Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Kolędowanie na Glisnym

06 stycznia 2014 roku, w Święto Trzech Króli, zespół regionalny działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odwiedził Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Glisnem. Uczniowie naszej szkoły jak i młodzież gimnazjalna uświetnili śpiewem i grą na instrumentach Mszę Świętą sprawowaną przez ks. prałata Jana Franczaka oraz  rektora kościoła ks. Andrzeja Sawulskiego. Ten dzień wpisuje się w te najbardziej radosne w historii naszych występów. Szczodre przyjęcie przez gospodarza kościoła ks. rektora Andrzeja Sawulskiego oraz mieszkańców Glisnego na zawsze pozostanie miłym wspomnieniem. Wszystkim osobom, które nas przyjęły gorąco dziękujemy i życzymy wiele radości i błogosławieństwa Bożego.

Czytaj więcej...

Koncert finałowy konkursu Julian Tuwim - festiwal wierszy i piosenek

Festiwal wierszy i piosenek Juliana Tuwima dobiegł końca. 16 grudnia 2013 roku w Pałacu Jerzmanowskich przy ul. Górników 27 w Krakowie odbył się Koncert Finałowy Konkursu Julian Tuwim. Kasinkę Małą reprezentowała uczennica klasy III Zuzanna Piwowar. Zuzia wygrała wcześniejsze eliminacje do konkursu i razem z uczniami krakowskich szkół wzięła udział w pięknym i podniosłym Koncercie na cześć Juliana Tuwima. Gratulujemy Zuzi udziału w tak prestiżowym wydarzeniu muzycznym. Jesteśmy dumni, że uczniowie Kasinki Małej błyszczą na krakowskich scenach rozsławiając Kasinkę Małą oraz Imię Szkoły Podstawowej nr 2.

Czytaj więcej...

Wigilia szkolna

W przeddzień przerwy świątecznej cała szkoła spotkała się na uroczystości bożonarodzeniowej, którą rozpoczęły jasełka przygotowane przez uczniów klas starszych pod kierunkiem p. Agnieszki Świerk. Wprowadzeni w radosny nastrój wspaniałym widowiskiem, po wspólnej modlitwie i połamaniu się opłatkiem, któremu towarzyszyły świąteczne życzenia, spożyliśmy przygotowany przez Radę Rodziców wigilijny obiad. Spotkanie zakończył koncert kolęd, które przygotowały zespoły klasowe oraz rozdanie prezentów, czekających na każdego ucznia pod szkolną choinką.

Czytaj więcej...

Uroczystość Nadania Sztandaru

„Szkoło, szkoło, gdy Cię wspominam,

Tęsknota w serce się wgryza,

Oczy mam pełne łez”

/Julian Tuwim/

 

 

Uroczystość Nadania Sztandaru Szkole Podstawowej nr 2
im. Juliana Tuwima w Kasince Małej

 

Dnia 07.12.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej miało miejsce szczególne wydarzenie- Uroczystość Nadania Szkole Sztandaru. Była to dla całej społeczności szkolnej uroczystość bardzo ważna i podniosła. Przygotowywaliśmy się do niej bardzo długo i wszyscy dołożyliśmy starań, aby ten dzień stał się wyjątkowy nie tylko dla nas, ale również dla wszystkich zaproszonych gości. Gościliśmy min.: Księdza Dziekana Marka Wójcika, Księdza Proboszcza Józefa Maciążkę, Księdza Rektora Andrzeja Sawulskiego oraz Księdza Konrada Kozioła. Władze Kuratoryjne reprezentowane były przez Pana Stanisława Szudka - Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu; Władze Gminy  reprezentowane były przez Pana Wójta Bolesława Żabę oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pana Jana Chorągwickiego, a także Radnych z Gminy Mszana Dolna. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: byli dyrektorzy szkoły, emerytowani nauczyciele, dyrektorzy gminnych szkół, byłe przewodniczące Rad Rodziców, rodzice, absolwenci i społeczność lokalna.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor, Tomir, Uniegost
Do końca roku zostało
99 dni