Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zbiórka na rzecz chorej Marysi Miąsko

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie włączyć się w zbiórkę na rzecz chorej Marysi Miąsko z Raciechowic. Marysia choruje na Rdzeniowy Zanik Mięśni

Rdzeniowy zanik mięśni to jedna z najokrutniejszych chorób genetycznych, która powoduje, że organizm dziewczynki nie produkuje białka budującego komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym, nerwy ulegają degeneracji, nie wysyłają impulsów do mięśni, a te z czasem zanikają. Problem w SMA dotyczy wszystkich mięśni, nie tylko tych odpowiedzialnych za ruch, ale również tych odpowiedzialnych za przełykanie, oddychanie, za życie…

Czytaj więcej...

Bal karnawałowy w oddziałach przedszkolnych

Jak co roku w karnawale w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbył się długo oczekiwany przez dzieci „Bal Karnawałowy”. Dnia 15 stycznia 2020r. przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, biedronek, wróżek, kowbojów, piratów czy policjantów - pojawiły się postaci z ulubionych bajek: Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Elza i Anna z Krainy Lodu, a także myszka Minie. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi wychowawczyniami w zabawach tanecznych. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy wszystkich uczestników balu. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Czytaj więcej...

KARNAWAŁ W NASZEJ SZKOLE!

Dnia 15.01.2020 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli nasza sala gimnastyczna zmieniła się w piękną salę balową. W to wyjątkowe popołudnie czekały na uczniów różnorodne atrakcje. Niezastąpieni rodzice jak zawsze zatroszczyli się, aby nasze puste żołądki nie przeszkadzały nam w zabawie. Atmosfera panująca na sali sprawiła, że również nasi opiekunowie dali się ponieść muzyce i razem z nami świetnie się bawili. Było wiele zabaw w naszej szkole, ale ta była zdecydowanie jedną z lepszych, na jakiej mieliśmy okazję być. Atmosfera i nastrój panujący tego dnia wprawił uczniów w taki zachwyt, że aż żal im było kończyć tak udaną zabawę.

Czytaj więcej...

Wydarzenia czytelnicze

W grudniu Olga Tokarczuk polska pisarka, eseistka, poetka i autorka scenariuszy, w sztokholmskim Konserthus odebrała Nagrodę  za 2018 r. w dziedzinie literatury. Profesor Per Wastberg, szwedzki pisarz i członek Akademii Szwedzkiej, wygłaszając laudacji dla polskiej pisarki, podkreślił: „Mamy pisarkę światowego formatu, która w poetyczny i niesamowity sposób opisuje świat”.Wastberg mówił o niesamowitej wyobraźni, którą ta przekłada na prozę i nie boi się przy tym tematów trudnych. Aby uczcić jakże wielkie wydarzenie w dziedzinie literatury uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach wychowawczych i bibliotecznych poświęconych Oldze Tokarczuk. Na  głównym korytarzu powstała gazetka ukazująca bogatą biografię polskiej pisarki, a liczne plakaty ukazywały różne odsłony poetki. Wystawę przygotował bibliotekarz szkolny przy współpracy                             z nauczycielem polonistą p. B. Misiurą oraz zaangażowanymi miłośnikami języka polskiego. Klasowe gazetki również przypominały jakże ważną postacią jest nasza polska pisarka Olga Tokarczuk. Serdecznie gratulujemy. Oby takich osiągnięć było w naszym kraju jak najwięcej.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni