Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dzień Papieski

Wciąż Pamiętamy

Pod takim hasłem w naszej szkole młodzież przygotowała apel z okazji  41 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w Rzymie.

W przygotowanym przez klasę czwartą apelu w sposób szczególny pokazaliśmy osobę Jana Pawła II, Jego najważniejsze przesłania i rady dla każdego z nas  czy to jest  się dorosłym czy dzieckiem.

 Tym bardziej był to dla nas ważny dzień , gdyż wśród nas był ksiądz proboszcz Tadeusz Dziedzic, który wiele lat spędził na misjach a także spotykał się z Papieżem Janem Pawłem II. W tym dniu do naszej szkolnej wspólnoty  zaprosił  Siostry Misjonarki z Nigerii w tygodniu misyjnym, który się właśnie rozpoczął w Kościele.

Czytaj więcej...

Życzenia

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam drodzy Nauczyciele życzenia, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Dziękujemy za codzienną pracę i wysiłek jaki wkładacie w budowanie wspólnoty szkolnej. Wierzymy, że praca w oświacie przynosi Wam wiele radości i niezapomnianych chwil. Życzymy dużo zdrowia, zadowolenia oraz spełnienia osobistych i zawodowych marzeń. To Wy, poprzez słowo i przykład osobisty, jesteście dla nas wzorem oraz światłem, które oświetla drogi przyszłości. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha oraz pasja przekazywania wiedzy. Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu. Wyrazy wdzięczności kierujemy, również dla pracowników obsługi, którzy każdego dnia dbają o nasze dobre samopoczucie.

Dziękujemy!

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z całą społecznością szkolną.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 11.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanego „Dniem Nauczyciela”.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przemówienia Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zgromadzonych gości: nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, ks. Tadeusz Dziedzic, ks. Jan Zając, ks. Dominik Popielarczyk oraz emerytowani nauczyciele. Następnie Pani Dyrektor przekazała głos uczniom.

Uroczystość podzielona została na dwie części. Pierwsza część prowadzona była przez pierwszoklasistów pod kierunkiem Pani Elżbiety Jakubiak. Młodzi artyści zaprezentowali szereg piosenek i wierszyków, dzięki którym oficjalnie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej. Druga część uroczystości prowadzona była przez uczniów klasy VI pod kierunkiem wychowawcy – Pana Mateusza Dąbrowy. Uczniowie zaprezentowali program satyryczny, w którym zwrócili uwagę m.in. na potrzebne gadżety dla współczesnego nauczyciela oraz typowe zachowania uczniów podczas lekcji. Występ szóstoklasistów publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

Śladami historii... - klasa VII i VIII w Krakowie

9 października 2019 r klasa VII i VIII wraz z opiekunami p. Marią Fryc, p. Anną Kołodziejczyk oraz p. Renata Szczypką udała się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej na temat walki Polaków o niepodległość.

Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie Cinema City i obejrzenie „Legionów”- polskiego filmu wojennego, którego akcja rozgrywa się w latach walki o wolną Polskę, podczas I wojny światowej. Historie fikcyjnych bohaterów wzorowano na losach prawdziwych legionistów, zaś głównym wątkiem filmu jest miłość Józka Wieży, dezertera z armii carskiej i ułana Tadka Zbarskiego do Oli Tubilewicz, dziewczyny z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego. Głowni bohaterowie stykają się ze znanymi z historii Polski postaciami: brygadierem Józefem Piłsudskim, porucznikiem Stanisławem Kaszubskim ps. „Król”, rotmistrzem Zbigniewem Dunin-Wąsowiczem i porucznikiem Jerzym Topór-Kisielnickim (pl.wikipedia.org/wiki/Legiony). Rzeczywiste sceny batalistyczne oraz kulisy powstania Legionów Polskich - polskiej formacji wojskowej wywarły wielkie wrażenie na wszystkich widzach zgromadzonych tłumnie w sali kinowej.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni