Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zebranie z rodzicami

Dnia 19 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami.

Wywiadówka ogólna rozpoczęła się od prelekcji Stanisława Steca- aspiranta Komendy Policji w Mszanie Dolnej na temat bezpieczeństwa naszych dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły oraz na temat dopalaczy i środków uzależniających.

Kolejnym punktem było wystąpienie Pani Dyrektor Czesławy Łabuz, która przedstawiła plany rozwoju naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019.

Po zebraniu ogólnym rodzice udali się z wychowawcami do klas, gdzie wspólnie zostały omówione najważniejsze kwestie wychowawcze na rozpoczynający się nowy rok szkolny.

Czytaj więcej...

Jestem dumny, że jestem Polakiem!

W ramach projektu niepodległościowego realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej pod nazwą „Jestem dumny, że jestem Polakiem” uczniowie klas III, V i VIII wzięli udział w lekcji muzealnej.

Wyjazd miał miejsce 18 września, a lekcje muzealne odbyły się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jedna z lekcji historycznych, w których nasi uczniowie wzięli udział nosiła nazwę Barwa i Broń. Podczas tych zajęć uczniowie mogli podziwiać nie tylko piękne eksponaty, ale przede wszystkim dowiedzieć się od specjalistów jak to się stało, że Polska najpierw zniknęła z mapy świata na 123 lata, a potem w jakich okolicznościach udało się jej odzyskać upragnioną niepodległość.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu na orliku w Kasince Małej

W dniu 09.09.2018 na orliku w Kasince Małej odbyła się już II edycja ogólnopolskiej imprezy sportowej pod nazwą „ Dzień Sportu na orliku”. Jest to wyjątkowa akcja mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To właśnie tego dnia na orlikach w całej Polsce, od godziny 11:00 do 15:30 odbywały się zajęcia sportowe organizowane przez animatorów. Na orliku w Kasince Małej w związku z bardzo dużym zainteresowaniem, niedzielna impreza została podzielona na dwie części. W pierwszej części uczestnicy po krótkiej rozgrzewce oraz grach i zabawach ruchowych zostali podzieleni na 6 zespołów rywalizujących w turnieju piłki ręcznej. W drugiej części na orliku i boisku sportowym pojawili się młodzi zawodnicy klubu sportowego Zenit którzy rozegrali turniej piłki nożnej. Przez cały czas trwania imprezy nie zabrakło tego co najpiękniejsze w sporcie – emocji, akcji, pięknych bramek a przede wszystkim uśmiechów i radości na twarzach dzieci. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek – były to bransoletki, worki na sprzęt sportowy, bidony a najlepsi zawodnicy turnieju piłkarskiego otrzymali piłki do piłki nożnej.

Czytaj więcej...

Witaj szkoło!

3 września 2018 roku po prawie dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej mury naszej szkoły znów zatętniły życiem! Wszystko to za sprawą uczniów, którzy pełni wakacyjnych wrażeń i z walizką pięknych wspomnień tak licznie przybyli na rozpoczęcie roku szkolnego.

Jak zawsze rozpoczęcie roku zainaugurowała uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz z Kasinki Małej. Następnie nastąpiła część artystyczna, w której uczniowie klasy Va i Vb z pomocą swoich wychowawców Pani Pauliny Gibadło i Pana Mateusza Dąbrowy przedstawili montaż słowno-muzyczny, który był pożegnaniem z wakacjami , ale nawiązywał przede wszystkim do rocznicy 1 września 1939 roku. Wśród pięknych słów nie zabrakło także pamięci o Roku dla Niepodległej, którym został rok 2018.

Po występie artystycznym głos zabrała Pani Dyrektor mgr Czesława Łabuz i przedstawiła najważniejsze inicjatywy, które będą podejmowane w roku szkolnym 2018/2019. Wszyscy uczniowie poznali też swoich wychowawców, a dzieci z przedszkola sale, w których będą się uczyć. Po części oficjalnej na sali gimnastycznej uczniowie udali się do swoich klas, a stamtąd do domów, gdzie cieszyli się z ostatniego wolnego dnia przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

Nie martwcie się! Kolejne wakacje już za 10 miesięcy

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
19 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli
Do końca roku zostało
316 dni