Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Policjanci w szkole

Bezpieczny przedszkolak – Spotkanie z policjantami

     Od pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu realizowana jest tematyka związana z szeroko rozumianym bezpieczeństwem - w przedszkolu, domu, na ulicy, w różnych sytuacjach z życia codziennego. Dążymy do tego, aby nasze przedszkolaki świadome były czyhających wokół zagrożeń, ale przede wszystkim wiedziały, jak ich unikać oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. W tym celu realizowane były różne pogadanki, pokazy, spacery… Jednak jest jedna osoba, która wie o bezpieczeństwie najwięcej… policjant! Dlatego też 18 czerwca gościliśmy przedstawicieli Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej – p. aspirant Annę Pękała i p. sierżanta Krzysztofa Kawulę, którzy dopełnili wiedzę, jaką do tej pory posiadły nasze przedszkolaki.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Poetką

Krajobraz Poezji Kasinczańskich

16 czerwca br. w ramach realizacji przedsięwzięć związanych z Rokiem Tuwima klasy I – III spotkały się z p. Anną Cież  - miejscową poetką ludową.  Pani Ania recytowała nam swoje wiersze, które wzbudziły zachwyt  i uśmiech na twarzach młodych słuchaczy. Bardzo podobały się także  opowiadania: „Przygoda Paulinki” i „Przyjazd papieża” – utwory niezwykle interesujące, bowiem wszystkie użyte do ich napisania wyrazy zaczynały się na literę „p”.  Tematyka prezentowanych  wierszy zainteresowała dzieci i skłoniła do zadawania pytań, które dotyczyły samej poetki; jej wspomnień z dzieciństwa, zainteresowań oraz tajników warsztatu literackiego.

Czytaj więcej...

Lekcja w innej odsłonie

„Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”    Ezop

 

                13.06.2013r. klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Juliana Tuwima w Kasince Małej gościła na swych zajęciach rodziców. Tematem obserwowanych przez nich zajęć była ocena postępowania głównej bohaterki lektury Miry Jaworczakowej pt. „Oto jest Kasia”.

                Sala lekcyjna przekształciła się w salę sądową, na której odbywał się proces sądowy dotyczący postępowania Kasi. Rodzice wcielili się w rolę sędziów, którzy po wysłuchaniu  oskarżyciela, obrońcy, powołanych świadków (bohaterów lektury), a także samej oskarżonej Kasi ( w rolę której doskonale wcieliła się Natalka Cież) wydali wyrok.

Czytaj więcej...

Cała Małopolska słucha Tuwima

Dzieci przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej razem z Radiem Kraków słuchają wierszy Tuwima.

           Rok 2013, jak wszyscy zapewne wiedzą, został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Fakt ten stał się dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej, noszącej imię właśnie Tuwima, wielkim wyzwaniem. Podjęte zostały rozmaite działania mające na celu promowanie i pogłębianie wiedzy na temat Patrona Szkoły.

Również i oddziały przedszkolne dzieci 4,5 i 6- letnich wraz z wychowawczyniami: Panią Danutą Kołodziej i Renatą Szczypką postanowiły włączyć się w aktywne poznawanie twórczości tego jakże znakomitego poety. O tym, że dzieci przedszkolne znakomicie znają wiersze Tuwima już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać. Jednak akcja „ Cała Małopolska słucha Tuwima” zorganizowana przez Radio Kraków stała się okazją do ciekawego i oryginalnego spotkania ze znanymi już utworami.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
22 marca 2018
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało
285 dni