Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej w Krakowie

Dnia 4 listopada 2017 roku chór i zespół instrumentalny  Szkoły Podstawowej nr  2 im Juliana Tuwima w Kasince Małej udał się na Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej w Krakowie. Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało „Nasze dziedzictwo – Polska” – są to słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział na Krakowskich Błoniach w 1979 roku.

O godzinie 8.00 wyjechaliśmy z pod szkoły. O godzinie 9.15 dotarliśmy na miejsce, a następnie udaliśmy się do szatni, aby przygotować się do występu. Jury zadecydowało, że zaśpiewamy „Polskie Kwiaty” i „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec występu dostaliśmy gromkie brawa i Pani Małgosia była z nas bardzo zadowolona. Po występie udaliśmy się na słodki poczęstunek, a po poszliśmy się przebrać. Nagrodą za nasz występ było wejście do kina na film pt. „Między nami wampirami”.

Czytaj więcej...

Kraków jesienią….

25 października 2017 roku klasa I wyjechała na swoją pierwszą szkolną wycieczkę.  Celem wyjazdu był Kraków, a dokładniej poznanie dziejów miasta Krakowa , Legendy O Smoku Wawelskim  oraz poznanie nowej techniki plastycznej – ceramiki. 

Swoją przygodę rozpoczęliśmy od przywitania się z Wawelskim Smokiem  i wysłuchania kilku legend, które wprowadziły wielkie poruszenie wśród pierwszaków.  Idąc śladami smoków.. kolejnym punktem wycieczki były „Smocze warsztaty”  - warsztaty ceramiczne. Doświadczenie oraz wysoki poziom artystyczny instruktorów zachęcił uczniów klasy I do natychmiastowego działania.  Głównymi celami zajęć ceramicznych było rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie im drogi jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem. Osiągnięcie tych celów było możliwe dzięki dyscyplinie uczniów  ich aktywności  oraz kreatywności.  Instruktorzy pokazali jak dopasowywać kształty, budować właściwe proporcje, łączyć kolory, dostrzegać różnice w odcieniach i strukturze materii.

Czytaj więcej...

Idźmy naprzód z nadzieją!

Tegoroczna uroczystość Dnia Papieskiego w naszej szkole miała miejsce 26 października. Święty Jan Paweł II często mówił o nadziei i jej znaczeniu w naszym życiu. Głosił m.in. że "potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości" oraz że "nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemnościjakie panują w naszych sercach".

W tym dniu w naszej szkole szczególnie dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II, Jego nauczanie oraz świętość. Dziękowali wszyscy. Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie wraz z pocztem sztandarowym . Szczególną rolę odegrała w tym dniu klasa IVa, która wraz z swoją wychowawczynią Panią Pauliną Gibadło przygotowała wspaniały i dający wiele do myślenia program słowno - muzyczny, w którym przybliżył obecnym na uroczystości  najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II i Jego refleksje o nadziei

Czytaj więcej...

Święto drzewa – Drzewo moim przyjacielem

20 października gościliśmy w naszej szkole pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego. Spotkanie odbyło się w ramach 15 edycji Święta Drzewa, którego tegoroczne hasło brzmi:  „Drzewo moim przyjacielem”.  Uczestnicy zajęć świetlicowych mieli okazję posłuchać na czym polega praca leśnika w terenie, jakie gatunki drzew rośną na terenie GPN i jak odróżnić poszczególne gatunki drzew, zwłaszcza iglastych. Następnie uczniowie wyszli  przed szkołę by posadzić drzewka – cztery tuje szmaragdowe. Pan leśniczy poinstruował uczniów jak prawidłowo to zrobić  i wreszcie nadszedł moment kulminacyjny – samodzielne posadzenie nowego iglaka. Na pamiątkę tego dendrologicznego wydarzenia każdy ogrodnik pozował do zdjęcia  ze swoją roślinką.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
24 maja 2018
Imieniny obchodzą
Cieszysława, Estera, Jan, Joanna, Maria, Mokij, Wincenty, Zuzanna, Zula
Do końca roku zostało
222 dni