Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Cudownych rodziców mam…

 30 maja przedszkolaki z naszej szkoły świętowały Dzień Mamy i Taty. Przybyłych na tą uroczystość gości serdecznie powitała pani dyrektor Czesława Łabuz. Po ciepłych i wzruszających słowach powitania, dzieci słowem i piosenką wyraziły swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania.

Mali artyści z oddziałów przedszkolnych, którzy przez długi czas wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali się do tego występu, zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Chociaż występy na scenie to dla nich jeszcze nowość, to ich występ zachwycił wszystkich widzów obecnych na Sali.

Czytaj więcej...

Pierwszoklasiści pasowani na czytelników

W czwartek, 30 maja uczniowie klasy 1, którzy nie tak dawno rozpoczęli swoją przygodę z nauką w SP nr 2 w Kasince Małej, zostali przyjęci w szeregi czytelników biblioteki szkolnej. Sztukę pt. „Piraci na Książkolandii” przygotowali uczniowie z klasy IVa, pod kierunkiem wychowawczyni Sylwii Dąbrowy oraz bibliotekarza szkolnego Małgorzaty Knapczyk. W przygotowanie tego ważnego dla edukacji najmłodszych uczniów wydarzenia zaangażowało się wiele osób. Dekorację wykonała siostra Anna Gromada, do prac organizacyjnych włączyła się p. Anna Ostrowska, nad oprawą muzyczną czuwała p. Maria Nowak, pierwszoklasistów przygotowała wychowawczyni Jolanta Wójcik.

Piosenką „Płynie łódź moja” artyści z klasy czwartej wprowadzili zgromadzonych uczniów oraz nauczycieli w klimat przedstawienia. Pierwszoklasiści zostali przeniesieni na wyspę, której próżno szukać na mapie.

Czytaj więcej...

Program Krainy Radości

Program uroczystości:

godz. 14.00 – 15.00

  • Rozpoczęcie XIX festynu Kraina Radości

  • Powitanie przybyłych Gości

  • Program patriotyczny poświęcony 30 rocznicy wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce

godz. 15.00 – 18.00

  • Prezentacje artystyczne w wykonaniu uczniów, dedykowane Rodzicom z okazji ich święta,
  • Występ Orkiestry Dętej „Echo Gór”, pokazy sprzętu strażackiego OSP Kasinka Mała,

    stoiska Koła Gospodyń oraz Zagórzańskich Pasjonatów Stowarzyszenia Rękodzielników,

  • Atrakcje sportowe, loteria fantowa, zjeżdżalnie, kulinaria i pyszności

VII Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „My favourite English song”.

Welcome! Good morning and hello to everybody! Tym powitaniem rozpoczął się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Już po raz siódmy organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej. W tym roku artyści na swoje występy przybyli 21 maja, a udział w konkursie wzięło 61 uczniów z całej gminy. Występującym dzieciom i młodzieży, towarzyszyli zaproszeni goście, nauczyciele, koledzy i rodzice. Konkurs honorowym patronatem objął wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba.

Uczestnicy prezentowali piosenki, które często plasują się na szczycie radiowych list przebojów lub są najbardziej znanymi utworami z filmów lub bajek. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a jury w swojej ocenie uwzględnia dwa podstawowe kryteria, kryterium muzyczne oraz językowe. Oprócz sposobu wykonania oraz aranżacji, niezwykle ważna jest poprawność wymowy, dykcja oraz interpretacja tekstu. Sprawiedliwej oceny uczniów dokonywali specjaliści z zakresu nauczania języka angielskiego: Pani Anna Krzysztofiak, Pani Anna Kawula oraz Pani Bożena Bocheńczak.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
12 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni