Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Milion za życie !

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o udzielnie wsparcia finansowego naszemu rodakowi Konradowi Nawarze z Olszówki. Ten 22-letni chłopak od dwóch lat zmaga się z poważną chorobą nowotworową i bardzo potrzebuje naszej pomocy. Do jego leczenia wykorzystano już wszystkie dostępne w Polsce możliwości. Jedyna szansą na jego wyleczenie jest kosztowna terapia w Izraelu. Szkolne Koło Wolontariatu w dniach 8 i 9 listopada 2018 roku będzie prowadziło zbiórkę środków finansowych , które zostaną przekazane w całości na leczenie Konrada . Istnieje też możliwość wsparcia naszej akcji podczas obchodów uroczystości Odzyskania Niepodległości, która odbędzie się w naszej szkole dnia 11 listopada 2018 roku od godz. 15.00 lub poprzez bezpośrednie wpłaty na konto chłopca, podane na plakatach oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji i pomoc chłopcu! Wspólnie możemy mu podarować szansę na życie!

Dyrektor Szkoły

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowejnr 2 w Kasince Małej

serdecznie zapraszają mieszkańców Kasinki Małej oraz wszystkich chętnych,

którzy zachcieliby wspólnie z nami świętować 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

na uroczystą akademię w dniu 11 listopada 2018 r. o godzinie 15:00.

 

Uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej.

 

Dyrektor szkoły: Czesława Łabuz

Korowód świetych połączony z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Czy dziś można być świętym?

Gdybyśmy mieli liczyć wyłącznie na ludzkie siły,

 cel ten rzeczywiście zdawałby się nieosiągalny.”

(Jan Paweł II)

 

W poniedziałek, 29 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej odbyła się wielka uroczystość. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była siostra Anna Gromada, która zadbała o to, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostał w naszych sercach.

Przygotowania do uroczystości trwały bardzo długo, gdyż wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik.  Klasa IVb wraz ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Łabuz przygotowała przepiękny program słowno- muzyczny upamiętniający losy świętych w obliczu niepodległej Polski. Dodatkowo podniosłego charakteru całej uroczystości dodawały narodowe tańce przygotowane z uczniami przez Panią mgr Sylwię Dąbrowę.

Czytaj więcej...

Ku Niepodległej

Kolejnym z działań, które z powodzeniem, od listopada zeszłego roku, realizujemy w szkole w ramach projektu „Rok dla Niepodległej” był zaprezentowany przez grupę artystyczną Rekonstrukto program pt. „Ku Niepodległej - zajęcia o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Obejrzeliśmy go 25 października w dwóch grupach wiekowych; uczniów klas młodszych i młodzieży klas IV - VIII

Podczas występu, który stał się ożywioną lekcją historii artyści omówili okresy powstania kościuszkowskiego, czasu Księstwa Warszawskiego, zrywy powstania listopadowego i styczniowego, aż po lata I wojny światowej. Ilustrując barwną opowieść licznymi rekwizytami oddali sytuację i nastroje społeczeństwa polskiego w okresie zaborów. Mundury wojskowe z epoki oraz bogata kolekcja replik broni były okazją do prób fechtunku, walki z użyciem broni oraz ewakuacji rannych z pola bitwy przez ofiarne sanitariuszki. Prowadzący podkreślili tym samym istotną rolę i zadania kobiet w walce narodowo wyzwoleńczej Polaków oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Szeroko rozbudowany został wątek dotyczący odzyskania przez nasz kraj niepodległości w roku 1918, w tym rola marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
26 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir
Do końca roku zostało
250 dni