Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Następcy Juliana Tuwima

W ślady wielkiego poety, naszego Patrona, idzie uczennica klasy IV – Emilka Drabik, która uczestnicząc w XXX Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej została przez jury pod przewodnictwem znanej poetki Wandy Chotomskiej wyróżniona w kategorii: Poezja

Nie lada to zaszczyt  mając na uwadze  fakt, iż na tegoroczną edycję konkursu  nadesłano 6547 zestawów wierszy i opowiadań z 453 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Turcji. Nagrodzone i wyróżnione utwory literackie zostały opublikowane w książce pokonkursowej „Piórem poznaję siebie”      

Czytaj więcej...

Kraina Radości

Czy tegoroczna już XIV  edycja festynu rodzinnego Kraina Radości  mogła nas czymś zaskoczyć? Można by było powiedzieć, że po tylu latach organizowania takiej imprezy wszystko już zostało pokazane  i przedstawione. Nic bardziej mylnego! Talenty podopiecznych szkoły, począwszy od tych najmłodszych skończywszy na najstarszych przyciągają co roku tłumy.

Tegoroczną edycję festynu, zorganizowaną 1 czerwca, jak podkreśliła witająca serdecznie zebranych,  dyrektor szkoły p. Czesława Łabuz, dedykowaliśmy tak rodzicom  jak i  dzieciom z okazji ich święta. Pogodne popołudnie zgromadziło na szkolnym placu licznych gości, którzy docierali do nas całymi rodzinami, nie tylko z Kasinki, ale i z bliższych i dalszych okolic.

Czytaj więcej...

II Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

W czwartek – 29 maja br.  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej, po raz drugi już, gościła młodych wokalistów na Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej. Zainicjowany w szczególnym dla nas czasie – w Roku Tuwima – festiwal młodych językowych talentów wyrażających śpiewem swoje lingwistyczne umiejętności cieszył się wielkim zainteresowaniem.

W dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i IV – VI wzięło udział 46 uczniów ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy, którym towarzyszyli opiekunowie i licznie przybyli rodzice. Gości powitała dyrektor szkoły p. Czesława Łabuz przypominając, iż konkurs organizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mszana Dolna ma na celu  zachęcenie, poprzez zabawę,  do nauki języka angielskiego. Bardzo nas ucieszyła tak duża frekwencja ale godny podziwu był dopiero poziom prezentowanych utworów. Jury w składzie: Małgorzata Jędrysek, Jolanta Pankiewicz, Magdalena Rapacz, Katarzyna Pałgan  miało nie lada trudny orzech do zgryzienia, bo każda kolejna prezentacja artystyczna  dosłownie zwalała z nóg. Zachwytom nad wspaniałą barwą głosu młodych wokalistów, interpretacją utworów, akompaniamentem muzycznym czy też nad oprawą choreograficzną nie było końca – trzeba przyznać, że po niejeden taki talent śmiało mogłaby sięgnąć Eurowizja. Subtelność głosów i urok  polskich wokalistów połączony z zawiłością angielskiej fonetyki oczarował  widownię i skłaniał  do typowania swoich faworytów.  Mieliśmy, jako słuchacze, dylemat nie lada; czy to festiwal piosenki angielskiej czy aby nie… anielskiej?!

Czytaj więcej...

Występ młodej artystki w Mszanie Górnej

2 maja br. w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów trzecich klas szkoły podstawowej, w którym naszą szkołę reprezentowała Gabrysia Masłowiec prezentując wiersz pt. „Wędrówka” Danuty Wawiłow.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni