Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Szkolne mikołajki

6 grudnia, w piątkowe przedpołudnie odwiedził naszą szkolę gość specjalny – Święty Mikołaj, który wszystkim uczniom naszej szkoły oraz przybyłym  maluszkom wręczył słodkie upominki. Wdzięcznymi pomocnicami Mikołaja były mamy  - przedstawiciele Rady Rodziców – głównego fundatora tych niespodzianek.

Mile wspominamy chwile spędzone w towarzystwie niebiańskiego Gościa, który osłodził nam ten wyjątkowo wietrzny  i szary dzień, podczas którego za oknami szalał groźny orkan Ksawery, a szkolne sale, z powodu braku prądu w uszkodzonych liniach energetycznych, spowijał senny półmrok.

Czytaj więcej...

Andrzejki

Humor i dobra zabawa towarzyszyły wszystkim uczestnikom czwartkowej zabawy andrzejkowej. Dobrze przygotowany we wszystkie magiczne atrybuty zespół wróżbiarski roztaczał przez każdym chętnym iluzoryczne wizje przyszłego bogactwa, egzotycznych podróży, atrakcyjnych i dochodowych przedsięwzięć i rzecz jasna... wielkich, romantycznych miłości. Trzeba przyznać, iż były to krzepiące dawki optymizmu, które rozświetliły zdecydowanie ponury wieczór.

Czytaj więcej...

Szkolno - przedszkolne spotkania

Dzień Pluszowego Misia – wydarzenie o międzynarodowym zasięgu zainspirowało uczniów klasy I  do wspólnego ze swoimi młodszymi kolegami, przedszkolakami,  radosnego świętowania.

Wszystkie dzieci (i nauczyciele także)  przyniosły do szkoły swoich pluszowych ulubieńców. Każdy przedstawił rówieśnikom swoją ulubioną przytulankę, z którą zgodnie wziął udział w zabawie. Misie i ich opiekunowie obejrzeli na wstępie prezentację multimedialną,  która przybliżyła wszystkim  historię i okoliczności ustanowienia Dnia Pluszowego Misia oraz zaprezentowała postacie sławnych  misiów znanych z bajek i filmów dla dzieci. Wspólnie z przytulankami przeprowadziliśmy szereg zabaw muzyczno- ruchowych, plastycznych  i logopedycznych. W doskonałych nastrojach, pokrzepieni miodowo – ciasteczkowym co nieco pozowaliśmy do pamiątkowych grupowych zdjęć.

Czytaj więcej...

Bezpieczny Internet

W poniedziałek 19 listopada z uczniami naszej szkoły spotkały się panie Anna Pękała i Karolina Bodziony, które przeprowadziły pogadankę  mającą na celu przekazanie wskazówek bezpiecznego korzystania z Internetu oraz uświadomienie uczniom roli ograniczonego zaufania do tego, z czym spotykają się w sieci.

Ważnym elementem spotkania było zaprezentowanie uczniom zjawiska cyberprzemocy oraz zrozumienie jego konsekwencji. Omawiane sprawy urastają dzisiaj do rangi poważnych problemów, dlatego też dla przypomnienia przytaczamy  uczniom i ich rodzicom zasady bezpieczeństwa w Internecie, nawiasem mówiąc, właśnie stamtąd ściągnięte.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor, Tomir, Uniegost
Do końca roku zostało
99 dni