Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Mikołajkowa wycieczka do Krakowa

Dnia 17.12.2019 roku klasy IV, Va, Vb wraz ze swoimi wychowawczyniami: mgr Grażyną Słowik, mgr Sylwią Dąbrowa, oraz mgr Małgorzatą Łabuz wybrały się na mikołajkową wycieczkę do Krakowa. Z parkingu szkolnego wyruszyliśmy z samego rana. Naszą pierwszą destynacją było Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, gdzie było nam dane poznać tajniki wywiadu wojskowego dzięki warsztatom zatytułowanym „ Zostań asem wywiadu”. Mogliśmy wcielić się w rolę polskiego społeczeństwa, które to w czasie II Wojny Światowej było zmuszone do fałszowania dokumentów tożsamości w celu pozostania nierozpoznanymi. Pan, który prowadził warsztaty pokazał nam też broń oraz elementy umundurowania z tamtych czasów.

Czytaj więcej...

Współpraca ze Stowarzyszeniem Rękodzielników ZAGÓRZAŃSCY PASJONACI

10 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty poświęcone jednej z dawnych, a obecnie coraz bardziej popularnych technik zdobienia, jakim jest decoupage. Dekupaż  (z j. francuskiego decoupage) jest techniką zdobniczą polegającą na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru z papieru lub serwetki papierowej (tzw. technika serwetkowa) oraz pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wyglądał jak namalowany.

Uczniowie klasy III pod okiem doświadczonego instruktora decoupage, Pani Zofii Filipiak wykonywali zdobienia ozdób choinkowych. Ukończone prace można było podziwiać w Sali klasy III. Uczniowie zadowoleni ze swojej ciężkiej pracy po prezentacji zabrali ozdoby do domu, by udekorować nimi świąteczne drzewka.

Trzygodzinne zajęcia w formie warsztatów stały się dla wielu uczestników inspiracją i zachętą do głębszego poznania i doskonalenia poznanej sztuki zdobienia, która domaga się naszej uwagi, staranności, a nade wszystko kreatywności. Stowarzyszeniem Rękodzielników ZAGÓRZAŃSCY PASJONACI ma na celu kultywowanie folkloru, rękodzieła i sztuki ludowej oraz przekazywanie przez starsze pokolenie swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności młodszemu pokoleniu.

Czytaj więcej...

Spotkanie przedszkolaków w Mikołajem

6 grudnia 2019 r. nasze przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy
i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Emocji było mnóstwo. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki oraz wyrecytowały wierszyki. Po występach Mikołaj obdarował dzieci prezentami, po które przedszkolaki podchodziły z radością. Jak co roku każda grupa przedszkolna mogła zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Było cudownie! A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i szczęście, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Święto Patrona Szkoły

W piątek – 06.12.2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Patrona Juliana Tuwima. Klasy IV oraz V przygotowały program artystyczny o życiu i twórczości poety. W kolejnej części klasy VI, VII i VIII wzięły udział w konkursie o Julianie Tuwimie. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, kreatywnością, zdolnościami plastycznymi oraz szybkością. Zmierzyli się w kilku konkurencjach: konkursie wiedzy, przygotowanym w programie internetowym „kahoot”, konkursie plastycznym oraz dramie.
Po oficjalniej części – uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie wspólnie opracowywali plakaty, dotyczące kompetencji kluczowych. Gdy uczniowie pilnie pracowali, odwiedził ich w klasach św. Mikołaj i rozdał prezenty. Po dwugodzinnej pracy spotkaliśmy się na wspólnym podsumowaniu, na którym uczniowie mogli zaprezentować przed społecznością szkolną wyniki swojej pracy. Prani Dyrektor wraz z nauczycielami wręczyła zwycięzcom konkursu wiedzy oraz konkursu recytatorskiego nagrody.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni