Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

WIELKA ZBIÓRKA

W dniach od 23 września do 7 października nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce makulatury i elektroodpadów. Organizatorem akcji był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej we współpracy z Zakładem Przetwarzania Odpadów EKOPARTNER.

Pierwszym etapem było spotkanie edukacyjne na temat ekologii i surowców wtórnych. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy czwartej, którzy zostali poinformowani, jak należy poprawnie i bezpiecznie segregować odpady w gospodarstwach domowych.

W kolejnym etapie wszyscy uczniowie uczestniczyli w zbiórce makulatury i elektrośmieci. Dnia 8 października zostało odebrane 480 kg makulatury. W ogromnym zakresie naszą akcję wsparła biblioteka szkolna, która przekazała nieaktualne już podręczniki w liczbie 1596 sztuk.

Czytaj więcej...

IX ŚDTM w naszej szkole!

W dniu 4 X 2019 uczniowie wraz z nauczycielem matematyki, Panią Małgorzatą Łabuz, zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci zarówno z klas młodszych jak i starszych chętnie brały udział w przeprowadzonych w tym dniu konkursach – plastycznym na wykonanie plakatu promującego i zachęcającego do nauki tabliczki mnożenia oraz na przebranie za dowolną postać związaną z matematyką. Uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła Matematycznego stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów i koleżanek, a także dorosłych podczas krótkich egzaminów. Pozytywnie ukończony egzamin zostawał nagrodzony legitymacją „Experta Tabliczki Mnożenia” w postaci naklejki w odpowiednim kolorze dostosowanym do kategorii wiekowej. W znakomitej zabawie wzięli udział uczniowie z klas II – VIII.

Czytaj więcej...

FAJNIE JEST BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM

29 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków na całym świecie, ponieważ obchodzimy wtedy „Światowy Dzień Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 30 września od odśpiewania piosenki „ Jestem sobie przedszkolaczek” . Następnie Panie Dyrektor Czesława Łabuz powitała wszystkie dzieci i zaprosiła je do wspólnej zabawy.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki czworakowały, skakały po kałużach, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz ćwiczyły samodzielne ubieranie. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie uroczystości naszym milusińskim zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, które będą przypominały o tym wspaniałym dniu.

Czytaj więcej...

Październikowe spotkania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Od 18 lat w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Aby uczcić to święto szkolna biblioteka stała się miejscem odwiedzin i zamieniła w dużą czytelnię. Honorowymi gośćmi stali się uczniowie klasy I wraz z wychowawcą p. E. Jakubiak. Podczas spotkania pierwszaki dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak należy się z nimi obchodzić. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem wypożyczalni i czytelni. Zaprezentowane zostały różne rodzaje książek oraz czasopism dla najmłodszych. Pierwszaki z zaciekawieniem zwiedzali pomieszczenie biblioteki, przyglądając się regałom książkowym zadawali mnóstwo pytań. Tego dnia, każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książeczkę. Na zakończenie tej wizyty odczytane zostały wybrane wiersze Julian Tuwima i wręczone pamiątkowe zakładki. Z II klasą mieliśmy przyjemność wysłuchać „Przygód Gangu Słodziaków”.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni