Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Przedszkola otwarte od 6 maja br.

Q & A

Przedszkola otwarte od 6 maja br.

 

 Którzy rodzice będą mogli posłać swoje dzieci do przedszkola?

Apelujemy do samorządów, by z placówek w pierwszej kolejności mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Warto, aby pierwszeństwo uzyskały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Co powinien wiedzieć rodzic przed posłaniem dziecka do przedszkola?

Najważniejsze jest to, aby dziecko było zdrowe – bez objawów chorobowych.

To stała zasada, o której zawsze należy pamiętać.

Przypomnij swojemu dziecku podstawowe zasady higieny. Zwróć uwagę na: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować. Twoje dziecko uczy się przez obserwację.

Wytłumacz również dziecku, aby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.

Kiedy i komu muszę zgłosić, że moje dziecko przyjdzie do przedszkola?

Czytaj więcej...

DZIEŃ ZIEMI 2020

W tym roku mieszkańcom Ziemi przyszło się zmierzyć z nowymi realiami. Dotknęło to zarówno dorosłych jak uczniów naszej szkoły. Wiele rzeczy się zmieniło, od życia każdego z nas po funkcjonowanie całego Świata. Jednak pomimo przeciwności nasi fantastyczni uczniowie nie zapomnieli o tym pięknym dniu i pokazali jak ważna jest dla nich troska o naszą wspólna Planetę. W swoich domach przygotowali prace, które są źródłem nadziei na to, że dbanie o Ziemię jest dla nich naprawdę ważną sprawą.

Ponadto uczniowie starszych klas 7 i 8 uczestniczyli online w projekcie : Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu, gdzie razem z uczniami z całej Polski mogli wziąć udział w wideoczacie z Panem ministrem Michałem Kurtyką i w warsztatach online dotyczących tematyki globalnego ocieplenia i produkcji prądu.

Czytaj więcej...

Potrzeby serca i tradycji

Przed świętami uczniowie naszej szkoły na lekcji plastyki przygotowywali tradycyjne zagórzańskie palmy wielkanocne według tradycji naszego regionu.

Prace nad palmami rozpoczęły się już w czasie ferii zimowych, kiedy nauczycielka plastyki Urszula Rapacz zorganizowała zajęcia z bibułkarstwa podczas których uczniowie poznawali arkana tworzenia tradycyjnych zagórzańskich kwiatów z bibuły.

Kwiaty umocowane na witkach wierzbowych wykonane z bibuły, krepiny i przyozdobione wstążkami miały uświetnić coroczny kiermasz wielkanocny organizowany przy Kościele Parafialnym w Kasince Małej przez naszą szkołę.

Jednak ze względu na ograniczenia spowodowane COVIT-19 kiermasz nie mógł się odbyć, jednak z inicjatywy mieszkańców i księdza postanowiono mimo przeciwności poświęcić wszystkie palmy. W Niedziele Palmową Palmy zostały wystawione na zewnątrz domów a ksiądz przejeżdżając obok święcił "zagórzańskie piękności".

Czytaj więcej...

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego

Warszawa, 25 kwietnia 2020 r.


Harmonogram egzaminów ósmoklasisty,
maturalnego i zawodowego

 

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminów.

- Zgodnie z zapowiedzią z wyprzedzeniem informujemy o terminach egzaminów. Od samego początku zależało nam na tym, by je przeprowadzić tak, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony w tej sprawie, a z drugiej strony, by przeprowadzić je maksymalnie bezpiecznie. Wierzę, że ten dodatkowy czas, który będą mieli uczniowie na przygotowanie się do egzaminów przełoży się na ich dobre wyniki. Ten wyjątkowy czas, w którym wszyscy jesteśmy dowiódł, że zdaliście egzamin z dojrzałości i wytrwałości. Już dziś życzę wszystkim powodzenia naegzaminach – powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Terminy egzaminów

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
3 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Konstantyn, Laurencjusz, Wawrzyniec, Laurentyn, Laurentyna, Leszek, Paula, Tamara
Do końca roku zostało
212 dni