Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wycieczka na Lubogoszcz

Dnia 24.06.2014 r. uczniowie z klas IV i V pod opieką wychowawczyń pani  Marii Fryc i  Anny Kołodziejczyk,  pana  Mateusza Dąbrowy oraz rodziców dzieci z klasy IV,  udali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na pobliską górę Lubogoszcz. Góra ta wznosi się ponad miejscowościami: Mszana Dolna, Kasinka Mała i Kasina Wielka.  Ma  długi grzbiet, w którym w kierunku od zachodu posiada dwa wierzchołki: Lubogoszcz Zachodni (o wysokości 952 lub 936 m) i najwyższy wschodni Lubogoszcz (968 m). Pomiędzy nimi znajduje się grzbiet zwany Kozią Brodą. W bocznym grzbiecie (oddalonym na wschód), można wyróżnić także niższy wierzchołek o wysokości 766 m. Na niektórych mapach jest on zaznaczany jako Zapadlisko, na innych grzbiet ten ma nazwę Zapadliska (źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lubogoszcz_(Beskid_Wyspowy).

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika bibioteki szkolnej

Wyjątkowo w tym roku, pod jego koniec prawie, odbyło się  pasowanie uczniów klasy I na czytelników szkolnej biblioteki.  Na odstępstwo od utartych reguł pozwoliła sytuacja, która chyba w historii naszej szkoły zdarzyła się po raz pierwszy. Otóż już na początku roku szkolnego  równo połowa klasy czytała  teksty w tak doskonałym stylu, iż  niejako „z marszu” zaczęła korzystać ze szkolnego księgozbioru. Wielka to zasługa samych uczniów, inspirującej roli rodziców i wychowawcy oddziału przedszkolnego p. Renaty Szczypki. Tę doskonałą technikę i wzorową interpretację tekstów literackich z dumą wykorzystywała wychowawczyni podczas publicznych prezentacji klasy: na szkolnych przedstawieniach oraz na imprezach środowiskowych. Najpełniej jednak zdolności młodych czytelników wykorzystywane były  podczas cyklu zajęć  organizowanych w ramach Planu współpracy oddziałów przedszkolnych z klasą I.  

Czytaj więcej...

Realizacja programu "Owoce w szkole" w roku szkolnym 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klas I – III kontynuowali  udział w programie pod nazwą „Owoce w szkole”, który został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania owoców i warzyw. Głównymi celami programu są trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach. Program „Owoce w szkole” jest jednym z narzędzi dostępnych dla szkół, dzięki któremu mogą kształtować i rozwijać prozdrowotną edukację najmłodszych uczniów oraz w rzeczywisty sposób wpływać na ich dietę i jest spójny z treściami podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej. Realizowany projekt wzbogaca program nauczania wymienionych wyżej obszarów edukacyjnych o treści związane z odpowiednim odżywianiem się – ze szczególnym uwzględnieniem regularnego spożywania warzyw i owoców.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu Szkolnego

Pełni energii i entuzjazmu po artystycznych szaleństwach Krainy Radości  świętowaliśmy we wtorek, 3 czerwca, Dzień Sportu Szkolnego.

Grupy wiekowe wraz z opiekunami zaplanowały szereg ruchowych atrakcji. Na Orliku, placu zabaw, boisku przyszkolnym i na sali gimnastycznej w atmosferze fair – play toczyły się sportowe rozgrywki i zabawy. Nie zawiodła nas też pogoda dlatego biwakowaliśmy  na świeżym powietrzu z apetytem pałaszując kiełbaski, lody i napoje zafundowane przez niezawodną  Radę Rodziców.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni