Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dziękujemy strażakom

Jak co roku, na początku maja spotykamy się w szkole z przedstawicielami jakże ważnych dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa zawodów.  Klasa I pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Jakubiak, w imieniu całej społeczności szkolnej,  zaprosiła komendanta Miejsko – Gminnego Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, a jednocześnie naczelnika naszej kasinczańskiej jednostki – dh. Marka Szczypkę i zaprezentowała przygotowane na tę okazję widowisko „Pali się”. Debiut sceniczny pierwszaków spotkał się z dużym uzdaniem widowni. Na ręce komendanta złożyliśmy wyrazy wdzięczności i życzenia, które naszym wieloletnim zwyczajem przesyłamy wszystkim druhom strażakom z terenu naszej gminy.

Czytaj więcej...

Dbajmy o naszą planetę

Pod takim hasłem świętowaliśmy  tegoroczny Dzień Ziemi. Trochę opóźnione przez zbieg wielu świąt pod koniec kwietnia  obchody odbyły się za to we wspaniałej majowej atmosferze rozkwitającej pełnia wiosny. Wspaniały; tryskający humorem ale zarazem bardzo pouczający program artystyczny przygotowali członkowie koła przyrodniczego pod kierunkiem opiekunki  -  p. Marysi Fryc. Zachwyt nad świadomością ekologiczną naszych uczniów, nad ich talentami aktorskimi i wokalnymi, które zaprezentowały szkolny chór i zespół muzyczny, wyraził gość specjalny naszej uroczystości – p. Józef Pajdzik – inspektor ds. ochrony środowiska Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej. Pan inspektor przeprowadził dla nas prelekcje na temat szkodliwości wyrobów azbestowych i zapoznał z będącymi w końcowej  fazie   negocjacjami dotyczącymi usuwania tego szkodliwego dla zdrowia surowca z terenu naszej gminy. Na spotkaniu nagrodzeni zostali także uczestnicy Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego

Czytaj więcej...

W przeddzień majowych świąt

W środę, ostatni dzień przed majowym weekendem  obchodziliśmy uroczyście rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Programem artystycznym przygotowanym przez klasę V pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Kołodziejczyk oddaliśmy hołd tej wielkiej inicjatywie patriotycznej z roku 1791 regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej, która była zarazem, jak pokazała dalsza historia  i wyraziły słowa  współtwórców konstytucji: I. Potockiego i H, Kołłątaja  „ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny”

Czytaj więcej...

Duchowe przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II

25 kwietnia, w piątek społeczność  naszej szkoły połączyło spotkanie, które podobnie jak realizowany w ostatnim czasie projekt działań wychowawczo – edukacyjnych, nazwaliśmy „Duchowym przygotowaniem do kanonizacji Jana Pawła II”.

W pierwszej części spotkania siostra Anna przygotowała dla nas niezwykłą lekcję, która przybliżyła  i wyjaśniła zawiłości procesu beatyfikacji i kanonizacji, wyposażając nas tym samym w wiedzę, która pozwoli w pełni ocenić i docenić  szczególne warunki, jakie stawia Kościół kandydatom na ołtarze.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni