Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Lekcja w innej odsłonie

„Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”    Ezop

 

                13.06.2013r. klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Juliana Tuwima w Kasince Małej gościła na swych zajęciach rodziców. Tematem obserwowanych przez nich zajęć była ocena postępowania głównej bohaterki lektury Miry Jaworczakowej pt. „Oto jest Kasia”.

                Sala lekcyjna przekształciła się w salę sądową, na której odbywał się proces sądowy dotyczący postępowania Kasi. Rodzice wcielili się w rolę sędziów, którzy po wysłuchaniu  oskarżyciela, obrońcy, powołanych świadków (bohaterów lektury), a także samej oskarżonej Kasi ( w rolę której doskonale wcieliła się Natalka Cież) wydali wyrok.

Czytaj więcej...

Cała Małopolska słucha Tuwima

Dzieci przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej razem z Radiem Kraków słuchają wierszy Tuwima.

           Rok 2013, jak wszyscy zapewne wiedzą, został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Fakt ten stał się dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej, noszącej imię właśnie Tuwima, wielkim wyzwaniem. Podjęte zostały rozmaite działania mające na celu promowanie i pogłębianie wiedzy na temat Patrona Szkoły.

Również i oddziały przedszkolne dzieci 4,5 i 6- letnich wraz z wychowawczyniami: Panią Danutą Kołodziej i Renatą Szczypką postanowiły włączyć się w aktywne poznawanie twórczości tego jakże znakomitego poety. O tym, że dzieci przedszkolne znakomicie znają wiersze Tuwima już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać. Jednak akcja „ Cała Małopolska słucha Tuwima” zorganizowana przez Radio Kraków stała się okazją do ciekawego i oryginalnego spotkania ze znanymi już utworami.

Czytaj więcej...

O spotkaniu w przedszkolu

Dnia 28.05.2013r. uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Juliana Tuwima w Kasince Małej wraz z wychowawczynią mgr Ireną Marszalik odwiedzili przedszkole Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Mszanie Dolnej. Celem wizyty było zaprezentowanie przygotowywanej bajki  pt. „Czerwony Kapturek”

Czytaj więcej...

Dzień dziecka 2013

Dnia 29.05. 2013 r. o godzinie 9.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wspólnie świętować Dzień Dziecka.  W blasku słońca rozpoczęły się szkolne eliminacje do I Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „ My favourite English song”.  Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jednak po burzliwych obradach jury ostatecznie zwyciężyła Emilia Drabik z klasy III. Nagrodę wyśpiewała sobie piosenką  pt. „What’s the weather like today”. Uczennica zakwalifikowała się do następnego szczebla konkursu. Pozostali  uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

             

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
20 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna, Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela, Sylwery
Do końca roku zostało
195 dni