Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

ŁAŃCUCH DOBRA

Świetlica szkolna wraz z Szkolnym Kołem Wolontariatu wzięła udział w II edycji Akcji Charytatywnej „Łańcuch Dobra” organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Salute”.

Celem akcji jest pokazanie dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha. W ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.

Nasi uczniowie cały listopad pod okiem szkolnych koordynatorów akcji Jolanty Franczak oraz Renaty Szczypki z wielkim zaangażowaniem kleili kolejne metry łańcucha. Była to wielka przyjemność, radość ale i również wielkie wyzwanie by osiągnąć swój zamierzony cel. Nasz „Łańcuch Dobra” wyniósł 60m!!!

Czytaj więcej...

Andrzejkowe wróżby i zabawy

W naszej szkole 28.11.2019r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wystrój sali gimnastycznej, który wprowadził pozostałych uczestników w zachwyt. Atrakcjami, które czekały na nas tego dnia - były wróżby przygotowane przez uczniów klas starszych. Dzięki pomocy rodziców nie zabrakło poczęstunku i pysznej waty cukrowej. Najbardziej wyczekiwaną przez uczestników atrakcją tego wieczoru było karaoke, do którego wszyscy chętnie się przyłączyli. Panowała radosna atmosfera. Wszyscy świetnie się bawili!

Czytaj więcej...

IV Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Pamięć w nas wiecznie trwa”

26 listopada zespół wokalno – instrumentalny w składzie: Anna Nawara, Aleksandra Druzgała, Gabriela Drabik, Dominika Cież, Dawid Szczypka, Stanisław Jakubiak wzięli udział w IV Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce. Celem przeglądu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dawnej i współczesnej pieśni patriotycznej, podkreślanie ważnych rocznic historycznych a także kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali utwór „Modlitwa obozowa”.

Podczas przeglądu usłyszano znane, te zapomniane, jak i zupełnie nowe, pieśni i piosenki patriotyczne i żołnierskie, m.in. takie jak: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Szara piechota”, Warszawo ma, „Biały Krzyż”, a także ujmujące za serce: „Szary mundur” czy „Modlitwa obozowa”.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej im. Juliana Tuwima świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. W tym roku przypada wyjątkowa-30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni