Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Jesienią w Rabce

24 października, korzystając z wyjątkowo słonecznej aury, klasy młodsze wybrały się na wycieczkę do Rabki. Głównym celem tego „jesiennego wypadu” było obejrzenie spektaklu pt. „Karius i Baktus”, który to idealnie wpisuje się w realizację konkursu „Na sportowo jest zdrowo – szkolny program wychowania zdrowotnego”, do którego planujemy przystąpić oraz do działań naszej palcówki w ramach „Szkoły promującej zdrowie”.

Pełen humoru ale zarazem niosący prozdrowotne przesłanie spektakl był też dla nas swoistym pożegnaniem ze starym pomieszczeniem teatru. Jak zapewnili nas pracownicy, w następnym sezonie, „Rabcio” będzie nas gościł już w nowym gmachu. Obejrzeliśmy przy okazji tę nowoczesną budowlę, niestety tylko z zewnątrz, gdyż wokół trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Cieszy nas ta wiadomość bardzo bowiem tak prestiżowa instytucja kulturalna w „mieście dzieci” zasługuje na godną siedzibę.

Czytaj więcej...

Wycieczka na Szczebel

Dnia 18 października zorganizowana została wycieczka klas IV, Va oraz Vb na Szczebel – jedną z gór naszego pięknego Beskidu Wyspowego. Uczniowie klasy IV, Va i Vb, pod okiem wychowawczyń Pani Grażyny Słowik, Pani Sylwii Dąbrowy i Pani Małgorzaty Łabuz wraz z Panem Mateuszem Dąbrową, wyruszyli autokarem z samego rana, aby dotrzeć na szczyt góry i móc napawać się pięknym widokiem na Kasinkę Małą i okolice. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy u podnóża góry od strony Glisnego gdzie dojechaliśmy autokarem. Spacer na szczyt trwał ponad godzinę, jednak wszyscy dzielnie dali sobie radę i bez żadnych przeszkód dotarli do celu. Na miejscu mieliśmy okazję zobaczyć pomnik poświęcony pamięci Jana Pawła II, a także miejsce skąd startują paralotniarze. Dzięki temu, że pogoda była przepiękna również i widoki, które mogliśmy podziwiać ze szczytu zapierały dech w piersiach, wielu z nas udało się dostrzec naszą szkołę i inne miejsca bliskie naszym sercom. Po wspólnych zabawach, ognisku i licznych zdjęciach wróciliśmy pojedzeni i zadowoleni do szkoły.

Czytaj więcej...

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek2019

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

5-20 października – To wtedy odbył się Europejski Tydzień Kodowania. W tym czasie uczniowie klas IV – VIII wraz z nauczycielką informatyki Panią Grażyną Słowik mieli okazję do sprawdzenia swoich sił i umiejętności w kodowaniu. Dużą popularnością cieszyły się roboty - Photony, które zostały zakupione przez nasza szkołę – uczniowie mieli mnóstwo pomysłów na tworzenie programów, czemu towarzyszyło dużo radości oraz zainteresowania w szczególności ze strony osób, które miały styczność z Photonami pierwszy raz. Uczniowie bardzo chętnie korzystali również z innej formy możliwości kodowania jaką wspólnie wybraliśmy, a było to kodowanie w Minecrafcie na stronie code.org.

Czytaj więcej...

Wycieczka przedszkolaków do kina

Dnia 16.10.2019r. grupy przedszkolne: „Misie”, „Jeże” oraz „Wiewiórki”  wybrały się na wycieczkę do kina „ Śnieżka” w Rabce Zdrój.  Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Angry Birds 2”.

Ta bajkowa opowieść o kolorowych ptakach broniących się przed zemstą króla Świn – Leonarda przeniosła widzów w niesamowite miejsca. Kiedy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego drużyną, tworząc superteam, który ma ocalić ich domy. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni