Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Szkolne obchody Dnia Niepodległości

 

To co przeżyło jedno pokolenie,
Drugie przerabia
w sercu i pamięci.
I tak pochodem
idą cienie… cienie…
Aż się następne
znów na krew poświęci!
Wspomnienie dziadów
pieśnią jest dla synów,
Od Belwederu
do śniegów Tobolska
I znów przez wnuków
grzmi piorunem czynów…
Pieśń… Czyn… Wspomnienie
- to jedno - to Polska

                                               (Artur Oppman)

11 listopada przypada 95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. “Wielu synów Polski poświęciło tej sprawie swoje talenty, siły i wytężoną pracę. Liczni z nich ponosili trudy emigracji przymusowej. Wielu w końcu zapłaciło za wolność Ojczyzny najwyższą cenę, przelewając krew i oddając życie w kolejnych powstaniach, na różnych frontach wojennych. Wszystkie te wysiłki ojcowie nasi opierali na nadziei płynącej z głębokiej wiary w pomoc Boga, który jest Panem dziejów ludzi i narodów. Ta wiara była oparciem również wtedy, gdy po odzyskaniu niepodległości trzeba było szukać jedności pomimo różnic, aby wspólnymi siłami odbudowywać kraj i bronić jego granic” – mówił Jan Paweł II

Czytaj więcej...

Dzień Papieski

Jan Paweł II – Człowiek dialogu – to hasło przyświeca tegorocznym obchodom Dnia Papieskiego w Ojczyźnie i towarzyszyło naszej szkolnej uroczystości , którą poprowadziła klasa IV z wychowawczynią  p. Marii Fryc, przy wsparciu chóru i zespołu muzycznego kierowanego przez p. Małgorzatę Jędrysek.

Zaprezentowany program artystyczny zrobił na widzach wielkie wrażenie i zapadł głęboko w pamięć. Najlepiej jego przesłanie zdefiniowali  sami wykonawcy: „Wspólne modlitewne spotkanie i muzykowanie ukazują nam oddanie i wdzięczność ukochanemu papieżowi Janowi Pawłowi II. Czerpiemy wzory z Człowieka, który był otwarty na wszystko i na wszystkich.

Czytaj więcej...

Bezkonkurencyjne przedszkolaki

VI Ogólnoszkolny Dzień Papieski w Łostówce zorganizowany pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Dialogu”, stał się również dla uczniów naszej szkoły wielkim wyzwaniem, a zarazem możliwością pogłębienia wiedzy o życiu naszego Papieża – Rodaka.

Konkurs pod hasłem „Spotkanie z Karolkiem” kierowany był właśnie do najmłodszych dzieci – dzielnych przedszkolaków. Do zmagań konkursowych włączyły się także wychowankowie z naszych oddziałów przedszkolnych, nad którymi czujną pieczę sprawowały: Pani Renata Szczypka oraz Pani Maria Nowak. Po wielu dniach ciężkiej pracy oraz skrupulatnych przygotowań nadszedł czas, aby zaprezentować swoje umiejętności. Tego jakże trudnego zadania podjęły się dzieci z grupy 5-latków: Joasia Cieżak oraz z grupy sześciolatków: Roksanka Mądrala, Michałek Michalak oraz Jasiu Wydra.

Czytaj więcej...

Nasz udział w Dniu Papieskim w Łostówce

"Odkrywajcie w sobie te zdolności, cieszcie się nimi i rozwijajcie je z Bożą pomocą. Nieście je jako dary Ducha Świętego wszystkim, którzy potrzebują waszego miłosierdzia. Niech owocują w waszych rodzinach, szkołach i środowiskach" - apelował Jan Paweł II do młodzieży podczas modlitewnego czuwania na Polach Lednickich. Słowa te jak echo rozbrzmiewały na Festiwalu Talentów, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Łostówce, przy okazji obchodów Międzyszkolnego Dnia Papieskiego. Na festiwalowej scenie zaprezentowały się utalentowane dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Mszana Dolna.

Nad przebiegiem Festiwalu czuwało jury: Pan Piotr Lulek,  Ks. Rafał Piórkowski oraz Pani Monika Antosz – Grodzicka. Zadanie ich polegało na wyłonieniu zwycięzców z licznej grupy przybyłych artystów. Laureaci konkursu jeszcze raz prezentowali swoje umiejętności na Koncercie Finałowym Festiwalu 16 października 2013r.

 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor, Tomir, Uniegost
Do końca roku zostało
99 dni