Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Badania spirometryczne w klasach IV-VII

Nasza szkoła przystępuje do projektu pt. "Zintegrowany system wsparcia polityki  i programów  ograniczenia niskiej emisji – ZONE” w ramach, którego odbędą się darmowe badania spirometryczne w klasach IV-VII. Badanie ucznia odbędzie się po wypełnieniu przez rodzica „dzienniczka badania” i wyrażeniu zgody na badanie.

Badanie zostanie przeprowadzone dnia 24 i 27 maja w szkole.

Gmina Mszana Dolna została wybrana jako gmina pilotażowa do projektu, jest on realizowany w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych pn. GOSPOSTRATEG  ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Czytaj więcej...

Teatrzyk kukiełkowy – Mała Syrenka

W czwartek 16 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie kukiełkowe. Aktorzy, którzy przyjechali do naszych przedszkolaków aż z Nowego Sącza , przedstawili w tym dniu spektakl pt. „Mała Syrenka”. Wszyscy znamy losy syrenki zakochanej w księciu i jej dążenia do spełnienia swojej miłości. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchali tej opowieści. Piękna muzyka i kolorowe kukiełki, które odgrywały poszczególne role dodatkowo uatrakcyjniły odbiór przedstawienia.

Nasze dzieci po raz kolejny udowodniły, że są wspaniałymi widzami. Podczas trwania spektaklu w całkowitej ciszy oraz z uwagą i skupieniem obserwowały rozwój baśniowej historii, a na koniec poprawnie odpowiadały na zadawane pytania do treści przedstawienia.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w Wiosce Indiańskiej w Szczyrzycu

16 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami, wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Celem wycieczki było poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów Indian.

Wioska indiańska, zrobiła na nas ogromne wrażenie, podobały nam się rozstawione namioty zwane – tipi oraz prezentacja przewodników, którzy ubrani byli w stroje indiańskie i opowiadali o życiu i codzienności Indian.Oprócz zwiedzania wzięliśmy udział w warsztatach  muzycznych, na których nauczyliśmy się indiańskiej piosenki oraz poznaliśmy wiele instrumentów etnicznych min:  indiański bęben, aborygeńskie didgeridoo, afrykańskie bębny czy patyki deszczowe. Mieliśmy okazjęzobaczyć własnoręcznie wykonane sprzęty i misternie zdobione rękodzieło indiańskie zrobione z tradycyjnych surowców, którymi posługiwali się Indianie w dawnych czasach. Zabawa pośród prawdziwych tipi i totemów była dla nas prawdziwą przygodą, którą będziemy długo wspominać. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...

IV PRZERWA NA CZYTANIE

15 maja 2019r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „IV Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkoły oraz zaproszeni z tej okazji goście. Podczas dwóch przerw nasza szkoła zamieniła się w jedną wielką czytelnię. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne bicie rekordu w czytaniu miało miejsce wyłącznie w budynku szkoły. Uczniowie wraz z wychowawcami zajęli dostępne pomieszczenia m. in. świetlicę, bibliotekę oraz salę gimnastyczną. Każdy czytał wybraną przez siebie książkę. Najmłodsi uczniowie stworzone mieli tzw.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
12 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni