Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Szkolny Konkurs Plastyczny "Mój bohater w poezji Tuwima"

 Konkurs adresowany jest do wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III.

 

Zadanie konkursowe: przedstawienie w formie plastycznej swego ulubionego bohatera pochodzącego z filmu, bajki, książki, komiksu w wybranym utworze Juliana Tuwima.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Recytatorski „Julian Tuwim w roli głównej”

Zapraszamy  wszystkich   chętnych do wzięcia   udziału w konkursie recytatorskim

wierszy Juliana Tuwima pt. „Julian Tuwim w roli głównej

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej kolejny rok świecą przykładem

Czas jesienno – zimowy to okres szczególnie niebezpieczny dla osób poruszających się po drogach. Opady deszczu i śniegu, szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają widoczność kierowcom. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo pieszych. Dlatego tak ważne jest aby w tym okresie zwiększać świadomość mieszkańców, a w szczególności dzieci odnośnie noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszego na drodze znacząco wpływając na jego bezpieczeństwo.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej kolejny rok z rzędu wzięła udział w akcji „ Odblaskowa szkoła ” w ramach której podjęła szereg inicjatyw i działań mających na celu uświadamianie dzieciom i rodzicom zagrożeń związanych z poruszaniem się po drodze po zmierzchu bez odblasków.

Czytaj więcej...

Milion za życie !

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o udzielnie wsparcia finansowego naszemu rodakowi Konradowi Nawarze z Olszówki. Ten 22-letni chłopak od dwóch lat zmaga się z poważną chorobą nowotworową i bardzo potrzebuje naszej pomocy. Do jego leczenia wykorzystano już wszystkie dostępne w Polsce możliwości. Jedyna szansą na jego wyleczenie jest kosztowna terapia w Izraelu. Szkolne Koło Wolontariatu w dniach 8 i 9 listopada 2018 roku będzie prowadziło zbiórkę środków finansowych , które zostaną przekazane w całości na leczenie Konrada . Istnieje też możliwość wsparcia naszej akcji podczas obchodów uroczystości Odzyskania Niepodległości, która odbędzie się w naszej szkole dnia 11 listopada 2018 roku od godz. 15.00 lub poprzez bezpośrednie wpłaty na konto chłopca, podane na plakatach oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji i pomoc chłopcu! Wspólnie możemy mu podarować szansę na życie!

Dyrektor Szkoły

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
21 maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
225 dni