Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Nasz udział w Dniu Papieskim w Łostówce

"Odkrywajcie w sobie te zdolności, cieszcie się nimi i rozwijajcie je z Bożą pomocą. Nieście je jako dary Ducha Świętego wszystkim, którzy potrzebują waszego miłosierdzia. Niech owocują w waszych rodzinach, szkołach i środowiskach" - apelował Jan Paweł II do młodzieży podczas modlitewnego czuwania na Polach Lednickich. Słowa te jak echo rozbrzmiewały na Festiwalu Talentów, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Łostówce, przy okazji obchodów Międzyszkolnego Dnia Papieskiego. Na festiwalowej scenie zaprezentowały się utalentowane dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Mszana Dolna.

Nad przebiegiem Festiwalu czuwało jury: Pan Piotr Lulek,  Ks. Rafał Piórkowski oraz Pani Monika Antosz – Grodzicka. Zadanie ich polegało na wyłonieniu zwycięzców z licznej grupy przybyłych artystów. Laureaci konkursu jeszcze raz prezentowali swoje umiejętności na Koncercie Finałowym Festiwalu 16 października 2013r.

 

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej. Ślubowanie klasy I

14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej niejako podwójnie. Pierwszym, niezwykle wzruszającym akcentem tego święta było Ślubowanie i pasowanie na uczniów szesnastu kandydatów z klasy pierwszej. Dzieci po szeregu zgrabnie przeprowadzonych recytacji i popisów wokalnych udowodniły swą gotowość do podjęcia szkolnych obowiązków. Wychowankowie p. Eli Jakubiak potwierdzili to złożeniem uroczystego ślubowania, po którym, każdego  z nich pasując, przyjęła w szeregi szkolnej braci pani dyrektor Czesława Łabuz. W tej ważnej dla pierwszaków chwili towarzyszyli im tłumnie zgromadzeni rodzice, dzieląc wespół ze swoimi pociechami wyjątkowość  tej chwili. To oni również przygotowali nowo przyjętym uczniom kameralne spotkanie osłodzone i okraszone apetycznym  „co nieco”.

Czytaj więcej...

Nasi górą!!!

W Limanowej kolejny już raz odbyły się biegi przełajowe dla dzieci z klas podstawowych. Zawody te jak zwykle cieszyły się ogromną popularnością. Wzięło w nich udział około 500 najmłodszych amatorów ruchu z wszystkich szkół z terenu powiatu limanowskiego. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny Agnieszka Nawara i Sylwia Płoskonka, które w gronie 80 zawodniczek z rocznika 2002 zajęły kolejno 32 i 38 miejsce, zostawiając mnóstwo zdrowia i potu na dystansie 800 metrów. Wielkie gratulacje. Za rok będzie jeszcze lepiej. Natomiast rywalizacje z najlepszymi biegaczami w powiecie znowu na podium zakończył Marcin Płoskonka zajmując 3 miejsce w biegu na 1000 metrów w kategorii chłopców z rocznika 2002. Przypomnijmy że rok temu Marcin zajął drugie miejsce w powiecie a następnie powtórzył swój wynik na zawodach na szczeblu wojewódzkim. Tegoroczny rezultat pozwolił zakwalifikować się mu znów na etap wojewódzki, który odbędzie się 09.10.2013 w Nowym Targu. Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik. Powodzenia Marcin.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

12 września, po szeroko zakrojonej plakatowej kampanii reklamującej kandydatów uczniowie klas II – VI przystąpili do wyborów swoich reprezentantów do samorządu szkolnego. W wyniku tajnego głosowania nowymi przedstawicielami uczniów zostali; Katarzyna Piwowarska kl. VI, Katarzyna Szczypka kl. V, Karolina Perz kl. V,  Marcin Stożek, kl. IV, Mariusz Zięba kl. III

 

Opiekunem młodzieży wybrano p. Wiolettę Kowalczyk

Dzisiaj jest
Środa
24 października 2018
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało
69 dni