Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Dzień 8 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, obchodziliśmy bowiem Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana można było odczuć patriotyczną atmosferę. Wszyscy uczniowie mieli symboliczne biało – czerwone kotyliony.

Uroczysty apel rozpoczął się 11:00 od krótkiego przemówienia Pani Dyrektor. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała wspólnie hymn. Następnie głos przejęła klasa VIII, która pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Anny Kołodziejczyk przygotowała akademię na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w skrócie zaprezentowali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości. Klasa VIII położyła nacisk na uświadomienie kolegom i koleżankom, że w czasie 123 lat niewoli Polacy nie utracili ducha walki i niejednokrotnie oddawali życie w walce za ojczyznę. Uzupełnieniem tej wyjątkowej lekcji historii były pieśni patriotyczne m.in. „Marsz I Brygady”, „Rota”. Po skończonej akademii uczniowie klasy VIII odebrali zasłużone brawa.

Czytaj więcej...

Zawsze w pamięci

 ,,ZAWSZE W PAMIĘCI’’

 Jak co roku pierwszy listopada to czas zadumy wspomnień i modlitwy.

Wspólnie z uczniami minutą ciszy i skupienia rozpoczęliśmy apel z okazji Wszystkich świętych.

 W wierszach, pieśniach oraz słowach chcieliśmy przypomnieć jak ważna dla każdego katolika jest pamięć, o tych którzy odeszli do wieczności. W te dni szczególnie modlimy się za spokój ich dusz.   Porządkujemy nie tylko groby swoich bliskich, ale i także mogiły poległych żołnierzy , mogiły opuszczone i zapomniane. Niech pamięć o nich trwa zawsze. A modlitwa wieczny odpoczynek będzie dla nich darem naszego serca, dobrym uczynkiem i powinnością. Apel zakończyliśmy wspólną modlitwą. 

Czytaj więcej...

Szkoła pamięta

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie się w przyszłość”

Jan Paweł II

Szkoła pamięta …

Październik rozpalił w naszej szkole światełka inicjatyw związanych  z przystąpieniem do ogłoszonej przez MEN akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, o ludziach związanych z historią naszego kraju, regionu oraz najbliższej nam, naszej wiejskiej społeczności.

Pamięć tę rozbudzaliśmy i ożywialiśmy poprzez uczestnictwo w licznych wycieczkach; m.in. podróże  „śladami historii”  na Kopiec Kościuszki w Krakowie, piesze rajdy Szlakami Papieskimi na Szczebel i Lubogoszcz, przybliżającymi  nam postać Wielkiego Polaka i jego myśl, że „każde pokolenie powinno zdawać sobie sprawę, iż wolność nie polega na tym, żeby robić, co nam się żywnie podoba, ale na prawie robienia tego, co należy”

Czytaj więcej...

Jesienią w Rabce

24 października, korzystając z wyjątkowo słonecznej aury, klasy młodsze wybrały się na wycieczkę do Rabki. Głównym celem tego „jesiennego wypadu” było obejrzenie spektaklu pt. „Karius i Baktus”, który to idealnie wpisuje się w realizację konkursu „Na sportowo jest zdrowo – szkolny program wychowania zdrowotnego”, do którego planujemy przystąpić oraz do działań naszej palcówki w ramach „Szkoły promującej zdrowie”.

Pełen humoru ale zarazem niosący prozdrowotne przesłanie spektakl był też dla nas swoistym pożegnaniem ze starym pomieszczeniem teatru. Jak zapewnili nas pracownicy, w następnym sezonie, „Rabcio” będzie nas gościł już w nowym gmachu. Obejrzeliśmy przy okazji tę nowoczesną budowlę, niestety tylko z zewnątrz, gdyż wokół trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Cieszy nas ta wiadomość bardzo bowiem tak prestiżowa instytucja kulturalna w „mieście dzieci” zasługuje na godną siedzibę.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
31 marca 2020
Imieniny obchodzą
Amos, Balbina, Beniamin, Dobromira, Gwidon, Kirył, Korneli, Kornelia
Do końca roku zostało
276 dni