Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dbajmy o naszą planetę

Pod takim hasłem świętowaliśmy  tegoroczny Dzień Ziemi. Trochę opóźnione przez zbieg wielu świąt pod koniec kwietnia  obchody odbyły się za to we wspaniałej majowej atmosferze rozkwitającej pełnia wiosny. Wspaniały; tryskający humorem ale zarazem bardzo pouczający program artystyczny przygotowali członkowie koła przyrodniczego pod kierunkiem opiekunki  -  p. Marysi Fryc. Zachwyt nad świadomością ekologiczną naszych uczniów, nad ich talentami aktorskimi i wokalnymi, które zaprezentowały szkolny chór i zespół muzyczny, wyraził gość specjalny naszej uroczystości – p. Józef Pajdzik – inspektor ds. ochrony środowiska Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej. Pan inspektor przeprowadził dla nas prelekcje na temat szkodliwości wyrobów azbestowych i zapoznał z będącymi w końcowej  fazie   negocjacjami dotyczącymi usuwania tego szkodliwego dla zdrowia surowca z terenu naszej gminy. Na spotkaniu nagrodzeni zostali także uczestnicy Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego

Czytaj więcej...

W przeddzień majowych świąt

W środę, ostatni dzień przed majowym weekendem  obchodziliśmy uroczyście rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Programem artystycznym przygotowanym przez klasę V pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Kołodziejczyk oddaliśmy hołd tej wielkiej inicjatywie patriotycznej z roku 1791 regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej, która była zarazem, jak pokazała dalsza historia  i wyraziły słowa  współtwórców konstytucji: I. Potockiego i H, Kołłątaja  „ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny”

Czytaj więcej...

Duchowe przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II

25 kwietnia, w piątek społeczność  naszej szkoły połączyło spotkanie, które podobnie jak realizowany w ostatnim czasie projekt działań wychowawczo – edukacyjnych, nazwaliśmy „Duchowym przygotowaniem do kanonizacji Jana Pawła II”.

W pierwszej części spotkania siostra Anna przygotowała dla nas niezwykłą lekcję, która przybliżyła  i wyjaśniła zawiłości procesu beatyfikacji i kanonizacji, wyposażając nas tym samym w wiedzę, która pozwoli w pełni ocenić i docenić  szczególne warunki, jakie stawia Kościół kandydatom na ołtarze.

Czytaj więcej...

Przed Wielkanocą

W ostatni dzień przed świąteczną przerwą społeczność szkoły połączyło jakże radosne spotkanie wprowadzające nas w niedaleką już atmosferę wielkanocną . Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Knapczyk oraz katechetki s. Anny Gromady, przy wydatnym wsparciu szkolnego chóru i zespołu kierowanego przez p. Małgosię Jędrysek zaprezentowali  piękne widowisko o zmartwychwstaniu pańskim.  Urzekła nas w nim, oprócz doskonałej gry aktorskiej, oryginalna oprawa muzyczna. W dalszej części spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody w szkolnym konkursie na „Gigant pisankę”, który cieszył się dużym powodzeniem, o czym niech zaświadczy widoczna na zdjęciach ilość wyróżnionych dyplomami. Po wzajemnie złożonych sobie życzeniach uczniowie obdarowani zostali jajkami niespodziankami ufundowanymi przez Radę  Rodziców.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni