Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Sady „zimnych ogrodników” widziane oczami pierwszoklasistów.

 

Za sprawą ożywczego deszczu rozkwitła wokół nas wiosna i choć „zimni ogrodnicy” i ”zimna Zośka” trochę ostudzili temperaturę, to trzeba przyznać, że taki to już ich odwieczny przywilej, który potwierdzają znane od stuleci przysłowia:

  • Pankracy, Serwacy, Bonifacy chłodem się znaczą i zwykle płaczą.

  • Pankracy, Serwacy i Bonifacy - źli na ogrody chłopacy.

  • Majowa Zofija bzy nam porozwija.

Zachowana w przysłowiach ludowa mądrość świadczy o wnikliwej obserwacji pogody przez naszych przodków. Zachęcam przy tej okazji do poznawania znaczenia przysłów; powiedzeń może rzadziej stosowanych w mowie dzisiejszej młodzieży ale  przez starszych chętnie używanych w różnych okolicznościach życia.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA MAJOWE W KLASIE III.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą przygotowali galerię prac plastycznych z okazji pięknych świąt majowych. Może się zainspirujecie i spróbujecie wykonać podobne w domu?

Maj to miesiąc radości, bogaty w ważne dla każdego Polaka wydarzenia. Święta majowe, 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły budzą w nas niezwykle emocje. To wspaniały czas na przybliżenie uczniom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Klasa III na zajęciach zdalnych omawiała temat „Demokracja- ważne słowo”. Uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć poświęconych „Umajonym świętom”. Podsumowaniem całotygodniowej przygody z treściami patriotycznymi było wykonanie pracy technicznej „Witaj maj, trzeci maj! – patriotyczny bukiet”.

Wzbudzenie u uczniów zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć prac plastyczno – technicznych w wykonaniu uczniów klasy III.

Czytaj więcej...

KARTKA DLA MEDYKA

Niedawno autorki bloga: z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku – Z. Czechowska i J. Majkowska zachęciły w sieci  do udziału w akcji: „Kartka dla Medyka”, która ma być w założeniu formą podziękowania dla personelu medycznego. Uczniowie naszej szkoły, zmotywowani apelem szkolnego pedagoga – p. Jolanty Franczak odpowiedzieli ochoczo na to wezwanie  i przesłali szereg prac, które są najszczerszym podziękowaniem płynącym z głębi dziecięcych serc dla wszystkich, którzy walczą na  pierwszej linii z koronawirusem.

Niech te plastyczne prace – laurki będą również uzupełnieniem podziękowań, które rokrocznie kierujemy pod adresem wszystkich służb ratunkowych, które roztaczają opiekę nad naszym bezpieczeństwem; personel medyczny, ratownicy, strażacy, policja,  a ostatnio także handlowcy, którzy w tej zmienionej rzeczywistości zapewniają nam bezpieczne zakupy.

Wszystkim bohaterom służącym nam codziennie pomocą i wsparciem  życzymy siły  i  wytrwałości w walce z niewidzialnym wrogiem.

Czytaj więcej...

Zdo(a)lni ekologiczni

Kwietniowe obchody Dnia Ziemi znalazły odbicie w prowadzonych przez klasy młodsze przedsięwzięciach. Oprócz tematyki realizowanej w obszarze edukacji polonistycznej, przyrodniczej i społecznej młodzi artyści z klasy 1, którym troska o środowisko nie jest obca, stworzyli projekty ekozabawek . Wykorzystali w tym celu odpady z papieru i plastiku.

Z dumą podziwiałam wytwory ich działalności. Pomysłowość, precyzja wykonania i przede wszystkim kreatywność młodych ekoartystów zasługuje na szczególną pochwałę. Nie można oprzeć się pokusie stwierdzenia, że niejedna z tych zabawek mogłaby trafić na sklepowe półki i znalazłaby szereg nabywców gwarantując świetna zabawę. Młodzi! – wszystko jeszcze przed Wami! Pierwszoklasiści czynnie włączyli się w proces segregacji śmieci, których odbiór był zbieżny z datą Dnia Ziemi. Myślę, że zaangażowanie w ten proces jest najlepszą drogą do stania się ekspertem w tematyce recyklingu. To dla siebie bowiem i dla następnych pokoleń walczymy o czystą planetę. Bo to jaka będzie przyszłość decyduje się tu i teraz!

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
5 sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Cyriak, Emil, Karolin, Maria, Nonna, Oswald, Oswalda, Stanisława
Do końca roku zostało
149 dni