Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Stypendia naukowe dla najzdolniejszych

 

„Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym.

Puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu, 

kłosy pełne ziarna w pokorze chylą się ku ziemi.”

Te piękne słowa Erskine P. Caldwella zadedykowane były dzieciom i młodzieży, którzy zakończyli kolejny pracowity szkolny rok. Najzdolniejszym z nich podczas XLVIII zwyczajnej Sesji Rady Gminy Mszana Dolna w dniu 30 czerwca br. wręczone zostały listy gratulacyjne i stypendia.

Wójt Bolesław Żaba gratulując wyróżnionym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom podkreślił: Mam świadomość, jak wiele wysiłku, wyrzeczeń i poświecenia ponadwymiarowego czasu pracy wymaga nauka oraz przygotowanie się do konkursów, które są sprawdzianem wiedzy i umiejętności znacznie wykraczającej poza program nauczania. Za każdym razem, gdy jesteśmy świadkami takich wydarzeń rozpiera nas duma. Dziękuję za dobre imię, które przynosicie  naszej Małej Ojczyźnie. Życzę dalszego rozwoju Waszych  pasji, wielu sukcesów na niwie nauki oraz wszelkiej pomyślności w życiu szkolnym i osobistym.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego

Pracowity rok szkolny za nami. Podobnie jak wspomnieniem są już wielkie wydarzenia: poświęcenie sztandaru, ewaluacja zewnętrzna czy sprawdzian po klasie VI. Dziś podczas mszy świętej  sprawowanej przez ks. proboszcza Józefa  Maciążkę dziękowaliśmy Bogu za wszystkie łaski, które były naszym udziałem.  Wyrazy wdzięczności skierowaliśmy również na ręce księdza proboszcza obchodzącego w tym roku jubileusz 40 – lecia kapłaństwa ciesząc się z jego obecności wśród nas i wspieraniu naszych szkolnych inicjatyw. Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami klas wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, za wysoką frekwencje, za doskonałe czytelnictwo, a także za osiągnięcia sportowe. W piątkowe, deszczem zapłakane przedpołudnie uroniliśmy także niejedną łezkę żegnając odchodzącą na emeryturę P. Zosię Górni – wieloletniego pracownika i przede wszystkim dobrego ducha tej szkoły. Pracę w radzie Rodziców zakończyła jej przewodnicząca, p. Danuta Perz – również jej dziękowaliśmy za pełną oddania pracę na rzecz naszej społeczności.Na zakończenie tej pełnej wzruszających chwil uroczystości Pani Dyrektor wykorzystując okazję do podsumowania całorocznej pracy skierowała pod adresem wszystkich wyrazy wdzięczności za podejmowane starania:

Czytaj więcej...

Pożegnanie klasy VI

W czwartek 26 czerwca br odbyło się  pożegnanie klasy VI. Jutrzejsi absolwenci zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Wioletty Kowalczyk. Szóstoklasistom zaś w rewanżu ich młodsi koledzy zadedykowali wiele ciepłych słów i pamiątkowe upominki. W dalszej części spotkania dyrektor szkoły p. Czesława Łabuz i wychowawczyni wręczyły nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu,  frekwencji i czytelnictwie. Listami gratulacyjnymi szkoła wyraziła wdzięczność rodzicom z takim zaangażowaniem wspierających i motywujących swoje pociechy. Na ręce zaś rodziców aktywnie uczestniczących w życiu placówki i wspierających jej przedsięwzięcia swoją pracą zostały złożone podziękowania. Ze swej strony rodzice absolwentów przekazali dar, który jak się wyrazili będzie z pewnością  z pożytkiem wykorzystany na cele szkolne. Uroczystość zakończył uroczysty obiad ufundowany przez rodziców oraz pożegnalna dyskoteka.

Czytaj więcej...

Wycieczka przedszkolaków do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu

25 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 5 i 6 - latków wraz z wychowawczyniami, wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu.  Wioski Indiańskie są od pewnego czasu celem wyjazdów rodzinnych i szkolnych. Miejscem, w którym  dzieci mogą stać się wojownikami, wodzami i gdzie strzelanie z łuku jest obowiązkową atrakcją. Podczas pobytu w wiosce, wiele dowiedzieliśmy się o zwyczajach i tradycjach panujących wśród Indian, zwiedzaliśmy różne namioty (tipi), braliśmy udział w grach i zabawach, strzelaliśmy z łuku, nadawaliśmy swoim grupom indiańskie imiona, pokonywaliśmy indiański tor przeszkód a także wzięliśmy udział w warsztatach  muzycznych, na których zaprezentowano wiele instrumentów etnicznych z różnych stron świata:  indiański bęben, aborygeńskie didgeridoo, afrykańskie bębny, patyki deszczowe...itp. Nauczyliśmy się indiańskiej piosenki, którą nuciliśmy w drodze powrotnej. Zabawa pośród prawdziwych tipi i totemów była dla nas prawdziwą przygodą, którą będziemy mile wspominać.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni