Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

I nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień…. zakończyliśmy bardzo pracowity okres;  bowiem w  bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w  dwóch  projektach  edukacyjnych : „Radosne dzieciństwo” i „Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I –III”, a szereg działań  realizowaliśmy w ramach  rozpoczętego Roku Tuwima. Tak wzbogacona oferta edukacyjna szkoły była dla nas dużym wyzwaniem ale i okazją do zaprezentowania wielorakich możliwości i wieńczących je osiągnięć. Te właśnie sukcesy świętowaliśmy w piątkowe przedpołudnie wręczając wyróżnionym uczniom nagrody za osiągnięte sukcesy.  

Radość z nadchodzących wakacji poprzedziły jednak chwile smutne. Pożegnaliśmy nie tylko odchodząca do gimnazjum klasę VI,

Czytaj więcej...

Pędzlem malowane, słowem wyśpiewane...

25 czerwca 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej miała zaszczyt podziwiać umiejętności zarazem językowe jak i  wokalne uczestników I Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „My favourite English song”, nad którym honorowy patronat objął Bolesław Żaba- Wójt Gminy Mszana Dolna. Pomysłodawcą, a zarazem organizatorem konkursu  była Pani Dyrektor Czesława Łabuz wspierana przez nauczyciela języka angielskiego Panią Annę Kołodziejczyk. Konkursowi przyświecała idea zachęcenia, poprzez zabawę,  do nauki języka angielskiego.  Występy  utalentowanych 12 uczniów klas I-III, z Gminy Mszana Dolna, miało zaszczyt oceniać jury w składzie: mgr Katarzyna Gałgan, mgr Anna Bielak i mgr Zbigniew Wcisło. Nad sprawnym przebiegiem obrad jury czuwała niezawodna Pani mgr Małgorzata Jędrysik- nauczyciel muzyki w SP 2 w Kasince Małej.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od powitania uczestników przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz, która przybliżyła nam po krótce osiągnięcia uczniów naszej szkoły oraz sylwetkę patrona, którym jest Julian Tuwim.

Czytaj więcej...

Policjanci w szkole

Bezpieczny przedszkolak – Spotkanie z policjantami

     Od pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu realizowana jest tematyka związana z szeroko rozumianym bezpieczeństwem - w przedszkolu, domu, na ulicy, w różnych sytuacjach z życia codziennego. Dążymy do tego, aby nasze przedszkolaki świadome były czyhających wokół zagrożeń, ale przede wszystkim wiedziały, jak ich unikać oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. W tym celu realizowane były różne pogadanki, pokazy, spacery… Jednak jest jedna osoba, która wie o bezpieczeństwie najwięcej… policjant! Dlatego też 18 czerwca gościliśmy przedstawicieli Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej – p. aspirant Annę Pękała i p. sierżanta Krzysztofa Kawulę, którzy dopełnili wiedzę, jaką do tej pory posiadły nasze przedszkolaki.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Poetką

Krajobraz Poezji Kasinczańskich

16 czerwca br. w ramach realizacji przedsięwzięć związanych z Rokiem Tuwima klasy I – III spotkały się z p. Anną Cież  - miejscową poetką ludową.  Pani Ania recytowała nam swoje wiersze, które wzbudziły zachwyt  i uśmiech na twarzach młodych słuchaczy. Bardzo podobały się także  opowiadania: „Przygoda Paulinki” i „Przyjazd papieża” – utwory niezwykle interesujące, bowiem wszystkie użyte do ich napisania wyrazy zaczynały się na literę „p”.  Tematyka prezentowanych  wierszy zainteresowała dzieci i skłoniła do zadawania pytań, które dotyczyły samej poetki; jej wspomnień z dzieciństwa, zainteresowań oraz tajników warsztatu literackiego.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor, Tomir, Uniegost
Do końca roku zostało
99 dni