Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Spotkanie z przedstawicielami służby zdrowia

Kolejnym z corocznych spotkań, podczas których wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wspierają działalność naszej szkoły oraz, tak jak w tym wypadku, stoją na straży naszego zdrowia, było spotkanie z p. doktor Danuta Mrażek i szkolną pielęgniarką p. Marysią Lis.

Im to właśnie klasa II przygotowana przez wychowawczynię p. Jolę Wójcik dedykowała humorystyczny i pełen ekspresji spektakl pt. „Bajka trochę współczesna o Jasiu, Małgosi i … Czerwonym Kapturku”

Po występie  pani doktor odpowiadała  na szereg pytań nurtujących ciekawe lekarskiego rzemiosła dzieci. I trzeba przyznać były to pytania nader specjalistyczne; np. czy trudno bada się nos?

Czytaj więcej...

Łamigłówki bystrej główki - sukcesy naszych uczniów

Z dumą odnotowujemy sukcesy naszych uczniów w konkursach wiedzy:

 - Uczniowie: Justyna Drab, Bernadetta Szczypka, Michał Michalak, Sławomir Michalak zajęli III miejsce  zespołowo w etapie gminnym Konkursu o Ruchu Drogowym

 - Karolina Perz i Jakub Cyrek – uczniowie klasy VI zostali laureatami etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu  Historycznego im. mjr Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”

 - Natomiast Zuzanna Piwowar – uczennica klasy III zdobyła II miejsce w II Gminnym konkursie matematycznym dla uczniów klas III pn. „Łamigłówki bystrej główki” w Lubomierzu

Gratulujemy sukcesów młodym olimpijczykom.

Czytaj więcej...

Rozśpiewana przerwa-patriotyczne śpiewanie

Już po raz drugi z inicjatywy Lidera Muzycznego - Edyty Bobryk w wielu szkołach na terenie kraju 8 maja br. odbędzie się ogólnopolska akcja  Rozśpiewana przerwa-patriotyczne śpiewanie. Akcję objęli patronatem Wiceminister Obrony Narodowej, Beata Oczkowicz, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Małgorzata Muzoł i Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski. Pierwsza edycja „ROZŚPIEWANEJ PRZERWY” dotyczyła obchodów Święta Niepodległości i zgromadziła ponad 50 szkół na terenie Polski. W edycji II spontaniczny śpiew na przerwach śródlekcyjnych będzie rozbrzmiewał w majowych klimatach a także będzie nawiązywał do 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Dziękujemy strażakom

Jak co roku, na początku maja spotykamy się w szkole z przedstawicielami jakże ważnych dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa zawodów.  Klasa I pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Jakubiak, w imieniu całej społeczności szkolnej,  zaprosiła komendanta Miejsko – Gminnego Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, a jednocześnie naczelnika naszej kasinczańskiej jednostki – dh. Marka Szczypkę i zaprezentowała przygotowane na tę okazję widowisko „Pali się”. Debiut sceniczny pierwszaków spotkał się z dużym uzdaniem widowni. Na ręce komendanta złożyliśmy wyrazy wdzięczności i życzenia, które naszym wieloletnim zwyczajem przesyłamy wszystkim druhom strażakom z terenu naszej gminy.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni