Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wieści z UKS-u

W ostatnim przed zimowymi feriami tygodniu wybrane zostały nowe władze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zenit” działającego w naszej szkole. Członkami Zarządu zostali: p. Renata Szczypka, p. Mateusz Dąbrowa, p. Czesława Łabuz, p. Arkadiusz Marszalik i p. Elżbieta Jakubiak W skład komisji rewizyjnej weszli: p. Maria Tatka, p. Anna Kołodziejczyk i p. Wacław Szczypka. W piątek 31 stycznia br. podczas uroczystego apelu społeczność szkolna wyraziła wdzięczność za pracę dotychczasowemu prezesowi – p. Januszowi Klimasowi, kierując na jego ręce słowa podziękowania: „Panie Januszu! W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły pragniemy złożyć podziękowania za wieloletnią i bezinteresowną prace na stanowisku prezesa UKS „Zenit”. Dziękujemy za czas poświęcony dla nas, za serce oddawane w pace z nami, za trud w kształtowaniu, naszych jeszcze młodych osobowości. Za to, że rozwijał Pan w nas pasje, dzięki którym mogliśmy realizować, a tym samym przynosić dumę naszej szkole zdobywając laury w licznych zawodach sportowych. Nauczył nas Pan wytrwale dążyć do celu, jak nie poddawać się nawet wtedy gdy ciężko, gdy pojawiają się przeszkody. Zapalił Pan w nas ducha walki, rywalizacji w myśl zasady fair play. Obiecujemy przestrzegać tych zasad i nadal pielęgnować to, co zostało zasiane. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej.

Czytaj więcej...

Karnawałowe bale

Miłym zakończeniem półrocznych trudów i wytężonej nauki był zorganizowany w czwartek, 30 stycznia, bal karnawałowy. Część zabawy przeznaczonej dla dzieci młodszych prowadziła grupa artystów z grupy „Arena”; wesoły klaun z wdziękiem pełnił rolę wodzireja organizując konkursy i taneczne szaleństwa. Chętni mieli okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia. Słodki poczęstunek niezawodnie zapewniła Rada Rodziców.

Czytaj więcej...

Za kolędę dziękujemy...

Święta Bożego Narodzenie to czas, w którym spotykamy się w gronie rodzinnym, rozmawiamy a przede wszystkim śpiewamy kolędy. Śpiewanie kolęd jest nieodzownym elementem Bożego Narodzenia. Pierwsze wzmianki dotyczące kolędowania pojawiają się już w starożytności. Również w naszej szkole mieliśmy możliwość kultywowania tej jakże pięknej tradycji. Dnia 26.01.2014 r. nasza wielka rodzina jaką jest społeczność szkolna, a więc: nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz wszyscy Ci, którym leży na sercu dobro naszych dzieci, zebrali się w sali gimnastycznej, aby podziwiać talenty aktorskie swoich pociech. Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania przez uczniów Jasełek, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastój. Następnie po licznych owacjach nasza droga publiczność z zapartym tchem obejrzała Sejmik uczniowski, na którym podjęto uchwałę dotyczącą nadania naszej szkole sztandaru. Na zakończenie uroczystości "Grupa z turoniem" licząca 12 kolędników  zaprezentowała  bożonarodzeniowe zwyczaje kolędnicze regionu Zagórza.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

We czwartek, 23 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole jedna z najmilszych uroczystości – Dzień Babci i Dziadka. Wnuki z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I – III przygotowały występ artystyczny nawiązujący w swej wymowie do obchodzonego święta, zaś drugą część spotkania wypełnił program, który z takim sukcesem zaprezentowany z okazji wręczenia szkole sztandaru, chcieliśmy pokazać Seniorom. Tłumnie przybyli Goście z wielką radością przyjęli także występ grupy kolędniczej – laureatów III miejsca w Przeglądzie Kolędniczym Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna w Olszówce. Po pokazach scenicznych uczniowie klas młodszych obdarowali swoje Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami i wzięli udział we wspólnym kolędowaniu. Podziękowania należą się Radzie Rodziców, która przygotowała na tę okazję smaczny poczęstunek.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni