Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Patronowie Naszych Szkół

 

 

       21 maja 2013 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej odbył się VII Konkurs „Patronowie Naszych Szkół”. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna. Udział w konkursie polegał na zaprezentowaniu wywiadu z patronem lub o patronie szkoły.

 

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika

„My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy…”
– pasowanie na czytelnika

 

Pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki szkolnej na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Dlatego 16.05.2013 r. przed uczniami kl. I otworzyły się drzwi do pięknego kolorowego świata książek. Wychowawczyni pani Jolanta Wójcik przyprowadziła swoich wychowanków do biblioteki i  stwierdziła ,że jej podopieczni są już gotowi zostać prawdziwymi czytelnikami, gdyż znają cały alfabet i potrafią czytać.

Specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna w wykonaniu aktywu bibliotecznego i członków koła historycznego, którzy wcielili się w postacie bajkowe. Były to: wróżki, Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Kopciuszek i inne. Następnie przybyła najważniejsza postać Królowa Biblioteki - Książka .

Czytaj więcej...

Wszyscy czytają Tuwima cd..

Słowa malowane…

Kolejnym gościem, po kwietniowej wizycie Wójta, który wziął udział w akcji „Wszyscy czytają Tuwima” prowadzonej w ramach trwającego Roku Tuwimowskiego był pan Jan Chorągwicki – Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna. Jemu w udziale przypadła interpretacja najbardziej bodaj znanego  tekstu poety; „Lokomotywa”.  
W progach naszej, tętniącej mnogością artystycznych przedsięwzięć, patronackiej szkoły gościa powitała gospodyni -  pani dyrektor Czesława Łabuz.
Pan przewodniczący ujął nas  bezpośredniością  w relacjach z młodymi słuchaczami, którzy zachęceni i ośmieleni zadali mu szereg pytań odnoszących się do jego dziecięcych  wspomnień, zainteresowań i czytelniczych fascynacji.

Czytaj więcej...

Mamy mistrza!Miło nam się pochwalić, że w I Gminnym Konkursie Matematycznym „Łamigłówki mądrej główki” , adresowanym do uczniów klas III szkoły podstawowej, który odbył się 7  maja 2013 r. w Lubomierzu nasz kolega, uczeń klasy III – Piotr Płoskonka zajął I miejsce. Gratulujemy.   Kasinczanską „dwójkę” reprezentowali: Piotr Płoskonka – nasz zwycięzca oraz Marcin Stożek.    

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
22 marca 2018
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało
285 dni