Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Otwarcie Orlika

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej informuje, że po przeprowadzonej diagnozie potrzeb uczniów naszej szkoły, które wykazało duże zainteresowanie organizowanymi zajęciami na Orliku, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Wójta Gminy Mszana Dolna informuję, że od 18 maja 2020 r. Orlik będzie udostępniony zainteresowanym.

Animatorami prowadzącymi zajęcia będą Pani Natalia Malec i Pan Mateusz Dąbrowa, którzy dbać będą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i wytycznych Ministerstwo Sportu obowiązujących na Orliku w czasie epidemii COVID-19 między innymi:

1. Osoby uczestniczące w zajęciach muszą być zdrowe i złożyć stosowną kartę zapisu na zajęcia.

2. Przed zajęciami organizowanymi przez animatorów odbywać się będzie pomiar temperatury.

Czytaj więcej...

Sady „zimnych ogrodników” widziane oczami pierwszoklasistów.

 

Za sprawą ożywczego deszczu rozkwitła wokół nas wiosna i choć „zimni ogrodnicy” i ”zimna Zośka” trochę ostudzili temperaturę, to trzeba przyznać, że taki to już ich odwieczny przywilej, który potwierdzają znane od stuleci przysłowia:

  • Pankracy, Serwacy, Bonifacy chłodem się znaczą i zwykle płaczą.

  • Pankracy, Serwacy i Bonifacy - źli na ogrody chłopacy.

  • Majowa Zofija bzy nam porozwija.

Zachowana w przysłowiach ludowa mądrość świadczy o wnikliwej obserwacji pogody przez naszych przodków. Zachęcam przy tej okazji do poznawania znaczenia przysłów; powiedzeń może rzadziej stosowanych w mowie dzisiejszej młodzieży ale  przez starszych chętnie używanych w różnych okolicznościach życia.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA MAJOWE W KLASIE III.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą przygotowali galerię prac plastycznych z okazji pięknych świąt majowych. Może się zainspirujecie i spróbujecie wykonać podobne w domu?

Maj to miesiąc radości, bogaty w ważne dla każdego Polaka wydarzenia. Święta majowe, 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły budzą w nas niezwykle emocje. To wspaniały czas na przybliżenie uczniom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Klasa III na zajęciach zdalnych omawiała temat „Demokracja- ważne słowo”. Uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć poświęconych „Umajonym świętom”. Podsumowaniem całotygodniowej przygody z treściami patriotycznymi było wykonanie pracy technicznej „Witaj maj, trzeci maj! – patriotyczny bukiet”.

Wzbudzenie u uczniów zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć prac plastyczno – technicznych w wykonaniu uczniów klasy III.

Czytaj więcej...

KARTKA DLA MEDYKA

Niedawno autorki bloga: z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku – Z. Czechowska i J. Majkowska zachęciły w sieci  do udziału w akcji: „Kartka dla Medyka”, która ma być w założeniu formą podziękowania dla personelu medycznego. Uczniowie naszej szkoły, zmotywowani apelem szkolnego pedagoga – p. Jolanty Franczak odpowiedzieli ochoczo na to wezwanie  i przesłali szereg prac, które są najszczerszym podziękowaniem płynącym z głębi dziecięcych serc dla wszystkich, którzy walczą na  pierwszej linii z koronawirusem.

Niech te plastyczne prace – laurki będą również uzupełnieniem podziękowań, które rokrocznie kierujemy pod adresem wszystkich służb ratunkowych, które roztaczają opiekę nad naszym bezpieczeństwem; personel medyczny, ratownicy, strażacy, policja,  a ostatnio także handlowcy, którzy w tej zmienionej rzeczywistości zapewniają nam bezpieczne zakupy.

Wszystkim bohaterom służącym nam codziennie pomocą i wsparciem  życzymy siły  i  wytrwałości w walce z niewidzialnym wrogiem.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
23 października 2020
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan, Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor, Włościsław
Do końca roku zostało
70 dni