Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wycieczka klas czwartych do Tatrzańskiego Parku Narodowego

12 czerwca 2019 roku, ten dzień uczniowie klasy IVa i IVb wraz z wychowawcami - Panią Małgorzatą Łabuz, Panią Sylwią Dąbrową oraz Siostrą Anną Gromadą długo będą wspominać, ponieważ właśnie wtedy odbyła się krajoznawczo – turystyczna wycieczka do Zakopanego.

Dzieci zauroczone pięknem krajobrazu tatrzańskiego spacerowały szlakami i oddychały świeżym powietrzem. Przewodnik opowiadał im o osobliwościachprzyrody tatrzańskiej. Większość uczniów po raz pierwszy wyjechała kolejką na Gubałówkę i podziwiała piękne widoki. Kolejnym ważnym elementem wycieczki była wędrówka na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówce. Tam uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej w rocznicę I Komunii Świętej i aktywnie włączyli się w oprawę liturgiczną.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

W dniu 10.06.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z pracownikami KRUS w ramach przeprowadzonego konkursu ,,Maszyna  pracuje a dziecko obserwuje”. Celem konkursu było:

- promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;
- popularyzowanie „wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły. Uczennica oddziału przedszkolnego Lena Nawara zdobyła II miejsce w etapie regionalnym, w I grupie wiekowej (klasy 0-3). Wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Sarek kl. II , Aleksandra Druzgała kl. V,

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny „Kraina Radości”

Tegoroczny festyn odbył się 2 czerwca w piękną i słoneczną niedzielę. Dzięki tak wspaniałej pogodzie, na naszej uroczystości pojawiło się bardzo wielu gości. Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Pani Sołtys Helena Kania, Radna Gminy Pani Aleksandra Kania oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Dziedzic.

Festyn rozpoczął się oficjalnym przywitaniem wszystkich zgromadzonych przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz. Zaprosiła ona wszystkich obecnych do wysłuchania i obejrzenia przygotowanych przez naszych uczniów przedstawień, występów muzycznych oraz tanecznych.

Program rozpoczął się wystąpieniem najstarszych uczniów naszej szkoły, które dotyczyło 30 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Ósmoklasiści, recytując wiersze i śpiewając piosenki, przypomnieli nam o tym, jak ważne były wydarzenia ówczesnych lat. W tej oficjalnej części programu wspierali ich uczniowie klas IV, którzy zatańczyli tańce narodowe.

Czytaj więcej...

Na majowej łące.

Wydawało się, że deszczowy maj odebrał nam możliwości wielu wycieczek. Dlatego z radością powitaliśmy słoneczne dni by wyruszyć poza szkolną salę i móc realizować założone w ramach prowadzonej innowacji cele. Po odwiedzeniu leśnych zakamarków znanych nam z jesiennych wypadów, tym razem udaliśmy się na łąkę by o jej bogactwie usłyszeć z ust Pana Andrzeja Słońskiego; znawcą i miłośnika ziół. Najlepszym sprawozdaniem z tej wycieczki niech będą opisy samych uczestników.

Piękna majowa pogoda zachęciła nas do pieszej wędrówki po naszej urokliwej miejscowości. 27 maja wybraliśmy się z naszą wychowawczynią do gospodarstwa Państwa Słońskich, którzy mieszkają na osiedlu Szczypki.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
12 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni