Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

ŚWIĘTA MAJOWE W KLASIE III.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą przygotowali galerię prac plastycznych z okazji pięknych świąt majowych. Może się zainspirujecie i spróbujecie wykonać podobne w domu?

Maj to miesiąc radości, bogaty w ważne dla każdego Polaka wydarzenia. Święta majowe, 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły budzą w nas niezwykle emocje. To wspaniały czas na przybliżenie uczniom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Klasa III na zajęciach zdalnych omawiała temat „Demokracja- ważne słowo”. Uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć poświęconych „Umajonym świętom”. Podsumowaniem całotygodniowej przygody z treściami patriotycznymi było wykonanie pracy technicznej „Witaj maj, trzeci maj! – patriotyczny bukiet”.

Wzbudzenie u uczniów zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć prac plastyczno – technicznych w wykonaniu uczniów klasy III.

Czytaj więcej...

KARTKA DLA MEDYKA

Niedawno autorki bloga: z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku – Z. Czechowska i J. Majkowska zachęciły w sieci  do udziału w akcji: „Kartka dla Medyka”, która ma być w założeniu formą podziękowania dla personelu medycznego. Uczniowie naszej szkoły, zmotywowani apelem szkolnego pedagoga – p. Jolanty Franczak odpowiedzieli ochoczo na to wezwanie  i przesłali szereg prac, które są najszczerszym podziękowaniem płynącym z głębi dziecięcych serc dla wszystkich, którzy walczą na  pierwszej linii z koronawirusem.

Niech te plastyczne prace – laurki będą również uzupełnieniem podziękowań, które rokrocznie kierujemy pod adresem wszystkich służb ratunkowych, które roztaczają opiekę nad naszym bezpieczeństwem; personel medyczny, ratownicy, strażacy, policja,  a ostatnio także handlowcy, którzy w tej zmienionej rzeczywistości zapewniają nam bezpieczne zakupy.

Wszystkim bohaterom służącym nam codziennie pomocą i wsparciem  życzymy siły  i  wytrwałości w walce z niewidzialnym wrogiem.

Czytaj więcej...

Zdo(a)lni ekologiczni

Kwietniowe obchody Dnia Ziemi znalazły odbicie w prowadzonych przez klasy młodsze przedsięwzięciach. Oprócz tematyki realizowanej w obszarze edukacji polonistycznej, przyrodniczej i społecznej młodzi artyści z klasy 1, którym troska o środowisko nie jest obca, stworzyli projekty ekozabawek . Wykorzystali w tym celu odpady z papieru i plastiku.

Z dumą podziwiałam wytwory ich działalności. Pomysłowość, precyzja wykonania i przede wszystkim kreatywność młodych ekoartystów zasługuje na szczególną pochwałę. Nie można oprzeć się pokusie stwierdzenia, że niejedna z tych zabawek mogłaby trafić na sklepowe półki i znalazłaby szereg nabywców gwarantując świetna zabawę. Młodzi! – wszystko jeszcze przed Wami! Pierwszoklasiści czynnie włączyli się w proces segregacji śmieci, których odbiór był zbieżny z datą Dnia Ziemi. Myślę, że zaangażowanie w ten proces jest najlepszą drogą do stania się ekspertem w tematyce recyklingu. To dla siebie bowiem i dla następnych pokoleń walczymy o czystą planetę. Bo to jaka będzie przyszłość decyduje się tu i teraz!

Czytaj więcej...

Zdrowie na talerzu – zdalna realizacja „Programu dla szkół”

Zawieszenie nauki w szkołach odroczyło realizację Programu dla szkół w jego dotychczasowej formie. Uczniowie nie mają możliwości spożywania na terenie placówki produktów mlecznych oraz warzyw i owoców. Nie oznacza to jednak, że tematyka zdrowego odżywiania została pominięta w zdalnym nauczaniu. Wychowawcy realizując podstawę programową zwracają uwagę na spożywanie posiłków wartościowych dla zdrowia i rozwoju dziecka i kontynuują rozpoczęte w I półroczu przedsięwzięcia.

Wiosenny czas sprzyja tego rodzaju aktywności. Uczniowie przebywający w domu mają okazję czynnie uczestniczyć w wiosennych pracach w ogrodzie. Są przez rodziców włączani do pomocy w siewie warzyw i dbając o przydomowe grządki mają możliwość bezpośredniej obserwacji wzrostu roślin. Zaangażowani w prace ogrodnicze uświadamiają sobie naocznie jakie warunki do rozwoju potrzebuje każda zasadzona czy zasiana roślina. Sami niecierpliwie oczekują upragnionego deszczu podlewając domowe uprawy. Jeszcze niedawno mieli okazję hodować w słoiku fasolę, której piękne okazy stały się dumą młodych ogrodników. A nie było łatwo! Nie zawsze udawało się wyhodować ją za pierwszym podejściem. Wiem coś o tym, bo sama padłam ofiara pleśni, która zniszczyła moja hodowlę. Jednakże drugie podejście zaowocowało niezwykle bujnym egzemplarzem jaśka.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
3 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Konstantyn, Laurencjusz, Wawrzyniec, Laurentyn, Laurentyna, Leszek, Paula, Tamara
Do końca roku zostało
212 dni