Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Kobiety z Wenus, mężczyźni z Marsa- jednak świętujemy tak samo!

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. We wszystkich dziedzinach życia,pracy i nauki spotykamy kobiety. Nie brak ich wśród lekarzy i naukowców, prawników czy nauczycieli. Dlatego także i w naszej szkole tego dnia pamiętano o wszystkich dziewczynkach i kobietach. Pan Mateusz Dąbrowa wraz z uczniami z klasy VI przygotował wspaniały występ artystyczny. Wśród licznych wierszy znalazły się takie, które poprawiły tego dnia każdej z nas humor ale i takie, które przypomniały, że bez kobiet naprawdę byłoby trudno żyć. 

W ósmym dniu marca

na całym świecie

hołd składamy, jak wiecie,

kobiecie.

Czytaj więcej...

NIEZŁOMNI BOHATEROWIE - Żołnierze Wyklęci

2 marca cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w niezwykłej lekcji historii. Pani Maria Fryc wraz z uczniami należącymi do koła historycznego przygotowała poruszający apel dotyczący pamięci Żołnierzy Wyklętych. Padło wiele prawdziwych ale i bolesnych słów, które tylko potwierdziły to jak wielkimi szczęściarzami jesteśmy żyjąc w wolnej Polsce. Jednak musimy pamiętać, że zanim tak się stało wielu ludzi brało udział w krwawych walkach za ojczyznę, przypłacając je często własnym życiem.

Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski  i podporządkowaniu jej Związkowi Radzieckiemu.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”.

Czytaj więcej...

Aktywne ferie!

Mimo 2 tygodni odpoczynku od nauki w naszej szkole nigdy nie ma nudy!

Pani Anna Mrózek-Kotarska zorganizowała dla swoich uczniów warsztaty plastyczne, na których poznawali oni tajniki robienia ozdób i kwiatów z bibuły. Wśród dzieci znaleźli się również i nauczyciele chcący podszkolić swój plastyczny warsztat. Pani Jolanta Franczak i Sylwia Wąchała dzielnie wspierały swoich wychowanków, a przepięknie wykonane kwiaty posłużą ozdobieniu wielkanocnych palm, których produkcja ruszyła już u nas pełną parą.

Oczywiście do Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu, ale już dzisiaj zapraszamy na nasz wielkanocny kiermasz, na którym można będzie zakupić taką pięknie wykonaną palmę i dumnie iść z nią do kościoła w Niedzielę Palmową.

Czytaj więcej...

Karnawale trwaj!

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki wszyscy uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek – 8 lutego.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas I-III, a po południu starszych uczniów klas IV-VII.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, lwy, krokodyle, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła...

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były kółeczka i tańce w parach. Uczniowie oddziałów przedszkolnych swój bal mieli wcześniej, ale również zachwyceni wspaniałą zabawą.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Sobota
18 sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Agapit, Bogusława, Bronisław, Bronisz, Helena, Ilona, Klara, Tworzysława
Do końca roku zostało
136 dni