Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dzień Ziemi

23 kwietnia br. ustrojeni świeżą zielonością wyrażona naszym strojem spotkaliśmy się na szkolnych obchodach Dnia Ziemi. Prelekcję dotyczącą szkodliwego oddziaływania działalności człowieka na środowisko oraz samej historii ustanowienia święta naszej planety przygotowali w formie interesujących prezentacji członkowie szkolnego koła przyrodniczego klas starszych pod kierunkiem p. Marii Fryc. Uzupełnieniem tych wiadomości był program artystyczny, który zaprezentowany w formie przedstawienia był obrazową lekcją ekologii.

Czytaj więcej...

Sprzątanie świata

Po raz kolejny wzięliśmy udział w wiosennej akcji porządkowej, która współorganizowana przez Urząd Gminy w Mszanie Dolnej nosi nazwę : „Sprzątanie  gminę – wiosna 2013”.

Przedłużająca się zima i niestety wciąż jeszcze niska świadomość ekologiczna społeczeństwa  odsłoniła obrazy, które dają wiele do myślenia.  Na samych zaangażowanych w akcję porządkową uczniach naszej szkoły też zrobiły miejscami szokujące wrażenie. Zebraliśmy w najbliższej okolicy  kilkadziesiąt pełnych worków śmieci, które przy okazji uczyliśmy się segregować. Mamy też nadzieję, że szeroko komentowana ustawa śmieciowa, która wchodzi w życie w lipcu przyczyni się do poprawy stanu naszego środowiska.

Czytaj więcej...

Spotkanie z policją

Dnia 17 kwietnia br. uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem komisariatu policji w Mszanie Dolnej, p. Anną  Pękałą.

Czytaj więcej...

Katyń

W rocznicę tragicznych dla Polski wydarzeń: zbrodni katyńskiej, którą od  trzech lat łączymy z oddaniem hołdu ofiarom katastrofy polskiego TU-154 w Smoleńsku spotkaliśmy się by uczcić pamięć pomordowanych polskich oficerów oraz spieszącym uczcić w 2010 r. ich pamięć polskim dyplomatom.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
22 marca 2018
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało
285 dni