Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Kto Ty jesteś? GÓROL MAŁY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Góralskie cytanie”. Jego celem jest promowanie gwary zagórzańskiej wśród dzieci i młodzieży z naszych szkół.

Warto spróbować swoich sił, w tym co jest przecież dla nas naturalne. W przygotowaniu się do konkursu będą Wam pomagać nauczyciele, ale jeśli macie babcie i dziadków warto by ich zapytać: 

Jak to kiedysi się godało na wsi?

Dla każdego uczestnika konkursu przewidziana nagroda.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy regulamin konkursu na naszej stronie internetowej oraz na gazetce szkolnej.

Chrystus zwycięża zło i śmierć!

W swojej męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystus streścił historię każdego pojedynczego człowieka i wszystkich ludzi razem, przyjmując na siebie ciężar ich nędzy i grzechów oraz pomnażając u nich możność doskonalenia się i uświęcenia.

Paweł VI

Święta wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa.

W naszej szkole także jest ono obchodzone z najwyższą powagą i zaangażowaniem. Uroczystą akademie rozpoczęła swoim wystąpieniem Pani Dyrektor Czesława Łabuz, która przywitała zgromadzonych gości i całą społeczność naszej szkoły. Natomiast uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą Panią Pauliną Gibadło oraz siostrą Anną Gromadą przygotowali poruszający występ artystyczny, w którym mogliśmy sobie przypomnieć o niezwykłych rzeczach, które czynił Jezus, a przede wszystkim o jego zmartwychwstaniu i zbawieniu całego świata. Piękne wiersze, przebrania z tamtego okresu, słowa trafiające prosto w serce każdego z nas- tak historię życia i śmierci Jezusa na krzyżu dla naszego zbawienia opowiedziała klasa przygotowująca występ. Serdeczne podziękowania dla siostry Anny za przepiękną dekorację sceny oraz czuwanie nad całością przedstawienia.

Czytaj więcej...

Warto pomagać!

Nie wolno nam przechodzić obojętnie.

Musimy zatrzymać się obok cierpiącego,

bez względu na to, kim jest. To dar z nas samych.

(Jan Paweł II)

 

Szkolne Koło Wolontariatu, którego koordynatorami są Pani Jolanta Franczak, Pani Paulina Gibadło i Pani Sylwia Wąchała za zgodą Pani Dyrektor Czesławy Łabuz w okresie Wielkiego Postu zorganizowało akcję pomocy dla Mikołaja-niepełnosprawnego chłopca cierpiącego na nieuleczalną chorobę, która wykańcza jego organizm każdego dnia.

Mikołaj urodził się jako zdrowy chłopiec. W wieku 3 lat dostał pierwszego ataku padaczki. I tak to się zaczęło. Ciągłe pobyty w szpitalach, badania, jednak nikt nie potrafił postawić jednoznacznej diagnozy. Jak się później okazało stała się ona nie tylko diagnozą, ale też wyrokiem… Choroba Battena II to postępujące schorzenie, które doprowadza do powolnego zaniku kolejnych czynności życiowych. Rokowania mówią o śmierci chorych w wieku od 8 do 12 lat. Nasz bohater skończył właśnie 13 lat. Jednak na dzień dzisiejszy nie chodzi, nie widzi, nie siedzi, nie mówi. Zmiany chorobowe postępują bardzo szybko. Za szybko.

Czytaj więcej...

20 marca - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej.

 

W tym dniu Pani higienistka wygłosiła w każdej klasie krótkie pogadanki na temat właściwego dbania o naszą jamę ustną i pokazała jak właściwie szczotkować ząbki.

Dzień ten jest doskonałym czasem do upowszechnienia wiedzy w zakresie podstawowej profilaktyki stomatologicznej i zachowań prozdrowotnych. Lekarze od dawna podkreślają, że to co dzieje się w jamie ustnej, ma ogromny wpływ na zdrowie całego organizmu i nasze samopoczucie. Duże znaczenie ma profilaktyka i uświadamianie w tak ważnej kwestii. 

Zachęcamy do zapoznania się z gazetką szkolną, oraz materiałami znajdującymi się w kąciku czytelniczym.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
24 października 2018
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało
69 dni