IVb, która wraz ze swoim wychowawcą Panem Mateuszem Dąbrową przygotowała akademię, przypomniała tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśniła, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, „Mazurka Dąbrowskiego”, daty 3 maja 1791 oraz nazwisk Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy

"Warszawo, ty moja Warszawo!
Tyś treścią mych marzeń i snów,
radosnych przechodniów twych lawą,
ulicznym rozgwarem i wrzawą,
Ty wołasz mnie, wołasz stęskniona
upojnych piosenek i słów.
Jak bardzo dziś pragnę zobaczyć Cię znów,
o moja Warszawo wyśniona…"

/Albert Harris/

 

Trzy długie, kwietniowe dni uczniowie z klasy V, VI i VII oraz ich opiekunowie Pani Dyrektor Czesława Łabuz, Pani Maria Fryc, Pani Anna Kołodziejczyk i Pan Mateusz Dąbrowa spędzili w stolicy Polski. 18, 19 i 20 kwietnia wypełnione były po brzegi słoneczną pogodą, wspaniałymi widokami, zabytkami i atrakcjami. Oczywiście, jak wszystko co dobre i one minęły błyskawicznie. Zostały piękne wspomnienia, tęsknota i liczne pamiątkowe zdjęcia, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.  

W ramach podziękowania Pani Dyrektor za organizację wycieczki uczniowie klasy VI i V przygotowali prezentacje multimedialne z własnymi wspomnieniami o Warszawie, które zaprezentowali podczas zebrania z rodzicami 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
18 listopada 2018
Imieniny obchodzą
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy, Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz
Do końca roku zostało
44 dni