Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Kwiatki, bratki i stokrotki … czyli akcja z okazji DNIA ZIEMI

 

W ramach Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, szkolna świetlica wraz ze swoimi opiekunami Panią Jolantą Franczak i Panią Pauliną Gibadło oraz z naszym szkolnym biologiem Panią Agnieszką Dorczak ogłosiły akcję, w której uczniowie naszej szkoły mogli zrobić coś dobrego dla środowiska.

Mianowicie każdy z nich mógł przynieść do szkoły kwiatka, który upiększył nasz przyszkolny ogródek i stał się jego ozdobą. Akcja sadzenia roślin przebiegła pod opieką nauczycieli, a radość z dobrze wykonanej pracy jest dla uczniów najważniejszą nagrodą!

Czytaj więcej...

Witaj Maj, Trzeci Maj!

Rozwiń skrzydła, orle biały –

i koroną złotą świeć.

Do przeszłości Polski całej

w sercach naszych miłość wznieć!

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole już tradycją, dzięki której dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić rolę takich słów jak ojczyzna i patriotyzm oraz przybliżyć fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież.

Klasa IVb, która wraz ze swoim wychowawcą Panem Mateuszem Dąbrową przygotowała akademię, przypomniała tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśniła, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, „Mazurka Dąbrowskiego”, daty 3 maja 1791 oraz nazwisk Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy

"Warszawo, ty moja Warszawo!
Tyś treścią mych marzeń i snów,
radosnych przechodniów twych lawą,
ulicznym rozgwarem i wrzawą,
Ty wołasz mnie, wołasz stęskniona
upojnych piosenek i słów.
Jak bardzo dziś pragnę zobaczyć Cię znów,
o moja Warszawo wyśniona…"

/Albert Harris/

 

Trzy długie, kwietniowe dni uczniowie z klasy V, VI i VII oraz ich opiekunowie Pani Dyrektor Czesława Łabuz, Pani Maria Fryc, Pani Anna Kołodziejczyk i Pan Mateusz Dąbrowa spędzili w stolicy Polski. 18, 19 i 20 kwietnia wypełnione były po brzegi słoneczną pogodą, wspaniałymi widokami, zabytkami i atrakcjami. Oczywiście, jak wszystko co dobre i one minęły błyskawicznie. Zostały piękne wspomnienia, tęsknota i liczne pamiątkowe zdjęcia, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.  

W ramach podziękowania Pani Dyrektor za organizację wycieczki uczniowie klasy VI i V przygotowali prezentacje multimedialne z własnymi wspomnieniami o Warszawie, które zaprezentowali podczas zebrania z rodzicami 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Lekarzom i pielęgniarkom w podzięce

Gratulować, dziękować to mało
Najpiękniejszy kwiat nic nie znaczy
Trzeba pojąć całą głębię tej służby
Ofiarnej, codziennej pracy...”

 

Tymi słowami, w imieniu całej społeczności szkolnej, dziękowali Pani Doktor Danucie Mrażek i Pani Pielęgniarce Marysi Lis, uczniowie klasy 2, którzy zaprezentowali widowisko pt. „Królewna Śmieszka”

Coroczne spotkanie organizowane w naszej szkole z okazji Dnia Służby Zdrowia jest okazją do przekazania wszystkim lekarzom i pielęgniarkom podziękowań za pracę, którą wykonują, za ich wiedzę, profesjonalizm i doświadczenie, za niesienie bezzwłocznej pomocy, a przede wszystkim za poświęcenie i oddanie dla pacjentów oraz za ich szczęśliwe powroty do zdrowia.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Sobota
18 sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Agapit, Bogusława, Bronisław, Bronisz, Helena, Ilona, Klara, Tworzysława
Do końca roku zostało
136 dni