Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Kocham Cię Mamo, Kocham Cię Tato!

W naszej szkole 7 czerwca 2018 roku odbyła się przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupy w składzie Zajączki, Misie i Wiewiórki przygotowane przez swoje Panie Sylwię Wąchałę, Barbarę Chorągwicką i Dorotę Stożek, zaprezentowały swoje programy taneczno – wokalno - recytatorskie.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. 

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. 

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Czytaj więcej...

Programy profilaktyczne realizowane w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

Nasza Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 realizowała we współpracy ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Limanowej programy profilaktyczne:

Czyste powietrze wokół nas” adresowany dla dzieci 5,6 letnich

Nie pal przy mnie proszę” adresowany dla uczniów klas I – III

Znajdź właściwe rozwiązanie” adresowany dla uczniów klas IV- VII

Trzymaj formę” adresowany dla uczniów klas IV- VII

 Walka z nałogiem palenia papierosów jest bardzo trudna, trzeba więc uczynić wszystko co możliwe, aby przez odpowiednią profilaktykę ustrzec przed nim dzieci. Do podstawowych metod wychowania antytytoniowego należy dawanie właściwego przykładu, który działa na wszystkie strony psychiki dziecka, w celu skłonienia go do chęci upodobnienia się do osoby niepalącej. Widzimy więc jak ważną i potrzebną jest edukacja antynikotynowa od najmłodszych lat. 

Czytaj więcej...

Góralskie cytanie

 

Dnia 5 czerwca 2018 r. odbyło się uroczysta Gala Finałowa Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej. Aula Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu zgromadziła młodych górali – dzieci i młodzież reprezentującą cztery regiony Podtatrza: Podhale, Orawę, Spisz i Ziemię Zagórzańską oraz wszystkich tych, którzy poprzez działalność edukacyjną i wychowawczą troszczą się o przekazywanie dziedzictwa kulturowego regionu przyszłym pokoleniom. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Natasza Strug z klasy 6, którą przygotowała Pani Paulina Gibadło i Pani Jolanta Franczak.

O wzrastającej popularności Konkursu świadczy fakt, iż w etapie rejonowym w części czytelniczej i plastycznej uczestniczyło blisko 500 uczniów ze 100 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego i limanowskiego. Wzajemnej integracji, jak również poznawaniu odmienności gwary, śpiewu, tańca, stroju, sprzyjały występy laureatów oraz zespołów regionalnych.

Czytaj więcej...

EuroWeek- kasinczańskie szkoły na warsztatach językowych

Uczniowie trzech szkół podstawowych z Kasinki Małej, tj. Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z nauczycielkami języka angielskiego – p. Katarzyną Nawarą, p. Anną Kołodziejczyk, p. Anną Kawulą oraz opiekunami p. Sylwią Wąchała i p. Magdaleną Mila wzięli udział w 5-dniowych warsztatach językowych na Ziemi Kłodzkiej w dniach 29.05-02.06.2018 r. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Peru, Etiopii, Indonezji, Dominikany, Ukrainy, Austrii, Hiszpanii, Włoch, Serbii, Gruzji i Japonii.

EuroWeek jest programem edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego, uczy wielokulturowości i rozwija kreatywność. Wolontariusze w ciekawy sposób zaprezentowali uczniom naszych szkół kulturę, historię, a także tradycje krajów, w których mieszkają. Uczniowie brali udział w różnorodnych formach pracy grupowej, np. debacie oksfordzkiej, konferencji prasowej, energizerze, talent show. Ponadto podczas ćwiczeń praktycznych nakręcili krótkie filmiki w języku angielskim, odgrywali różne scenki, a także śpiewali piosenki anglojęzyczne.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
24 października 2018
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało
69 dni