Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Życzenia

Życzenia dla Pierwszoklasistów z okazji uroczystego Pasowania na uczniów

Życzymy Wam, Waszym Rodzicom i najbliższym, by zawsze towarzyszyło im uczucie radości i zadowolenia z osiąganych przez Was sukcesów, Wam życzymy poczucia dobrze spełnionego wobec siebie obowiązku, uczycie się bowiem dla siebie i tylko dla siebie, jesteście kowalami własnego losu. My nauczyciele i Wasi rodzice będziemy czynić starania, byście każdego dnia budowali swoją jedyną najwspanialszą drogę ku przyszłości, by była ona pełna sukcesów. Ojczyźnie naszej potrzeba mądrych, solidnych, uczciwych i pracowitych ludzi i na takich nam rośnijcie.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej

X ŚDTM w naszej szkole!

W dniu 2 X 2020 uczniowie wraz z nauczycielami matematyki, Panią Małgorzatą Dziedzic oraz Panią Grażyną Słowik, zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci zarówno z klas młodszych jak i starszych chętnie brały udział w przeprowadzonych w tym dniu zabawach oraz egzaminach z tabliczki mnożenia, które odbywały się na korytarzu i sali gimnastycznej. Uczniowie klas VII stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów i koleżanek, a także dorosłych podczas krótkich egzaminów. Pozytywnie ukończony egzamin zostawał nagrodzony legitymacją „Experta Tabliczki Mnożenia” w postaci naklejki w odpowiednim kolorze dostosowanym do kategorii wiekowej. W znakomitej zabawie wzięli udział uczniowie z klas II – VIII.

Czytaj więcej...

Pierwsze spotkanie z biblioteką

Dnia 23 września uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą p. M. Jędrysek po raz pierwszy odwiedzili szkolną bibliotekę. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać pomieszczenie biblioteki, specyfikę jej pracy oraz wypożyczyć swoje pierwsze książeczki z serii „100 bajek naszego dzieciństwa” – bogato ilustrowane baśnie, bajki i legendy. Prowadząca zaprosiła zgromadzonych gości na wędrówkę po krainie baśni. Na uczniów czekały zagadki do rozwiązania oraz zadania do wykonania. Emocji było wiele. Bibliotekarz szkolny zaprezentował uczniom różne rodzaje książek m.in. do kąpieli, z ukrytym zwierzątkiem, orgiami, wydające dźwięki oraz z zabawką mechaniczną. Na pamiątkę wizyty w bibliotece pierwszoklasiści otrzymali niezbędnik czytelnika – pamiątkowe zakładki. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Zebranie z rodzicami

W dniu 23 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej odbyło się spotkanie z rodzicami z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na zebranie została zaproszona Pani Katarzyna Kudyba –pedagog, psycholog, profilaktyk, trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR.

Temat spotkania „Ogarnij dziecko w sieci- profilaktyka uzależnień behawioralnych”, to zagadnienie, którego celem było przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu zachowań ryzykownych z jakimi może mieć do czynienia dziecko w wirtualnym świecie-cyberprzemoc, hazard, substancje psychoaktywne, pornografia, manipulacja, fake newsy. Na bazie konkretnych przykładów stron, gier, aplikacji z których korzystają dzieci, rodzice mieli możliwość dowiedzieć się na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
23 października 2020
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan, Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor, Włościsław
Do końca roku zostało
70 dni