Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Niech żyją wakacje!

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą na naszej sali gimnastycznej o godz. 9.00. Po udziale wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w uroczystej Eucharystii, nastąpiła artystyczna część tego dnia. Uczniowie klas III przygotowani przez Panią Renatę Szczypkę i Panią Jolantę Wójcik wprowadzili nas w wakacyjny klimat. Skoczne piosenki i układy taneczne przywołały na myśl najpiękniejsze wakacyjne przygody.

Podczas części oficjalnej naszej akademii Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody książkowe i dyplomy dla uczniów kl. IV-VII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z paskiem. Uczniowie klas najmłodszych zostali nagrodzeni w swoich klasach. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku!

Do zobaczenia we wrześniu!

Czytaj więcej...

Podsumowanie „Programu dla szkół” za rok szkolny 2017/2018

Od roku szkolnego 2017/2018 dotychczas realizowane w naszej placówce programy „Owoce w szkole” i „Mleko z klasą” zastąpił tzw. „Program dla szkół”

Celem nowego programu było promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

Uczniowie klas I – V korzystali z przekazywanych bezpłatnie świeżych owoców i warzyw oraz soków, a także mleka i przetworów mlecznych. Uczestniczyli w działaniach edukacyjnych realizowanych przez szkołę na temat zdrowego odżywiania oraz pochodzenia i uprawy udostępnianych produktów. Oznaczało to realizację przez uczestników programu dwóch zajęć edukacyjnych w semestrze. Program podlega ewaluacji, stąd nauczyciele rzetelnie dokumentowali efekty prowadzonych zajęć.

Łączny budżet programu ( w skali naszego kraju) na rok szkolny 2017/2018 wyniósł 242,9 mln zł, w tym114,8 mln zł z budżetu UE oraz 128,1 mln zł z budżetu krajowego. Polska jest jednym z największych beneficjentów programu w UE. Pod względem przyznanego budżetu zajmujemy 4 miejsce; za Niemcami, Francją i Włochami.

Czytaj więcej...

Kocham Cię Mamo, Kocham Cię Tato!

W naszej szkole 7 czerwca 2018 roku odbyła się przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupy w składzie Zajączki, Misie i Wiewiórki przygotowane przez swoje Panie Sylwię Wąchałę, Barbarę Chorągwicką i Dorotę Stożek, zaprezentowały swoje programy taneczno – wokalno - recytatorskie.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. 

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. 

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Czytaj więcej...

Programy profilaktyczne realizowane w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

Nasza Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 realizowała we współpracy ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Limanowej programy profilaktyczne:

Czyste powietrze wokół nas” adresowany dla dzieci 5,6 letnich

Nie pal przy mnie proszę” adresowany dla uczniów klas I – III

Znajdź właściwe rozwiązanie” adresowany dla uczniów klas IV- VII

Trzymaj formę” adresowany dla uczniów klas IV- VII

 Walka z nałogiem palenia papierosów jest bardzo trudna, trzeba więc uczynić wszystko co możliwe, aby przez odpowiednią profilaktykę ustrzec przed nim dzieci. Do podstawowych metod wychowania antytytoniowego należy dawanie właściwego przykładu, który działa na wszystkie strony psychiki dziecka, w celu skłonienia go do chęci upodobnienia się do osoby niepalącej. Widzimy więc jak ważną i potrzebną jest edukacja antynikotynowa od najmłodszych lat. 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni