Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Fizyka wszędzie styka

 

W tamtym tygodniu w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja fizyki pt. „Fizyka wszędzie styka”. Gościliśmy Grupę Zaelektyzowanych, która pokazała nam niezwykłe eksperymenty z fizyki i chemii. Prowadzący wzbudzili ogromne zainteresowanie uczniów, pokazując różne zabawy z gazami (ciekłym azotem, helem czy wodorem). Podczas doświadczeń mogliśmy zaobserwować, jak hel wpływa na zmianę głosu lub w jaki sposób powstaje chmura. Fizycy zakończyli nasze spotkanie, pokazując powstawanie wybuchu. Wszyscy zgromadzeni byli pod wielkim wrażeniem. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym programie. Prosimy o więcej takich lekcji.

Czytaj więcej...

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Dzień 8 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, obchodziliśmy bowiem Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana można było odczuć patriotyczną atmosferę. Wszyscy uczniowie mieli symboliczne biało – czerwone kotyliony.

Uroczysty apel rozpoczął się 11:00 od krótkiego przemówienia Pani Dyrektor. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała wspólnie hymn. Następnie głos przejęła klasa VIII, która pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Anny Kołodziejczyk przygotowała akademię na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w skrócie zaprezentowali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości. Klasa VIII położyła nacisk na uświadomienie kolegom i koleżankom, że w czasie 123 lat niewoli Polacy nie utracili ducha walki i niejednokrotnie oddawali życie w walce za ojczyznę. Uzupełnieniem tej wyjątkowej lekcji historii były pieśni patriotyczne m.in. „Marsz I Brygady”, „Rota”. Po skończonej akademii uczniowie klasy VIII odebrali zasłużone brawa.

Czytaj więcej...

Zawsze w pamięci

 ,,ZAWSZE W PAMIĘCI’’

 Jak co roku pierwszy listopada to czas zadumy wspomnień i modlitwy.

Wspólnie z uczniami minutą ciszy i skupienia rozpoczęliśmy apel z okazji Wszystkich świętych.

 W wierszach, pieśniach oraz słowach chcieliśmy przypomnieć jak ważna dla każdego katolika jest pamięć, o tych którzy odeszli do wieczności. W te dni szczególnie modlimy się za spokój ich dusz.   Porządkujemy nie tylko groby swoich bliskich, ale i także mogiły poległych żołnierzy , mogiły opuszczone i zapomniane. Niech pamięć o nich trwa zawsze. A modlitwa wieczny odpoczynek będzie dla nich darem naszego serca, dobrym uczynkiem i powinnością. Apel zakończyliśmy wspólną modlitwą. 

Czytaj więcej...

Szkoła pamięta

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie się w przyszłość”

Jan Paweł II

Szkoła pamięta …

Październik rozpalił w naszej szkole światełka inicjatyw związanych  z przystąpieniem do ogłoszonej przez MEN akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, o ludziach związanych z historią naszego kraju, regionu oraz najbliższej nam, naszej wiejskiej społeczności.

Pamięć tę rozbudzaliśmy i ożywialiśmy poprzez uczestnictwo w licznych wycieczkach; m.in. podróże  „śladami historii”  na Kopiec Kościuszki w Krakowie, piesze rajdy Szlakami Papieskimi na Szczebel i Lubogoszcz, przybliżającymi  nam postać Wielkiego Polaka i jego myśl, że „każde pokolenie powinno zdawać sobie sprawę, iż wolność nie polega na tym, żeby robić, co nam się żywnie podoba, ale na prawie robienia tego, co należy”

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni