Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

NIEZŁOMNI BOHATEROWIE - Żołnierze Wyklęci

2 marca cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w niezwykłej lekcji historii. Pani Maria Fryc wraz z uczniami należącymi do koła historycznego przygotowała poruszający apel dotyczący pamięci Żołnierzy Wyklętych. Padło wiele prawdziwych ale i bolesnych słów, które tylko potwierdziły to jak wielkimi szczęściarzami jesteśmy żyjąc w wolnej Polsce. Jednak musimy pamiętać, że zanim tak się stało wielu ludzi brało udział w krwawych walkach za ojczyznę, przypłacając je często własnym życiem.

Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski  i podporządkowaniu jej Związkowi Radzieckiemu.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”.

Czytaj więcej...

Aktywne ferie!

Mimo 2 tygodni odpoczynku od nauki w naszej szkole nigdy nie ma nudy!

Pani Anna Mrózek-Kotarska zorganizowała dla swoich uczniów warsztaty plastyczne, na których poznawali oni tajniki robienia ozdób i kwiatów z bibuły. Wśród dzieci znaleźli się również i nauczyciele chcący podszkolić swój plastyczny warsztat. Pani Jolanta Franczak i Sylwia Wąchała dzielnie wspierały swoich wychowanków, a przepięknie wykonane kwiaty posłużą ozdobieniu wielkanocnych palm, których produkcja ruszyła już u nas pełną parą.

Oczywiście do Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu, ale już dzisiaj zapraszamy na nasz wielkanocny kiermasz, na którym można będzie zakupić taką pięknie wykonaną palmę i dumnie iść z nią do kościoła w Niedzielę Palmową.

Czytaj więcej...

Karnawale trwaj!

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki wszyscy uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek – 8 lutego.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas I-III, a po południu starszych uczniów klas IV-VII.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, lwy, krokodyle, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła...

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były kółeczka i tańce w parach. Uczniowie oddziałów przedszkolnych swój bal mieli wcześniej, ale również zachwyceni wspaniałą zabawą.

Czytaj więcej...

Nie zamykaj mnie, ale dodaj odwagi do życia!

To temat spotkania, które odbyło się w naszej szkole w środę 31 stycznia. Prelekcja Księdza doktora Jerzego Smolenia, wybitnego terapeuty i psychologa, osoby znanej i cenionej w środowisku, który zgodził się przyjechać do naszej szkoły na zaproszenie Pani Dyrektor Czesławy Łabuz, odbyła się podczas zebrania ogólnego z rodzicami, które miało podsumować pracę naszej szkoły w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

 Ksiądz Doktor w  sposób ciekawy i kompetentny podzielił się z rodzicami naszych uczniów swoją wiedzą w dziedzinie wychowania dzieci i młodzieży oraz radzenia sobie  z problemami wychowawczymi. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia sobie, że wychowanie dzieci to najbardziej odpowiedzialna, ale też najpiękniejsza praca jaką przyjdzie nam w życiu wykonać. Przypomniał o znaczeniu rzeczy prostych, ale jakże istotnych i mających ogromny wpływ na wychowanie młodego pokolenia. Zaprezentował 15 zasad, którymi warto się kierować aby relacja na linii dziecko-rodzic zawsze była dobra i najważniejsza dla obu stron. W prostych słowach popieranych licznymi przykładami z jego pracy terapeutycznej uświadomił rodzicom, że dziecko to najcenniejszy dar jaki możemy otrzymać, ale niesie też ze sobą najtrudniejszą pracę jaką musimy w życiu wykonać, aby móc powiedzieć, że zrobiłem dla mojego dziecka wszystko najlepiej jak tylko potrafiłem

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
24 maja 2018
Imieniny obchodzą
Cieszysława, Estera, Jan, Joanna, Maria, Mokij, Wincenty, Zuzanna, Zula
Do końca roku zostało
222 dni