Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Spotkanie z policjantem

9 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Policjantem Panem Adrianem Walczakiem, z uczniami klas szkoły podstawowej i przedszkola na temat: Bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły.

Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, szczególnie uwrażliwił uczniów na korzystanie i zamieszczanie różnych osobistych informacji na portalach społecznościowych. Należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom.

Czytaj więcej...

Witaminowy zawrót głowy

Koniec września to czas na ostatnie już jesienne zbiory w ogrodzie warzywnym. Realizacja „Programu dla szkół” czyli bezpłatnego spożywania w szkole produktów mlecznych, warzyw i owoców nakłada na nauczycieli obowiązek realizacji zadań towarzyszących, których celem jest promocja spożywania zdrowej żywności, a takimi warzywa i owoce są niewątpliwie.

27 września klasa trzecia udała się na wycieczkę do ogrodu państwa Słońskich. Po przekroczeniu ogrodowej furtki naszym oczom ukazał się prawdziwy owocowo – warzywny skarbiec. Czegóż tu nie było! Kapusta w czterech odsłonach: czerwona, włoska, brukselka i biała. Tylko skąd nazwa biała dla zielonej główki? – pyta Tomek.

Mickiewicz w Panu Tadeuszu widać też miał dylemat skoro wplótł w swój poemat zdanie:

Tu kapusta, sędziwe schylając łysiny,

Siedzi i zda się dumać o losach jarzyny;

Czytaj więcej...

Dzień Przedszkolaka

Dnia 28 września 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej obchodziły Dzień Przedszkolaka. To był wyjątkowy czas. Już o godzinie 9.00przedszkolaki z wszystkich grup spotkały się na sali gimnastycznej, która została specjalnie przygotowana do tej uroczystości i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania hymnu przedszkolaka.

Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach prowadzonych przez pana Mariusza – dziecięcego animatora, którego gościliśmy w naszym przedszkolu z inicjatywy naszej Pani Dyrektor mgr Czesławy Łabuz.

Czytaj więcej...

Grzybobranie.

Obecny rok szkolny obfituje w naszej placówce w bogactwo działań innowacyjnych. Jednym z nich jest działanie pn. „Pan Tadeusz” – przewodnikiem po historii, tradycjach i przyrodzie mojej wsi, które realizowane będzie w klasie 3. Marzeniem autorki jest pomóc uczniom odkryć Kasinkę jako miejsce tajemnicze i bogate kulturowo i przyrodniczo. Wsparciem tej edukacyjnej wędrówki po rodzinnej wsi będzie „Pan Tadeusz” – książka niezwykła – być może ostatnia, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy.

Założeniem planowanej innowacji są działania edukacyjne łączące historię i współczesność. Autorka zaplanowała wykorzystanie „Pana Tadeusza” jako tekstu dawnego, ale inspirującego nowoczesne postrzeganie i myślenie o tradycji, patriotyzmie, tożsamości kulturowej i przyrodniczych walorach Kasinki Małej.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
19 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli
Do końca roku zostało
316 dni