Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Bezpieczny Internet

W poniedziałek 19 listopada z uczniami naszej szkoły spotkały się panie Anna Pękała i Karolina Bodziony, które przeprowadziły pogadankę  mającą na celu przekazanie wskazówek bezpiecznego korzystania z Internetu oraz uświadomienie uczniom roli ograniczonego zaufania do tego, z czym spotykają się w sieci.

Ważnym elementem spotkania było zaprezentowanie uczniom zjawiska cyberprzemocy oraz zrozumienie jego konsekwencji. Omawiane sprawy urastają dzisiaj do rangi poważnych problemów, dlatego też dla przypomnienia przytaczamy  uczniom i ich rodzicom zasady bezpieczeństwa w Internecie, nawiasem mówiąc, właśnie stamtąd ściągnięte.

Czytaj więcej...

Wycieczka szkolna jako jedna z form pracy dydaktyczno-wychowawczej

Kraków jest jednym z nielicznych na świecie miast, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Prastary gród królewski pełen zabytków architektury, teatrów, tętniący życiem kulturalnym, duchowa stolica wita potęgą Zamku Królewskiego na Wawelu. Aby należycie ocenić atmosferę tego miasta trzeba tutaj przyjechać, zobaczyć i w pełni poddać się jego urokowi.

Tego doświadczyły klasy IV i V, które pod opieką wychowawców w dniu 26 listopada 2013 r. zwiedzały Podziemia Rynku krakowskiego i Wawel.

Czytaj więcej...

Bezpieczna Szkoła!!!

W pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego, w ramach akcji Odblaskowa Szkoła w naszej placówce zrealizowaliśmy szereg działań dla uczniów związanych z poprawą ich bezpieczeństwa na drodze. Naszym celem było przekazanie dziecku niezbędnej wiedzy aby mógł być w pełni odpowiedzialnym i świadomym uczestnikiem ruchu drogowego.

Każdego z naszych podopiecznych wyposażyliśmy w elementy odblaskowe, mające zapewnić im odpowiednią widoczność po zmroku na drodze. Ponadto uczniowie zostali poinformowani jak nosić odblaski aby spełniały swoją funkcję i poprawiały bezpieczeństwo w okresie jesienno – zimowym.

Czytaj więcej...

Kasinka Mała zdobywa laury w Krakowie

JULIAN TUWIM. FESTIWAL WIERSZY I PIOSENEK

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY IM. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO W KRAKOWIE

W roku 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej, poety Juliana Tuwima – zmarł 27 grudnia 1953 roku. W tym roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza “Prośba” w “Kurierze Warszawskim”. Tak więc, rok szkolny 2013/2014 nazwany jest ROKIEM JULIANA TUWIMA.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej chcąc uczcić pamięć patrona szkoły wzięli udział w Festiwalu wierszy i piosenek Juliana Tuwima w Krakowie.  Festiwal składał się z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje do Koncertu Finałowego, a drugi to sam Koncert Finałowy. 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
24 października 2018
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało
69 dni