Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dzień Kibica

Igrzyska Olimpijskie to  najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 4 lata w różnych krajach. W dniach 7-23 lutego 2014 roku w rosyjskim Sochi odbyły się XXII igrzyska. W naszej szkole 21 lutego zorganizowaliśmy Dzień Kibica- był to dzień szczególny. Wszyscy uczniowie tego dnia przyszli do szkoły by dopingować reprezentantów naszego kraju, a szczególnie Justynę Kowalczyk, która jest nam szczególnie bliska. Na szkolnych korytarzach zrobiło się biało- czerwono. Każda klasa przygotowała specjalny okrzyk na cześć naszych sportowców. Nawet najmłodsi kibice naszej szkoły, czyli nasze dzielne przedszkolaki, głośno i z uśmiechami na twarzach zagrzewali naszych sportowców do rywalizacji. Uczniowie w ramach szkolnego konkursu zaprojektowali medale olimpijskie, które do dzisiaj zdobią szkolną gazetkę.

Czytaj więcej...

Wieści z UKS-u

W ostatnim przed zimowymi feriami tygodniu wybrane zostały nowe władze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zenit” działającego w naszej szkole. Członkami Zarządu zostali: p. Renata Szczypka, p. Mateusz Dąbrowa, p. Czesława Łabuz, p. Arkadiusz Marszalik i p. Elżbieta Jakubiak W skład komisji rewizyjnej weszli: p. Maria Tatka, p. Anna Kołodziejczyk i p. Wacław Szczypka. W piątek 31 stycznia br. podczas uroczystego apelu społeczność szkolna wyraziła wdzięczność za pracę dotychczasowemu prezesowi – p. Januszowi Klimasowi, kierując na jego ręce słowa podziękowania: „Panie Januszu! W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły pragniemy złożyć podziękowania za wieloletnią i bezinteresowną prace na stanowisku prezesa UKS „Zenit”. Dziękujemy za czas poświęcony dla nas, za serce oddawane w pace z nami, za trud w kształtowaniu, naszych jeszcze młodych osobowości. Za to, że rozwijał Pan w nas pasje, dzięki którym mogliśmy realizować, a tym samym przynosić dumę naszej szkole zdobywając laury w licznych zawodach sportowych. Nauczył nas Pan wytrwale dążyć do celu, jak nie poddawać się nawet wtedy gdy ciężko, gdy pojawiają się przeszkody. Zapalił Pan w nas ducha walki, rywalizacji w myśl zasady fair play. Obiecujemy przestrzegać tych zasad i nadal pielęgnować to, co zostało zasiane. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej.

Czytaj więcej...

Karnawałowe bale

Miłym zakończeniem półrocznych trudów i wytężonej nauki był zorganizowany w czwartek, 30 stycznia, bal karnawałowy. Część zabawy przeznaczonej dla dzieci młodszych prowadziła grupa artystów z grupy „Arena”; wesoły klaun z wdziękiem pełnił rolę wodzireja organizując konkursy i taneczne szaleństwa. Chętni mieli okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia. Słodki poczęstunek niezawodnie zapewniła Rada Rodziców.

Czytaj więcej...

Za kolędę dziękujemy...

Święta Bożego Narodzenie to czas, w którym spotykamy się w gronie rodzinnym, rozmawiamy a przede wszystkim śpiewamy kolędy. Śpiewanie kolęd jest nieodzownym elementem Bożego Narodzenia. Pierwsze wzmianki dotyczące kolędowania pojawiają się już w starożytności. Również w naszej szkole mieliśmy możliwość kultywowania tej jakże pięknej tradycji. Dnia 26.01.2014 r. nasza wielka rodzina jaką jest społeczność szkolna, a więc: nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz wszyscy Ci, którym leży na sercu dobro naszych dzieci, zebrali się w sali gimnastycznej, aby podziwiać talenty aktorskie swoich pociech. Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania przez uczniów Jasełek, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastój. Następnie po licznych owacjach nasza droga publiczność z zapartym tchem obejrzała Sejmik uczniowski, na którym podjęto uchwałę dotyczącą nadania naszej szkole sztandaru. Na zakończenie uroczystości "Grupa z turoniem" licząca 12 kolędników  zaprezentowała  bożonarodzeniowe zwyczaje kolędnicze regionu Zagórza.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni