Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

„Idzie do Nas Wiosna, słoneczna, radosna”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

W dniu 21 marca 2019 r., w pierwszym dniu wiosny, tradycyjne jak co roku, wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej pożegnały zimę, a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Przedszkolaki z kolorowymi transparentami i balonami przemaszerowały drogą przy akompaniamencie tamburyn i  bębenków krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i dość wysoka, jak na tę porę roku temperatura, dlatego wszystkie grupy postanowiły szukać pierwszych oznak wiosny w najbliższym otoczeniu:

Czytaj więcej...

,,Maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

15.03.2019r. odbyło się spotkanie dzieci klas młodszych z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki terenowej w Limanowej. Panowie przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat zagrożeń, jakie dzieci mogą napotkać podczas pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem maszyn i urządzeń specjalistycznych. Uczniowie obejrzeli prezentację pt. Bezpieczeństwo dzieci na wsi oraz film edukacyjny: Rodzina Porażków przedstawiający różne sytuacje niebezpieczne dla dzieci. Dzięki temu spotkaniu uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas prac i zabaw w gospodarstwie rolnym. 

Czytaj więcej...

„Kochaj mnie mądrze” - wykład o miłości i wychowaniu

Na zebraniu ogólnym z rodzicami, które odbyło się 20.03. 2019r., mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ks. dra J. Smolenia, psychologa dziecięcego. Jego wizyta była pouczającym i bogatym w cenne rady doświadczeniem zarówno dla obecnych na zebraniu rodziców, jak i nauczycieli. Prelekcja pt. „Kochaj mnie mądrze” wygłoszona przez naszego gościa, dotyczyła przede wszystkim problemu depresji diagnozowanej u dzieci. Niepokojąco wzrasta liczba dzieci i młodzieży, u których stwierdzono tego typu zaburzenia. Umiejętność rozpoznawania niepokojących zachowań i szybka reakcja na nie, jest gwarantem powodzenia leczenia depresji.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH, który odbędzie się 27.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej.

Na dzieci czeka wiele atrakcji. Będzie to również okazja do tego, aby mogli Państwo zapoznać się z naszą ofertą, obejrzeć sale przedszkolne oraz porozmawiać z wychowawcami. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w zajęciach. Wspólna zabawa z dziećmi na pewno ułatwi proces adaptacyjny.

           Mamy nadzieję, że takie spotkanie pomoże Państwu w podjęciu decyzji o zapisie dziecka do przedszkola, a przede wszystkim będzie okazją do świetnej zabawy wspólnie z Waszymi pociechami.

W programie:

9.15 - 9.45 – udział w zajęciach rytmiczno-tanecznych w grupie „Wiewiórek” (6-latki)

9.50 -10.20 – udział w zajęciach języka angielskiego w grupie „Zajączków” (5-latki)

10.25-10.45 – udział w zajęciach dydaktycznych, muzyczno-ruchowych w grupie „Misiów” (3-latki)

 

Dyrektor Szkoły mgr Czesława Łabuz

wychowawcy oddziałów przedszkolnych

 

Dzisiaj jest
Niedziela
20 października 2019
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis
Do końca roku zostało
73 dni