Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Adaptacja 2018

Dyrektor Szkoły wraz z wychowawczyniami oddziałów przedszkolnych

serdecznie zapraszają dzieci przedszkolne na dni adaptacyjne,

które odbędą się w dniach 22 i 23 sierpnia 2018 r. w godzinach 9.00 - 11.00.

Niech żyją wakacje!

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą na naszej sali gimnastycznej o godz. 9.00. Po udziale wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w uroczystej Eucharystii, nastąpiła artystyczna część tego dnia. Uczniowie klas III przygotowani przez Panią Renatę Szczypkę i Panią Jolantę Wójcik wprowadzili nas w wakacyjny klimat. Skoczne piosenki i układy taneczne przywołały na myśl najpiękniejsze wakacyjne przygody.

Podczas części oficjalnej naszej akademii Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody książkowe i dyplomy dla uczniów kl. IV-VII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z paskiem. Uczniowie klas najmłodszych zostali nagrodzeni w swoich klasach. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku!

Do zobaczenia we wrześniu!

Czytaj więcej...

Podsumowanie „Programu dla szkół” za rok szkolny 2017/2018

Od roku szkolnego 2017/2018 dotychczas realizowane w naszej placówce programy „Owoce w szkole” i „Mleko z klasą” zastąpił tzw. „Program dla szkół”

Celem nowego programu było promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

Uczniowie klas I – V korzystali z przekazywanych bezpłatnie świeżych owoców i warzyw oraz soków, a także mleka i przetworów mlecznych. Uczestniczyli w działaniach edukacyjnych realizowanych przez szkołę na temat zdrowego odżywiania oraz pochodzenia i uprawy udostępnianych produktów. Oznaczało to realizację przez uczestników programu dwóch zajęć edukacyjnych w semestrze. Program podlega ewaluacji, stąd nauczyciele rzetelnie dokumentowali efekty prowadzonych zajęć.

Łączny budżet programu ( w skali naszego kraju) na rok szkolny 2017/2018 wyniósł 242,9 mln zł, w tym114,8 mln zł z budżetu UE oraz 128,1 mln zł z budżetu krajowego. Polska jest jednym z największych beneficjentów programu w UE. Pod względem przyznanego budżetu zajmujemy 4 miejsce; za Niemcami, Francją i Włochami.

Czytaj więcej...

Kocham Cię Mamo, Kocham Cię Tato!

W naszej szkole 7 czerwca 2018 roku odbyła się przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupy w składzie Zajączki, Misie i Wiewiórki przygotowane przez swoje Panie Sylwię Wąchałę, Barbarę Chorągwicką i Dorotę Stożek, zaprezentowały swoje programy taneczno – wokalno - recytatorskie.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. 

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. 

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni