Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Październikowe spotkania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Od 18 lat w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Aby uczcić to święto szkolna biblioteka stała się miejscem odwiedzin i zamieniła w dużą czytelnię. Honorowymi gośćmi stali się uczniowie klasy I wraz z wychowawcą p. E. Jakubiak. Podczas spotkania pierwszaki dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak należy się z nimi obchodzić. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem wypożyczalni i czytelni. Zaprezentowane zostały różne rodzaje książek oraz czasopism dla najmłodszych. Pierwszaki z zaciekawieniem zwiedzali pomieszczenie biblioteki, przyglądając się regałom książkowym zadawali mnóstwo pytań. Tego dnia, każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książeczkę. Na zakończenie tej wizyty odczytane zostały wybrane wiersze Julian Tuwima i wręczone pamiątkowe zakładki. Z II klasą mieliśmy przyjemność wysłuchać „Przygód Gangu Słodziaków”.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

„Rok szkolny 2019/2020 uważam za rozpoczęty!” – tymi słowami Pani Dyrektor Czesława Łabuz, 2 września rozpoczęła nowy rok szkolny. Po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się na naszej sali gimnastycznej w gronie przyjaciół, którzy wrócili z odpoczynku pełni energii oraz motywacji do sumiennej pracy.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz Dominik Popielarczyk. Następnie uczniowie klasy Va oraz Vb, których przygotowały wychowawczynie Pani Małgorzata Łabuz oraz Pani Sylwia Dąbrowa, zaprezentowali program artystyczny. Uroczystość - śpiewem oraz grą na instrumentach - uświetnił szkolny chór, który prowadzi Pani Małgorzata Jędrysek. Uczniowie słowami wierszy oraz piosenek pożegnali letni czas wypoczynku i przywitali nowy rok szkolny. Nie zapomnieli oni również o wspomnieniu ważnej daty - 1 września 1939 roku. Przekazując nam tę lekcję historii, pokazali min. jak mogłaby wyglądać nauka w tamtych trudnych dla naszych rodaków czasach.

Czytaj więcej...

Zajęcia adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które niebawem dołączą do naszej przedszkolnej gromadki wraz rodzicami na zajęcia adaptacyjne organizowane w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej w dniach 19-20.08.2019 r. w godzinach 9 00 – 1030.

Natomiast 21.08.2019 r. zapraszamy rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola na spotkanie z wychowawcą w celu ustalenia spraw organizacyjnych.

Niech żyją wakacje!

19 czerwca 2019 roku społeczność naszej szkoły zakończyła rok szkolny 2018/2019 i radośnie powitała wakacje. Zanim jednak wszyscy wyruszyli na zasłużony odpoczynek, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz. Następnie wzięliśmy udział w Mszy Świętej, którą odprawił dla nas ksiądz proboszcz Tadeusz Dziedzic.

Tegoroczne zakończenie roku dostarczało nam wielu wzruszeń, gdyż był to czas pożegnania z naszymi absolwentami oraz kilkoma pracownikami naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za wysiłek, podejmowany na rzecz naszej szkoły oraz serce i oddanie w pracy, która kształtuje i wychowuje młode pokolenia.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
12 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni