Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego

Warszawa, 25 kwietnia 2020 r.


Harmonogram egzaminów ósmoklasisty,
maturalnego i zawodowego

 

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminów.

- Zgodnie z zapowiedzią z wyprzedzeniem informujemy o terminach egzaminów. Od samego początku zależało nam na tym, by je przeprowadzić tak, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony w tej sprawie, a z drugiej strony, by przeprowadzić je maksymalnie bezpiecznie. Wierzę, że ten dodatkowy czas, który będą mieli uczniowie na przygotowanie się do egzaminów przełoży się na ich dobre wyniki. Ten wyjątkowy czas, w którym wszyscy jesteśmy dowiódł, że zdaliście egzamin z dojrzałości i wytrwałości. Już dziś życzę wszystkim powodzenia naegzaminach – powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Terminy egzaminów

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Czytaj więcej...

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

Warszawa, 24 kwietnia 2020 roku

 

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

 

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował
o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Drodzy Uczniowie!

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z okazji tego święta Biblioteka szkolna zaprasza do włączenia się w akcję pt. „Wykorzystanie książek podczas kwarantanny w dobie koronawirusa”. Zadanie polega na sfotografowaniu oryginalnych sposobów na  wykorzystanie książek z Waszej domowej biblioteczki. Zdjęcia można przesyłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 07 maja. Po powrocie do szkoły planuję zorganizować podsumowanie akcji w postaci wystawy. Zapraszam do udziału oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich” zamieszczonej na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Biblioteka.

M. Knapczyk

Informacja

Szanowni Rodzice

Zakończyliśmy postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. Zgodnie z harmonogramem czynności oraz obowiązującymi terminami w zakładkach „Rekrutacja do oddziału przedszkolnego „ oraz „Rekrutacja do klasy pierwszej” zostały zamieszczone listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej na rok szkolny 2020/2021.

Dyrektor szkoły – Czesława Łabuz

Dzisiaj jest
Środa
5 sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Cyriak, Emil, Karolin, Maria, Nonna, Oswald, Oswalda, Stanisława
Do końca roku zostało
149 dni