Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Andrzejkowe wróżby i zabawy

W naszej szkole 28.11.2019r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wystrój sali gimnastycznej, który wprowadził pozostałych uczestników w zachwyt. Atrakcjami, które czekały na nas tego dnia - były wróżby przygotowane przez uczniów klas starszych. Dzięki pomocy rodziców nie zabrakło poczęstunku i pysznej waty cukrowej. Najbardziej wyczekiwaną przez uczestników atrakcją tego wieczoru było karaoke, do którego wszyscy chętnie się przyłączyli. Panowała radosna atmosfera. Wszyscy świetnie się bawili!

Czytaj więcej...

IV Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Pamięć w nas wiecznie trwa”

26 listopada zespół wokalno – instrumentalny w składzie: Anna Nawara, Aleksandra Druzgała, Gabriela Drabik, Dominika Cież, Dawid Szczypka, Stanisław Jakubiak wzięli udział w IV Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce. Celem przeglądu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dawnej i współczesnej pieśni patriotycznej, podkreślanie ważnych rocznic historycznych a także kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali utwór „Modlitwa obozowa”.

Podczas przeglądu usłyszano znane, te zapomniane, jak i zupełnie nowe, pieśni i piosenki patriotyczne i żołnierskie, m.in. takie jak: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Szara piechota”, Warszawo ma, „Biały Krzyż”, a także ujmujące za serce: „Szary mundur” czy „Modlitwa obozowa”.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej im. Juliana Tuwima świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. W tym roku przypada wyjątkowa-30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.

Czytaj więcej...

Patriotycznie w Limanowej…

21 listopada 2019 roku w sali widowiskowej Domu Pielgrzyma przy Bazylice MBB w Limanowej odbył się XVIII Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Limanowa. W roku obecnym uczestnicy przygotowali utwory pochodzące z okresu od przewrotu majowego do zakończenia II wojny światowej. Do konkursu zostało zgłoszonych 29 uczestników (zespoły i soliści) w kategorii „pieśń patriotyczna” oraz 32 uczestników w kategorii „poezja patriotyczna”.

O godzinie 9.00 pani dyrektor ZSP nr 1 w Limanowej,  mgr Kazimiera Zięba powitała gości,  uczestników oraz ich opiekunów. Kilka słów do uczestników i opiekunów wygłosił także ksiądz Prałat dr Wiesław Piotrowski, proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.
Po zakończeniu konkursowych przesłuchań uczniowie mogli obejrzeć widowisko słowno – muzyczne pod tytułem „Wolność” przygotowane przez siedmioosobową grupę uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
31 marca 2020
Imieniny obchodzą
Amos, Balbina, Beniamin, Dobromira, Gwidon, Kirył, Korneli, Kornelia
Do końca roku zostało
276 dni